Bankalar için yeni bir KABUS ..! Güvenlik te yeni bir dönem.

Birçok bankanın internet sitesi banka hesaplarının Hackerler tarafından ele geçirilip sistemlerine izinsiz girişleri engellemek için SANAL KLAVYE ‘ yi kullandığını biliyorsunuz. Önceden bankaların internet sitelerinden banka hesabınıza giriş yaparken klavye kullanırdık. Sonra Hackerlerin KEYLOGER yazılımları yüzünden bir çok insan zarar gördü. Bankaların Ekran Klavyelerine geçişleri ile artık kimse şifre girerken klavye kullanmadığı için Hacker lerin klavyede bastığınız tuşu kaydeden ve Hackere gönderen KEYLOGER programları tarih oldu demiştik. Artık güvenle internet sitesine girip havale EFT gibi işlemlerinizi bankaya gitmeden halledebilir hale geldik. Artık Sorun kalmadı diyorlardı. Özelliklede bankacılar.. Bu korkulu rüyayı atlatmış olduğunuzu sanmayın. Yeni bir Kabus geldi…  Video LOGER.. diyorum ben bu sisteme…

Video klip referans olarak imleci kullanarak, ekranın sadece küçük bir parçasını  video olarak kayıt eden bu  zararlı yazılım HACKER lerin yeni  KOZLARI  evet yanlış duymadınız. İnternet sitenize girip Mause inizle şifrenizi girerken sizin şifre bölümünü  Video olarak kayıt eden bir program yazıldı. Sisteminize yerleşen bu sistem yani yazılım sayesinde PC nizden Banka sitesine girip şifrenizi yazarken sizin şifrenizi Video olarak kayıt edip saldırgana gönderen yazılımlar internete sürüldü bile… Bunun sayesinde KEYLOGER programına gerek kalmadan Sistemizden şifrelerinizi çalabiliyorlar artık. Sanal Klavye tarihe karışıyor.. Bu yeni Güvenlik Açığı ile yada bu yeni ZARARLI YAZILIM ile artık banka şifreleriniz pekde güvenli değil.. Siz siz olun sisteminizi zararlı programlardan koruyun…

As you know that a lot of bank’s internet site use virtual keyboard so as to block hackers to posses bank account and enter their system without permission. Before we use keyboard to enter our bank accounts in the bank’s internet site. Later, because of Hackers’ KEYLOGER software , a lot of people suffered. We said that with the bank’ s moving to screen keyboard, nobody used keyboard while entering their passwords, so Hacker’s KEYLOGER, which records the keys that you press while entering passwords, be a part of history. Now we can safely entering a internet site and making processing like money transfer, EFT without going to the bank.. They said there is no problem. especially banks… You should not thing this nightmare is over. A new one came. Video LOGER.. that I called this system.

Video clip uses pointer as reference . Recording only a small part of screen as video, this harmful software is Hacker’s new trump, yes you heard right. A program, which records password part as a video while you enter your password with mouse, is made. This software which settle in your system record your password as a video when you enter your bank internet site and writing your password, it sends your password to hackers and it is already presented on internet. Thanks to this , needless of KEYLOGER, they can steal your password from your system. Virtual keyboard is becoming a part of history. With this security vulnerability or this harmful software, your bank password is not so safe. You should protect your system from these harmful programs.

“Bankalar için yeni bir KABUS ..! Güvenlik te yeni bir dönem.” üzerine 3 yorum

 1. Merhabalar;

  Bu konuyla ilgili bir sorum olacak.

  Bu tarz bir işlemi yapabilmeleri için sonuçta bizim bilgisayarımıza göndermeleri gereken ve bilgisayarımızda çalışan bir sistem gerekli. Peki bu işlem için hangi yöntem kullanılıyor. Bence bu konuda bilgi vermek faydalı olabilir. Virüsten yazılım programları haricinde korunmanın yoları nelerdir?

  Son olarak bu tür bir virüsü tespit etmek için bir anti-virüs programı yeterli olabilir mi veya ne yapmamız gerekir?

  Yardımının bekliyorum.

  Cevapla
 2. Evet sizin bilgisayarınıza bu trojanı göndermeleri gerekmekte. Bu konu ile alakalı bir makale hazırlayacağım vaktim sınırlı olduğu için henüz bitiremedim üzerinde çalışıyorum. Uzun bir makale olacak ama güzel olacağını tahmin ediyorum.

  Kısaca sorunuzun cevabı ise Bilmediğiniz programlar yüklemeyin sisteminizde bir firewall bir antivirüs programı birde trojan programı yada hepsini birden yapan tek bir program ve bu programın sürekli güncellemelerini almak. Bunun yanında tanımadığınız kişilerden gelen ekli mailleri açmamak PC nize yüklememek özelliklede FREE ( Bedava ) gibi başlıklı maillere aldanmamak arkadaşınızdan hatta çok samimi olduğunuz birinden dahi Messenger gibi programlarla dosya alışverişi yapmamak başta sayabileceğim korunma yöntemleridir. Tabiki bunların yanında Siz yani değerli PC kullanıcılarını bilinçli olması gerekmektedir.

  Cevapla
 3. Bu tür Keylogger yada VideoLogger mı demek daha doğru olur. . .

  Sisteminize internette sürf yaptığınız Web Sayfaları tarafından da yüklenebilir.

  Korunma yöntemi basit..

  *İşletim sisteminizin tüm güncellemeleri eksiksiz olmalı, Antivirus, Personal Firewall gibi yazılımlara sahip olmalısınız.
  *Sistemi duruma göre devamlı taramalısınız..
  Messenger’da tanımadığınız kişilerle dosya alış-verişinde bulunmamalısınız.
  *Sistem temizliği yapmalısınız..Ör: CCLeaner programı ile.
  Sisteminizde var olan açık portları kapamalısınız.
  *İnternet cafelerden asla online işlem yapmamalısınız.

  Ve bir çok detay daha var..

  Cevapla

Yorum yapın