Bilgisayarım RESET atıyor ve SÜREKLİ RESTART ile yeniden başlıyor.

Son 1 haftada tam 8 makinada karşıma çıkan bir durum. Öncelikle bilgisayarın sürekli reset atmasının başlıca sebeplerinden bahsedeceğim. Fakat sizlere bu gece anlatacağım durum tamamen bir Virüs problemi hemde yeni piyasaya sürülmüş bir virüs bu virüsü henüz hiçbir Antivirüs programı tanımıyor. Al işte başına bir bela..

Öncelikle sizlere benim son birkaç günde başıma gelen BİR VİRÜS YÜZÜNDEN RESETLENMEDEN bahsedeceğim. Sonrada sizlere Bilgisayarın başlıca RESTART nedenlerinden bahsedeceğim.

BİR VİRÜS VE BİLGİSAYAR WİNDOWS LOGO’ SUNU GÖREMEDEN RESTART ATIYOR:..

Son birkaç gündür başıma gelen bir sorun başa bela bir sorun birde Virüs programlarının bu virüsü tanıyamaması yani bilgisayarınızı temiz zannetmeniz. Aslında ortalıkta dolaşan bir virüs var ve sisteminize bulaştığı anda Windows LOGON .exe dosyasını bozuyor ve sisteminiz açılırken Winlogon.exe yi yüklemeye başladığı anda ( Windows Logosu gelirken ) Bilgisayar birden bire RESETleniyor ve yeniden başlıyor.

İlk aklıma gelen ve denediğim bilgisayarı GÜVENLİ KİPTE açmak . Fakat sonuç vermedi bilgisayar Güvenli Kipte dahi açılmıyor.

Güvenli Mod seçenekleri arasında olan HATA AYIKLAMA MODU ve EN SON EN İYİ YAPILANDIRMA AYARLARINIZ Seçenekleri de hiçbir işe yaramadı. Çünkü virüs aktif olmuş ve sistemi anında ele geçirmişti.

Benim bilgisayarımda C ve D olarak iki bölüm var diğer bölümde yani D sürücüsünde özel doslarımı saklıyorum ve C ye format atmayı denedim. Format attıktan sonra yedek dosyalarıma Virüs taraması gerçekleştirdim ve hiçbir virüs bulamadı yedek dosyalarım arasındaki SETUP yani KURULUM ları yapmaya kalktım ve bilgisayar bir anda RESETLENDİ ve yine açılmadı sürekli RESTART RESTART RESET ve sistem hiçbir şekilde açılmıyor. KUDURDUM RESMEN ..!

Sonra tekrar Windows kurdum ve YEDEK dosyalarıma hiçbir şekilde dokunmadım şuan sistemim gayet güzel bir şekilde çalışıyor fakat YEDEK dosyalarımın arasındaki bir Virüs yüzünden hiçbir şekilde kullanamıyorum. Üstüne üstlük kurduğum en ünlü virüs programları dahil bu tehlikeli virüsü tanımıyor…!

 • ISINMA PROBLEMLERİ

Bu başlıca fanlarla alakalı bir sorundur. Öncelikle işlemci fanı sonra kasa içerisindeki havayı devir-daym eden fanlar sonrada Power Supply ( Güç kaynağı ) Fanlarıdır. Peki Fanlarla alakası ne ? diye soracak olursanız. Hemen cevap verelim.

Fanlar oluşan ısıyı dağıtmak ve sistemi soğutmak için çalışırlar. Örnek olarak işlemci fanını verirsek ..

İşlemciniz çalıştığı zaman ortaya belirli bir ısı çıkar eğer bu ısıyı dağıtmazsanız yani işlemcinizi soğutmaz iseniz işte o zaman işlemci fazla ısınır ve sonunda eriyip yanabilir.

İşte işlemci fanınız eğer durmuş ise o zaman bilgisayarınız sürekli reset atıyor olabilir.

 • RAM BOZULMASI YADA RAM UYUMSUZLUĞU.

Bilgisayarınıza yeni bir RAM aldınız ve taktınız yada birine taktırdınız. Eğer RAM ‘ yani Yeni ram ile eski RAM birbirine uyumsuz ise yada yeni aldığınız RAM anakart’a uyumsuz ise işte o zaman bilgisayarınız hiç açılmayabilir yada RESET atabilir. Yapmanız gereken anakartınıza ve eski ram’inize uygun bir ram almaktır.

Diğer bir sorunda RAM’iniz bozulmuş olabilir. Sıksık mavi ekranla karşılaşabilir yada bozuk olan ram ‘den dolayı bilgisayarınız SÜREKLİ RESTART ediyor olabilir.

 • İŞLEMCİ FANI KAYMIŞ YADA YERİNDEN OYNAMIŞ OLABİLİR.

Eğer işlemci fanı ile oynadınız ise yada fanınızın altındaki Aliminyum soğutucuyla oynadınız ise yada bilgisayarınızı bir yerden başka bir yere taşıdıysanız tabi o sırada kasayıda bir yere çarptıysanız bu esnada; İşlemci fanı altındaki soğutucu aliminyum yerinden oynamış olabilir ve tam olarak işlemci üzerine oturmadığı yani sağa sola kaydığı için soğutma yapmıyor işlemci aşırı ısınıyor ve bilgisayarınız RESET atıyor olabilir.

