Laptop ‘unuza El Koyabilirler ..!

ACTE İdari Yöneticisi Susan Gurley Acte.ORG resmi sitesindeki yorumları gerçektende ilginç Amerika’ya ziyarete yada iş gezisine gidenlerin dikkat etmesi gereken bir husus. Aldıkları bir karara göre ABD nin güvenliği ve terörist saldırıları önlemek için LAPTOP larınızı kontrol altına alabilecekler.
Ne demek şimdi bu kontrol derseniz hemen açıklayayım. Adamlar sizi terörist olarak nitelendirip LAPTOP ‘unuza el koyabiliyorlar. Sadece Laptop gibi aletler değil bunun yaninda Flash diskler ve IPOT lar da girebiliyor. Elektronik PC nizi yada aletlerinizi incelemeye alabilir yada el koyabilirler.
Diz üstü ve uçak ziyaretleri..!

İş sayahatleri yapıyorsanız ve uçakla gidiyorsanız Laptop’unuzu evde bırakın derim. Bırakmak istemeyenler bu pahalı aletlerin el konulmasına yada bu aletlerin içindeki VERİLERİN bir Amerikan polis görevlisinin eline teslim edilmesini göz önüne almak zorunda .. Düşünsenize uçak tan indiniz veya bilet aldınız uçağa binip ülkenize döneceksiniz adamın biri size dur diyor

Dizüstü PC ni istiyor sonra bekle araştıracaz diyor .. Sanırım büyük bir problemle karşı karşıyasınız ya O diz üstünde 40GB veri varsa sanırım günlerce LAPTOP ‘ unuzu incelemek için sizi bekletecekler.. Yada makina bizde kalsın yarın gel al 🙂 …

Flash Drive belekler, memory stick’ler, ve ipod’lar da nedensiz denetlemelere maruz kalabilir. Buna şöyle bir açıklama getirdiler. CBP web sitesinde ABD gümrük ve Sınır Koruma resmi sunumunda: “bunların en önemli nedeni teröristlerin ve silahlarının Birleşik Devletlere girmesini engellemek.”

miş miş de miş miş

Yorum yapın