BBC News, Bilgi Güvenliği İçin, Dünyaya Zemana’yı Önerdi…

“Türkiye orjinli” ilk bilgi güvenliği yazılımı olan Zemana, 4 yıl içinde bilgi hırsızlığına karşı dünyanın en çok tercih edilen güvenlik yazılımları arasına girdi. İngiliz BBC tarafından yayınlanan dünyanın en yaygın erişim ve izlenirliğe sahip haber kanallarından BBC World News, “Bankacılık sistemini hedef alan bilgi hırsızlığının” incelediği, bilişim programı Click’te, başarılı global bilgi güvenliği yazılımları arasında Zemana’ya da yer verdi. Click’in son programında, izleyiciler bilgi hırsızlarının banka hesaplarına teknolojik erişim yöntemleri konusunda uyarılarak, bu saldırılardan korunmak için yapılan testler sonucunda, Zemana’nın da aralarında yer aldığı bazı gelişmiş bilgi güvenliği yazılımlarının başarılı olduğu vurgulandı.

İngilizler’in ünlü yayıncı kuruluşu BBC’ye ait haber kanalı, İngiltere’de BBC News, diğer ülkelerde BBC World News adıyla yayın yapıyor. Kanalın bilişim programı Click’e konu olan Zemana AntiLogger Türkiye’de geliştirilerek, beş kıtada yüzbinlerce kullanıcıya ulaşan ilk bilgi güvenliği yazılımı olarak tanınıyor. Click programında, SSL şifreleme sistemi başta olmak üzere bankaların aldığı pek çok teknolojik önleme rağmen, hackerların kişisel bilgisayarlardaki güvenlik boşluklarını kullanarak, bilgileri bankanın sistemine girilmeden önceki süreçte ele geçirdiklerine dikkat çekiliyor.

Zemana’nın Türk mühendislerince 2005 yılından itibaren geliştirilen ve ilk kez 2008 yılında Türkiye’de satışa sunulan Zemana AntiLogger, zararlı yazılımların saldırı yöntemlerine karşı, yenilikçi güvenlik modülleriyle, bilgisayar kullanıcılarını “sezgisel” olarak koruyor. 6 farklı modülü ile bilgisayar kullanıcılarının banka şifreleri, kredi kartı bilgileri gibi, maddi değeri yüksek bilgilerinin, internet üzerinden zararlı yazılımlar yoluyla ele geçirilmesini engelliyor.

Yeni teknolojilere öncülük ediyor…

Zemana AntiLogger, istem dışı webcam kullanımını engelleyen Anti-Webcam Logger ve SSL protokolü çerçevesindeki işlemleri koruma altına alan Anti-SSL Logger modüllerini, dünyada ilk kez bilgisayar kullanıcılarına sunan bilgi güvenli yazılımı olarak. bu alanda öncü bir role sahip bulunuyor. Tüm dünyada büyük ilgi gören Zemana AntiLogger, yaygın kullanılan klasik anti-virüs programları gibi, zararlı yazılımları veritabanı üzerinden sorgulamadığı için, bilinenlerin yanı sıra bilinmeyen yeni ve farklı zararlı yazılımlara karşı da koruma sağlıyor.

Merkezi İstanbul’da bulunan ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde ofisleri yer alan Zemana, Zemana AntiLogger’dan sonra, 5 farklı virüs firmasının motoru ile eşzamanlı tarama gerçekleştirerek, bilgisayarlardan kaldırılması zor olan virüsleri temizlemekte uzman olan Zemana AntiMalware adlı ürününü de ilk kez geçen yıl bilgisayar kullanıcılarına sundu.

BBC’nin ilgili TV programını  http://www.youtube.com/watch?v=EUGTlVSefeo  adresinden izleyebilirsiniz.

Yorum yapın