 • POWER SUPPLY (GÜÇ KAYNAĞI) ÖLMÜŞ YADA YETMİYOR OLABİLİR.

Eğer sisteminize yeni bir disk yada yeni bir fan eklediyseniz ve sonrada bilgisayarınız durduk yere RESET atıyorsa bir nedeni de Power Supply gücü yetmiyor olabilir. Yada Power Supply artık ömrünü doldurmuş olabilir yetersiz yada kesik voltaj çıkışı yaptığından dolayı Bilgisayarınız RESET atıyor olabilir.

 • EKRAN KARTI FANI

Ekran kartınızın fanı aşırı tozdan dolayı durmuş olabilir bu yüzden soğutma yetersiz kalıyor özelliklede oyun oynarken bilgisayarınız RESET atıyor olabilir. Bir kontrol edin eğer durmuşsa temizleyin yinede dönmüyorsa değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Tabi ekran kartını değil sadece Fanı değiştirin.

 • ELEKTRİK TESİSATINIZ YANİ EVİNİZİN VOLTAJLARININ DÜŞÜK OLMASI YADA BİR ANDA DÜŞÜP TEKRAR DÜZELMESİ.

Bu durum sıkça başımıza gelen sorunlardan birisidir. Ev yada iş yeri elektrik tesisatından topraklama hattı bulunmaması yada tesisatın eski olmasından kaynaklanan voltaj düşmeleri ve yahut ev yada iş yeri elektriklerinin sık sık dengesiz voltaj düşmesi yada ani yükselmeleri.

Bu durumda yapacağınız bir Elektrik teknisyenine danışmaktır. Aksi taktirde Power Supply yanabilir hatta anakartı dahi yakabilirsiniz.,

 • DONANIM PARÇALARININ ARIZALI OLMASI YADA ÇAKIŞMA YAPMASI.

Bilgisayarınızda PCI yada AGP slotlarına takmış olduğunuz kartlar yada kartlardan birisi eğer yerinden oynadı yerinden hafifçe de olsa çıktı ise işte o zaman bilgisayarınız sürekli RESTART atıyor olabilir. Buda çok doğaldır. Yapmanız gereken parçaları tek tek yerlerine oturup oturmadığını kontrol etmektir.

Bunun dışında birbirine uyumsuz olan donanım parçaları donanım çakışmalarına sebep olur ve bilgisayarınız RESET atmaya başlayabilir. Güvenli kipten tek tek aygıtları kontol etmenizi tavsiye ederim.

Yada bir donanım parçasının (Ethernet kartı , Ses kartı gibi) bozulmuş olması bu soruna neden olabilir. Eğer yerlerine tam oturdular ve çakışma yoksa Bilgisayarınızda sürekli RESET atıyorsa işte o zaman tek tek parçaları çıkartıp test etmeniz arızalı parçayı bulmanız gerekmektedir.

 • BIOS GÜNCELLEME YADA AYARLARINDAN KAYNAKLANAN RESTART PROBLEMLERİ

Bu da sık görülen sorunlardır. Bilgisayarınızın bios unu güncellediğiniz zaman bazı parçaların donanım çakışmalarına yada uyumsuzluğuna neden olabilir. Yanlış bir bios yüklediyseniz zaten PC sürekli uyarı verir ve açılmaz bunun dışında ise

Bios ‘tan İşlemci Update yada Hight performance değerleri ile uğraştıysanız sisteminize ciddi zararlar verebilir. Bilgisayarınız reset atabilir. Başlıca bu konuda işlemci Jumper ve Frekans ayarları neden olabilir.

“Bilgisayarım RESET atıyor ve SÜREKLİ RESTART ile yeniden başlıyor.” üzerine 360 yorum

 1. s.a benim pc de 2 .sn de bir kapanıp acılıyor format atamıoyrum pc kapalıykende aynı zman da kendi kendiene acılıyor yardımlaarınızı beqliyorum msn adresim [email protected] saygıLarr

  Cevapla
 2. s.a. p4 power supply 300watt lık yerine 400 wattlık satın alıp taktım ana kart besleme kablosunda iki swic fazla geldi ve kablonun dişi uçlarından dört tanesi boşta kaldı. şimdi bilgisayar gayet güzel çalışıyor ancak başlat bilgisayarı kapat komutu verdiğimde bilgisayar kapanıp yeniden açılıyor. bios ayarı ok regeditten poweractive dword değeri 0 dı 1 yaptım killtime sürelerini düşürdüm xp tune programı kullandım herşey normal tüm yazılımlar ok ancak bilgisayarı hala power düğmesine basılı tutarak kapatmak zorunda kalıyorum. sebebi bi ihtimal şu son değiştirdiğim power supply olabilirmi. diğer herşey normal. bunu yaşayan arkadaşlar varsa lütfen cevap yazsın nasıl çözülür sorun

  Cevapla
 3. A.s Extra ;
  Eski Power supply ‘ı tekrar bilgisayarına bağla eğer sorun düzelirse ki tahminimce düzelir Sorun power supply dan kaynaklanıoyordur.
  Eski Power Supply da da aynı sorunu yaşıyordun ve bu yüzden yeni power supply aldıysan eğer o zamaan senin sorunun yukarıda yazdıklarımdan birisi olabilir. Makalemde yazdıklarımı tekrar gözden geçirmeni tavsite ederim.

