Bayram Bayram Nazar Çıktı!

Telefonsuz kaldık iyi mi? 

Nazara inanır mısınız bilemem ama, biraz önce yaşadığım olayda yanımda olsaydınız nazara şahit olabilirdiniz.

İki telefonum var, daha doğrusu vardı. Bir tanesinde iş hattımı diğerinde ise şahsi hattımı kullanıyorum. Yaklaşık 30 cm yükseklikten fayansa iki telefonda yüzüstü düştü.

Normalde telefonları hor kullanırım. Düşsün, darbe alsın, hiç umurumda olmaz. Ancak (test telefonu değil kendi telefonlarım) her nasıl olduysa taburenin üzerinden iki telefonda yüz üstü fayansın üzerine çakıldı.

Sonuç? 

İki telefonun da Gorilla Glass teknolojisine sahip ekranları pert…

[kirmizi]Unutmadan, Gorilla Glass’ı kırılmaz cam zannedenler var. Hatırlatayım, Gorilla Glass teknolojisi camın darbelere karşı dayanıklı olmasını sağlıyor. En zayıf noktası ise yüzüstü düşmelerdir.[/kirmizi]

Daha önce de düşürmüştüm, hatta 2 metreden düşürdüğüm, İETT’de takla attırdığım, merdivenlerden aşağıya kaptırdığım da olmuştu…

Halen daha düşünüyorum. Üzerinden iki saat geçti ve kendime gelemedim. İki telefon da aynı anda tabureden aşağıya düşüyor ikisinin de ekranlar gidiyor. Yahu ben bu telefonları şimdiye kadar belki yüz kere yere düşürmüşümdür. Hem de çok yüksek mesafelerden…

Ancak şuan 30 cm yüksekliğindeki tabureye bakıp bakıp gülüyorum .)

Neyse bu tarz durumlarda ne derler? Nazar çıktı nazar…

Suçu nazarın üstüne attık da… Bayramda telefonsuz kaldık iyi mi? Çıkacak nazar varsa peşinen söyleyeyim, bir tane bilgisayarım var umarım ondan çıkmaz 🙂

Düzenleme:

Üç gün sonrası…

Bilgisayarımın klavyesindeki FN tuşu durduk yere tırnaklarından kırıldı. Yerine oturmuyor… Hemen yanındaki Windows tuşu ise durduk yere ortadan ikiye ayrıldı! Son durum bu… Yahu klavyedeki tuş ortadan ikiye ayrılır mı?

Allah’ım sen hayırlısını nasip et…

ultrabook_klavye_nazar

“Bayram Bayram Nazar Çıktı!” üzerine 7 yorum

 1. Geçmiş olsun Hamza, evet dediğin gibi nazar çıkmış bence de . Diğerlerine zeval vermesin Allah 😀 İyi bayramlar sevdiklerinle beraber.

  Yanıtla
 2. Gorilla Glass’ın en savunmasız hali düz ekran düşüşleri. Samsung Note 2 cihazımı aynı şekilde hor kullanırım ve defalarca düştü takla attı vb ama iş yerinde 50 Cm yükseklikten düz ekranı üzerine düşünce kurtulamadı.
  Windows tuşunda ne kadar nazar varsa ortadan ikiye yarılmış 🙂

  Yanıtla
 3. Felak ve Nas sureleri her sabah 3’er defa okunursa Allah’ın izniyle nazar değmez. Telefona falan da okunup üflenebilir. İşe yarıyor.

  Yanıtla

Yorum yapın