  Eğer Eski power de sorun yok bilgisayar normal kapanıyorsa işte o zaman hemen garantiye göndermeni tavsiye ederim.

  Bir de yeni power supply da 4 tane pin boşta kaldığından bahsetmişsin bunun nedeni farklı

  Eski nesil anakartlarda exrta güçe ihtiyaç yoktu şimdi yeni nesil birçok anakartta ek güce ihtiyaç duyuluyor bu yüzden 24 pin yerine 28 pin takılarak estra voltaj desteği sağlanıyor. Senin anakartın eski nesil anakartlardan olduğu için yada Extra güce ihtiyaç duymadığı için 24 pinlik diğer uçlar doğal olarak boşta kalıyor. Bu yüzden sorun yok boşta kalabilirler ve RESTART nedeni olamaz.

  Cevapla
 4. Saygılar.
  Benımde sorunum .exe uzantılı dosya indirdiğimde bilgisayarım kendı kendını resetliyor acaba bunu nasıl halledebilirim.
  Şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 5. Saygılar ve sevgiler;

  Veysi sisteminde büyük ihtimal hatta tahminimce kesinlike bir virüs var. Eğer bir virüs programı kullanmıyorsan hemen bir tane yükle ve sistemini tarat
  Eğer; Virüs programı varsa o zaman güncellemelerini al bilgisayarı yeniden başlat ve sistemini tarar.
  Eğer ki yinede sisteminde virüs bulmazsa o zaman o virüs programını kaldır ve kendine sağlam bir virüs programı indir.

  Tavsiyem;

  http://www.comodo.com adresinde Free Products bölümünden COMODO antivirüs programını indir kur ve sistemi temizle
  İkinci olarakda http://spybotsd.info adresinde SpybotSd programını indir ve güncellemelerini aldıktan sonra sistemi tarat bulduğu trojanları temizle…

  Bu ikisini yaparsan sistemin düzelir..

  Hadi kolay gelsin..

  Cevapla
 6. Aynı sorun benimde başıma geldi. Winlogon.exe birsorunla karşılaştı diye hata raporu alıyorum. Format atıp yeniden yükledim. Sorun düzeldi zannetim ama update yaptıkta 1 hafta sonra yine aynı hatayı sürekli alıyorum ve sık sık reset atıyor..

  Cevapla
 7. aynı sorun benimde basıma geliyor bilgisayarı yeniden acınca hata raporu gonderiyom BIOS update yapın diyor ama yapamıyorum.
  1)Bilgisayar surekli rese attıgı icin korkuyorum
  2)Disket okuyucum yok 😀
  ne yapabilirim?
  bilgisayarcıya gitmeden format atsam gidermi?

  Cevapla
 8. sayk0;
  Format atmak bir çözümdür ama en son çözüm diyebilirim. Eğer bilgisayar bilginiz yeterince varsa ve yukarıdaki çözümleri uyguladıysanız sonuç alamayınca Format gerekebilir. Bir bilgisayarcıya ( Genelde bilgisayarcılar format atar ama 🙂 iyi bilen birine sisteminizi kontrol ettirin..

  Cevapla
 9. arkadasım tamam ıyı hosta benım bilgısayarda hangısı var nasıl ogrencez bana e-posta atsan ıyı olur

  Cevapla
 10. Bilgisayarınızı kontrol etmeden malesef birşey söyleyemem. Tek tek tüm sistemi kontrol etmeniz gerekiyor..
  Bu makalede bilgisayarın sürekli reset atması nedenlerini ve çözümlerini anlattım. Nedeni bilmeden çözüm üretemeyiz. Neden reset attığınıda ancak siz yada bilgisayardan anlayan birisi nedeni söyleyebilir. Yani bilgisayarınızı kontrol etmek gerekiyor.

  Cevapla
 11. bende de aynı sorun var pc durup dururken reset atıyor hdd yi değiştirdim yeni aldım ama yine aynı sorun var önceden bir programı kaldırmiştım sonra sistemi yeniden başlat yazısı çıktı başlattım bu arada pc deki deep freeze programı bozulmuştu sonra ben pc yi açmak istediğimde açılmadı donuyordu bende format attım sonra windows kurarken şöyle bir mesaj aldım kur sabit diske erişemiyor sonra yeniden başlattım bu seferde kuy sabit bir disk bulamadı demeye başladı bende yeni hdd aldım. windows kurdum çok güzel çalışıyor bütün bios atarlarını sıfırladım kurmadan önce. windows u kurdum virüs programlarını kurdum ve donanımlar için gerekli driver leri kurdum fakat sorun hala var şimdi Power supply leri değiştirmelimiyim geriye sanırım fazla bir şey kalmadı birde aynı ağda 3 pc var diğerleri bomba gibi çok sağlam neden sadece bunda oluyor anlayamadım yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

  Cevapla
 12. kaan;
  HDD’yi garantiye gönderin eğer söylediklerinizi yaptıysanız Disk bozulmuş demektir.

  Cevapla
 13. igulerce;

  Çaresi

  HDD den hiçbir bilgiyi almayın.
  HDD nin Boot Sectorlerini silin.
  HDD yi başka bir PC de Normal Format ile ( Kısa format değil ) komple silin yani fabrika çıkışı gibi olsun.

  Sonra windows kurunuz. Sisteminiz düzgün çalışacaktır.

  Cevapla
 14. Benim sorunum da aynı.Sanırım yönetici,yukarıda arkadaşımızın anlattıklarıyla aynı şekilde oluyor.Üstelik ben format atmaya çalışırkende aynısı devam ediyor.Yani format ta atamıyorum.Varmıdır bunun çaresi acaba?

  Cevapla
 15. Zaten hdd ye giremiyorum.İşlem yapamıyorum.Şimdi sizin söylediğiniz şeyi deneyeceğim.İnşallah format atabilirim.Aklımda çalışan Pc de 2. Hdd olarak bağlayıp içersinden bilgileri almak vardı.Bu yapılabilir sanırım.Peki bu şekilde format şansımız olurmu?Sonsuz teşekkürler,selamlar…

  Cevapla
 16. igulerce;

  Yukarıda söylediğim işlemleri başka bir bilgisayarda yapman gerekli. Özelliklede Bios a bulaşmış olabilir. Bunun içinde Bios pilini çıkart bilgisayarı fişten çıkart sonra aç bios u default değerlere getir. Sonra pili tak restart … Sonrada HDD yi tamamen fabrika haline getirdiğin zaman Wİndows kur.

  Cevapla
 17. selam arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin benim pc 1 yada 2 saat calışıo sonra oto reset atıo bi türlü cözemedim pc yi söktüm bütün parçalarını sonra geri taktım ama olmuyor bi türlü yaa ddeli olcam bi yardım lütfen….

  Cevapla
 18. Öncelikle reset konusunda verdiğiniz kısa ve öz bilgiler için teşekkür ederim.
  Benim sorunuma gelince pc me ekran kartı sürücüsünü yükeldiğimde kendi kendine reset atıyor. Ekran kartı sürücüsü yüklü olmadığı zaman pc sorunsuz çalışıyor. Sorun Ekran Kartında olabilir mi?

  Cevapla
 19. oyun oynarken reset atıyor garanti kapsamında tavsiyeniz nedir.5 defa format atırdım olmadı.tşkler

  Cevapla
 20. benim bilgisayarımda kendi kendine restart atıyor ve bazen açılınca bir dizi hata raporu veriyor ve sanki ekran karı yüklü degilmiş gib çalışıyor,sanırım denemedigin şey kalmadı,hdd’yi sokup başka bilgisayarda format attım olmadı,daha sonra kokten format attım(low format’tı sanırım )sonra tekrar sitem kurdum yine aynı problem,acaba ana kartta bir chip yanmış olaibilir mi veya bilgisayarın başka bir parçası,eger yanmış ise bilgisayar hiç çalışmaz diye düşünüyoum…Simdiden yardımlarınız için teşekkür ederim cevabın bir kopyasını eloktronik postama yollarsanız minnettar kalırım…
  [email protected]

  Cevapla
 21. OSMAN;

  Muhakkak eksik birşey yapıyorsunuz size tavsiyem bir bilgisayarcıya gitmenizdir.

  selmangenc;

  Yanlış sürücü yüklüyorsunuz doğru sürücüyü yükleyin yani ekran kartınızın hangi model olduğuna kesin emin olup o sürücüyü yükleyin.

  habib şahin;

  Sorununuz Ekran kartınızdan kaynaklanıyor. Ekran kartınızın fanını kontrol ediniz. Durmuş yada bozulmuş veya tozdan dönmüyor yani soğutma yapmıyor olabilir. Gerekirse fanı değiştirin. Ekran kartınızda fan yoksa kasa içerisine ekran kartınıza yakın bir yere kasa fanı ekleyin.

  S.d

  Sizin anakart arızanız var gibi görünüyor. Anakartınız yada ekran kartınızda da arıza olabilir. Bence Ekran kartınızı sökün başka bir ekran kartı ile sisteminizi açıp deneyin eğer ekran kartını değiştirince hatalardan kurtuluyorsanız ekran kartınız arızalıdır. Eğer hata devam ediyorsa anakartınızı değiştirip deneyiniz. Bunun dışında işlemci arızası da olabilir. Arızalı parçayı tespit etmek gerekir. Söylediğimi deneyin.
  NOT: Arızalı bir parça olması demek sistem açılmaz demek değildir. Sistem çalışabilir ancak böyle hata verebilir.

  Cevapla
 22. STOP:c000021a{onarilmaz sistem hatasi}
  Session Manager Initalization sistem if
  biçimde sonlandi(0x00000000 0x00000000)
  sistek kapatildi…
  bu yazı çıkıyor ve bilgisayar tekrardan başlıyor.Sanırım sorun bilgisayar parçaları ile ilgili,tek çare bu külüstürden kurtulmak galiba…Bu bilgisayarı yıllardır kullanıyorum boyle bir durum olmadı artık içinde birşeyler yandı veya harap oldu tek teselli hdd’ye birşey olmaması.İleri derecedeki alakanız için teşekkür ederim…
  Serhat Dinler

  Cevapla
 23. Son birşey:)
  Bu külüstürü bırakıyorum bir kombinasyon yaptım birbirine uygun mu diye bir kontrol eder misiniz?
  450W KASA GÜÇ KAYNAĞI ( 24 Pin + SATA )
  GIGABYTE 945G ICH7 1066 MHZ CORE2 DUO VGA ANAKART
  INTEL PENTIUM4 631 2MB CACHE 3.0GHz HT 800 MHZ 64Bit CPU
  512 MB 667 MHZ DDR2 RAM
  Ses karı ve Ekran kartı üsnüde var sanırım onlarla idare ederim elimdeki kasayada sığıyor sanırım parçalar.
  350 lira civar liraya toplam maliyeti oluyor vatanbilgisayar’ın verdigi fiyata göre

  Cevapla
 24. S.d

  Hata iletisi için Hata İletisi Stop C000021a makalemi okumanızı tavsiye ederim. Bu makale ile sorunu çözebilirsiniz.

  Son birşey:)
  Bu külüstürü bırakıyorum bir kombinasyon yaptım birbirine uygun mu diye bir kontrol eder misiniz?
  450W KASA GÜÇ KAYNAĞI ( 24 Pin + SATA )
  GIGABYTE 945G ICH7 1066 MHZ CORE2 DUO VGA ANAKART
  INTEL PENTIUM4 631 2MB CACHE 3.0GHz HT 800 MHZ 64Bit CPU
  512 MB 667 MHZ DDR2 RAM
  Ses karı ve Ekran kartı üsnüde var sanırım onlarla idare ederim elimdeki kasayada sığıyor sanırım parçalar.
  350 lira civar liraya toplam maliyeti oluyor vatanbilgisayar’ın verdigi fiyata göre

  demişsiniz.

  450W güç kaynağı yeterli gelir.
  Seçtiğiniz Anakart Gerçektende iyi bir kart ve işlemci ile uyumlu. Yalnız Onboard Ekran kartı var hiç gerek yok bence Ayrıca bir ekran kartı almanızı tavsiye ederim. Yoksa RAM’den yer 128 yada 256 MB raminiz boşa gider..
  İşlemci tercihinizde güzel ama benim size tavsiyem çok daha ucuz ve çok daha iyi AMD almanızdır.
  Ram 512 Seçmissiniz fakat Windows Vista ‘ya ileride terfi edecekseniz bence şimdiden 2GB Ram alın..
  Fiyat da güzel… Card Finans la ödeme yaparsanız Vatan Bilgisayar size %8 indirim yapar 🙂

  Cevapla
 25. OĞUZ;

  Sistemine virüs yada trojan bulaşmış büyük ihtimlle sorun bu bir temizlik yapman gerek.. Spybotsd programını kur tarama yap birde Comodo Firewall kur yeterli olur… İkisinide sol üstteki arama bölümüne yazıp makalelerimi okuyup halledebilirsin..

  Cevapla
 26. MERHABA BENİM SORUNUM BİLGİSAYAR DA OYUN OYNUYORUM YADA BUNUN GİBİ ŞEYLER YAPARKEN DURUP DURUR KEN OYUN SİTELERİ FALAN GELİYOR EKRANA NE YAPABİLİRİM BİRDE BENİM BİLGİSAYARIM DURUP DURURKEN RESET ATIYOR.BİR FİKRİNİZ VARMI???

  Cevapla
 27. bilgisayarıma deeprez kurdum bilgisayar reset atıyor ve açılmıyor format attım yine olmadı ne yapacam .şimdiden tşk .

  Cevapla
 28. benim bilgisayarım power tusuna basıldıgında açılmıyor.ancak resetliyerek bilgisayarı açıyorum.bunu her zaman yapmıyo.bu sebebi ne olabilir.yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 29. ahmed ;

  Deep Freez Programı bilgisayarınızdaki RAM ve HDD nin anasını ağlatan bir programdır. Çok kısa sürede RAM veya HDD niz arıza yapar.. Çok aşırı yüklenmeden kaynaklanıyor. DeepFreze programı işe yarıyor ama donanımlarınızında ömrünü tüketiyor.

  Sizin sorununuz RAM bozulması tahminim odur ki RAM arıza yapmış Yada HDD yani sabit diskinizde arıza yapmış olabilir. Garantili ise bence hemen Ram ‘inizi Garantiye gönderin…

  Soner ;

  Senin sorununda bilgisayarını kim topladıysa Aç kapat butonu ile Reset butonunun bağlantılarını anakarta yanlış bağlamış bilgisayarı kim yaptıysa yada kimden satın aldıysan götür düzgün bağlasınlar eğer ki yok ben nerden bulucam adamları ben yaparım tüm sorumluluk bana ait beceririm dersen ki bilmiyorsan tavsiye etmem bişileri yakabilir yada bozabilirsin … Kendin PC nin kapağını aç Reset botonu kabloları ile (birbirine yapışık 2 ince kablo genelde siyah ve kırmızıdır ) Power yani açkapa kablosunun anakartta bağlı oldukları yerleri değiştir.

  Bu bağlantı şeklini Anakart kitapçığı üzerinde de görebilirsin..

  Cevapla
 30. Merhaba;
  Dedigim parçaları alacaktım fakat AMD fikri kafamı çok karıştırdı…

  ***AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 3800+ AM2 940

  ***PENTIUM D 915 İŞLEMCİ 2.8 GHz DUAL CORE 800 MHz 2 x 2 MB L2 Cache
  Sanki inter ön bellekde daha hızlı gibi birde amd 2.0 intel 2.8 ve ikiside aynı fiyattalar gibi.
  Birde ;
  PENTIUM D ile Core2 Duo arsındaki fark nedir…
  Biz çok geri kalmışız,yeni işlemciler çok daha teferruatlı,herşey çok karışık

  Cevapla
 31. ABİ BENİ TANIDIYSAN BEN OĞUZ BENİM ARKADAŞIN BİLGİSAYARI İNTERNET EXPLORER E GİRİNCE GİRİŞ SAYFASI GOOGLE OLDUĞU HALDE BOYNA BAŞKA SİTELERE GİRİYO BUNA BİR YARDIM İSTİYORUM YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM…

  Cevapla
 32. S.d ;

  ikisi arasındaki farkları bir makale yazacağım orada anlatırım henüz bitirmedim. Bence AMD tavsiye ederim en güzel en ucuz ve en sorunsuz…

  oğuz;

  İnternet giriş sayfam kitlendi ne yapacağım ? makalemi okursan sorununa çözüm olur. 🙂

  Cevapla
 33. benım bilgisayarda sürekli kapnıyor format atım ama yınede kapanıyor format atmadan önce mavı ekran gelyodu herşeyı devre dısı bırakın diyodu sonra format atktan sonra mavi sey ekrana gelmıyo artık ama ıntenetteyken kendılıgınden resetlenıyo hata rapru geliyo sürekli oluyo format attım ama faydası olmadı acaba bılgısayarım da ne gibi bir sorun var bilgisayarımı daha yenı aldım şimdiden teşekkruler cevaplarınızı bekliyorum

  Cevapla
 34. selam
  ya benım sorunum şu belkide çoğumuz biliyoruzdur knightonline adlı oyunu.ben bu oyunu 3yıldır sorunsuz oynuyorum fakat bugun yenı gelen pacthi bilgisayarıma yükledikten sonra oyuna girdiğim anda bilgisayarım reset atıyor kendine aynı patch yüklemesini diğer bilgisayarıma yükledim onda kusursuz çalışıyor ama neden bunda oyuna girince bilgisayar resetliyor kendini birçok yol denedim fakar işe yaramadı lütfen yardım:(

  Cevapla
 35. benım bilgisayarda sürekli kapnıyor format atım ama yınede kapanıyor format atmadan önce mavı ekran gelyodu herşeyı devre dısı bırakın diyodu sonra format atktan sonra mavi sey ekrana gelmıyo artık ama ıntenetteyken kendılıgınden resetlenıyo hata rapru geliyo sürekli oluyo format attım ama faydası olmadı acaba bılgısayarım da ne gibi bir sorun var bilgisayarımı daha yenı aldım şimdiden teşekkruler cevaplarınızı bekliyorum

  Cevapla
 36. ayla;

  YA PC ne format atamıyorsundur. Yada format attıktan sonra PC ne kurduğun progralarda virüs malware gibi zararlı programlar var. Bir virüs programı ve malware programı kurarak sistemini tarayabilirsin. Yukarıda arama kısmına COMODO yaz malware ve virüs firewall programlarını anlattığım makalelerden yardım alabilirsiniz.

  fethi ;

  Kurduğun PACH ile oyun versiyonlarının uyumlu olup olmadığına bak. mesela ayun 1.2 versiyonudur pach ise 2.0 içindir o zaman böyle bir duruma düşebilirsin. Sende kurulu olan oyunun versiyonu ve pach versiyonu uyumlumu ona bak. Birde bilgisayarını Virüs trojan taramasından geçir.

  hamit ;

  Format hem zahmetli bir iş hemde sonradan sorunlarına kesin bir çözüm değildir. Önemli olan sorunu bulmak sorunu bulduktan sonra gerekiyorsa format atmak en son çare olur.

  Cevapla
 37. benim pc yüklediğim bi program yüzünden virüs kapmıştı. ben de virüsü bulmak için tarama yaptım. pc reset attı. açtım tekrar taradım aynı yere gelince tekrar resetlendiğini farkettim. bunu aynı gün içinde 16 kez yaşadım. delirmeme az kalmıştı. en sonunda antivirüsün taradığı dosyaları seyretmeye başladım. hep aynı dosyada reset attığını görünce onu boşaltmaya karar verdim. zar zor da olsa silebildim. şu an pc de hiç bir sorun yok. eğer ki bu sorunla karşılaşan başka bir arkadaşım varsa bi de bunu denemesini tavsiye ederim.

  Cevapla
 38. ben fifa07 oynarken reset atıyo.bu her seferinde oluyo.ekran kartı Gforce fx 5500 256 mb..amd 3700+ athlon islemci.512 ram.sorun ne olabilir.

  Cevapla
 39. benimde bilgisayarım reset atıyor knightonline oyuna girdigimde reset atıyor bunun nedenine olabilir bide bilgisayarın fanları ısınıyor bununla bir alakası olabilirmi?

  Cevapla
 40. Merhaba,

  PC açılıyor 2-3 dk. sonra kendi kendine resetleme yapıyor. Format falan atamam çünkü dediğim gibi PC açıldıktan birkaç dk. sonra resetleniyor.
  Bununla ilgili ne yapabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

  Cevapla
 41. berat ;
  selim ;
  ramazan ;

  Oyun oynarken RESET atıyorsa kasa içi fanlarının yetersizliği yada ekran kartı fanı problemi büyük ihtimalle vardır. Makalemde yazdıklarımı okursanız ve kontrol ederseniz. Sorununuz çözülecektir.

  ozlem ;

  Yukarıda yazdıklarımı yaparsanız sorununuz çözülecektir.

  Cevapla
 42. BENİM PCİMDEDE BİR SORUN VAR! WİNDOWS OTURUMU AÇILMADAN SÜREKLİ RESET ATIYOR BU KONUDA VERECEĞİNİZ BİLGİLER İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

  Cevapla
 43. oyun oynarken falan fanların hızı artıyor fanlardan çok ses çıkmaya başlıyor acaba bilgisayarıma çok mu yükleniyorum ne olabilir tam oyuna giriyorum reset atıyor msn oturum aç diyorum reset atıyor

  Cevapla
 44. eses007 ;

  Evet buda bir sebeptir. Yazdım yukarıda zaten.

  OĞUZ ;

  Makinan oyunlar gibi programlar açıldığı zaman zorlanır maksimum performans ile çalışmaya başlar sonuç olarak soğutma sistemide daha hızlı döner ve oda maksimum perofrmasnla soğutma yapmaya çalışır.

  Yetersiz soğutma varsa sistem aşırı sıcaklıktan reset atar..

  ESMA ;

  Yukarıda yazdıklarımı kontrol ederseniz sorunu bulabilirsiniz.

  Cevapla
 45. oğuz
  29 Nisan 2007 13:43
  ABİ BENİ TANIDIYSAN BEN OĞUZ BENİM ARKADAŞIN BİLGİSAYARI İNTERNET EXPLORER E GİRİNCE GİRİŞ SAYFASI GOOGLE OLDUĞU HALDE BOYNA BAŞKA SİTELERE GİRİYO BUNA BİR YARDIM İSTİYORUM YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM…
  ……………………
  bunu indir aç çalıştır tamam.

  Cevapla
 46. knight oynuyorum bilgisayara format attım şimdi de directX i kaldırmıyo ekran kartı yardım pls

  yada kullanabilecegim bi program war mı gamer OSD duydum ama hiçbiyerde bulamadım

  Cevapla
 47. merhaba herkese,
  aynı sorun dün akşam benim de başıma geldi ve pc. açıldıktan 20-30 sn. sonra reset atıyor.
  Ancak kesinlikle bi virusten kaynaklanıyor, şimdilik n’apıcamı bilmiyorum. Çünkü, internette gezinirken bi ara virus uyarısı aldım, o siteyi kapatamdım, ben de resetledim.. sonrasını biliyoruz.
  ya format atıcam ya da bi destek alıcam sizlerden 🙂
  kolay gelsin…
  murat.
  [email protected]

  Cevapla
 48. ya arkaşım virus dedik sitemi sildik gene kurduk halen knight onlineoyununa girdkten dakkia son pc kapanıyor lütfen yardım edin

  Cevapla
 49. OĞUZ ;

  İnternet giriş sayfam kitlendi ne yapacağım ?

  makalem işinizi görür.

  onur ;

  Sanırım sistemini yeniden kurman gerekebilir. İyi bir bilgisayarcıya danışsan daha iyi olur….

  onur ;

  DirectX kaldırılamaz. Malesef senin ekran kartın yetmiyordur.

  murat ;

  Format için yeni bir makale hazırlayacağım fakat özür dilerim bu aralar çok yoğunum.

  tetik ;

  Ekran kartı fanınızı ve kasa içi fanlarıyla işlemci fanını kontrol ettiniz mi ? Kasa içi sıcaklık ve işlemci sıcaklığı nedir ? Bios dan bakarmısınız ?

  Cevapla
 50. ya benım basımda da aynı sorun var.. Galıba power la ilgili. Cok ısınıyor ve restart atıyor.. Power ustundekı kabını cıkarttım yıne ısınıyor yıne ısınıyor.. Hatta ruzgar esen bıyerde bıle calıstırdım okadar soguk vurmasına ragmen yıne ısınıyor.. Yardım edebılırsenız sewınırım..
  kolay gelsın
  msn: [email protected]

  Cevapla
 51. bilgisayarım sürekli rest atıyor ve format attım ve açtığım an saniyesinde yine attı. daha alalı bilgisayarı 1 ay olmadı. voltajtan olduğunu sanmıyorum çünkü güç kaynağı var.belki dedim uyumsuzluk vardır onun için donanımı yazıyorum yardım ederseniz sevinirim.

  işlemci : AMD Athlon 3800 x2 dual core
  anakart: asus m2n anakart
  ram 1024×2=2048ddr2 kingston ram
  hdd: 250 gb samsung sata2 hdd
  ekran kartı 256/1b aus ax1050 ekran kartı
  monitör : 19″samsung 940N lcd

  Cevapla
 52. s.a abi benim çok büyük sorunum var bana yardım edermisin benim pc sürekli ekran takılıyo kayıyo herşey birbirine karışıyo hiç bişi yapamıyorum res atarmış gibi oluyo ama resde atmıyo kendini güvenlige alıyo fan felan kapanu bana bi yardım edin ne yapmalıyım bu ekranın takılması kaymasından kurtulmak için… msn : [email protected] sizden ileti bekliyorum bana bi nolur mesaj atın…

  Cevapla
 53. safak ;

  Üstte söylediklerimi yaptıysan ve olmadıysa sorun Power’e aşırı yüklenmeden yada Power supply’în fanının durmuş olmasından kaynaklanabilir. Öncelikle Powerin içindeki fanı kontrol et bak bakalım dönüyor mu hatta içine biraz hava tut temizlik yap. Yinede aynı durum devam ederse Power’i değiştirip daha kaliteli ve daha güçlü bir power al derim..

  mehmet ;

  RAMlerini sök ve garantiye gönder büyük ihtimal ramlerinde bir sorun var…

  onur ;

  Takılıyor derken sistem kilitleniyor mu ? 5 – 10 dakika bekledikten sonra kendin geliyor mu ? Hata veriyor mu veriyorsa hata mesajı nedir ?
  Yukarıda makaledmde yaazdıklarımı denediniz mi ?

  Cevapla
 54. hiç bir hata gelmiyor sadece ekran kayıyo takılıyo res atarmış gibi ses geliyo ama res atma yok sadece takılıyo ben elimle res atıyorum bazen hemen düzeliyo sonra tekrar oluyo zorlamaya gelmiyo nolur yardım edin…[email protected]

  Cevapla
 55. Yaa arkadaşlar bnim Pc sürekli ress atıor ama ne aralıklarla attığı belli değil format atttım hine dakikasında ress attı ne yapabilirim çok acil yardım !!

  Cevapla
 56. abi yukarıdaki dediklerimi demişsin ama hangisi yukarıda dediklerini tek tek yaparsam ben işimden gücümden kalırım sen abi bana yukarıda şu konuda dediklerimi yapasan sorun çözülür dersen daha iyi olur kusura bakmayınız…teşekkür ederim…

  Cevapla
 57. pc kendini kapatıp açıyor napmalıyım vista kurulumlu pc yardımcı olurmusunuz abi ya TEAkolik ??medetttttt

  Cevapla
 58. ya benim bilgisayarda sürekli donuyo bunun kesin bi çözümü yok mu yuksa bu bi sayarı 5 katta aşağıya atıcam

  Cevapla
 59. abi allhını seven yardım etsin biraz acıyın 2 senedir aynı sorun kimse yapamıyo nolur allahını seven yardım etsin bil.oyuna giriyom diki sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı bu hattanın günlüğü oluşturuldu falanvs. sonra oyuna giriom 10 dk. oynuom ekrana garip bişeyler geio kayıo sanki bişelr yanmış gibi sonra restart acil allakını seven yardım etsin 2 sendir aynı sorun kendinizi benim yerime koyun:(:(:(

  Cevapla
 60. hp pavillion 8373 laptop bilgisayarım virus taraması yaparken kendini kapatıyor ve ben yeniden açıyorum bunu bazen demo oyunlarda da yapıyor. özellikle virus taraması yüzde 80-90 lık bir orana vardığında (ısı artışı da var)kapatıyor. bir arkadaşımla f 11 den recovery de yaptık.sorun yine çözülmedi. yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 61. arkadaşlar buraya üye değilim fakat yeni virüse vakıf oldum.Yeni virüsün gönderildiği yerler MAUS ve MASAÜSTÜ ARKA PLAN. MASA ÜSTÜNÜN görüntü ayalarının manzara seçici bölümüne yerleştiriliyor.Ben onu devamlı instal yaperken yakaladım.fakat bilgisayara 3 defa formatlayınca %75 etkisiz kaldı.Bence yeni sürümleri satma bahaneli uyumlu uyumsuzluk virüs programlayıcısı ve aynı zamanda MİCROSOFTun kacak program kullanıcılarına sistem hatalı oluşumlu virüs.sistem imzalı yazılım ve programlarla etkisini yitiriyor.Şuanki yeni uygulaması şifre sorma ve şifreleme teknik yöntemi…..ENAZ 3 DÜZENLİ FORMAT YAPILANDIRIR.

  Cevapla
 62. bilgisayarımı açtıktan 15-20 saniye sonra bilgisayarın bütün parçaları ısınıyor(işlemci, ram, anakart, ekran kartı ve power) ve bilgisayar sürekli reset lütfen yardım…

  Cevapla
 63. bilgisayarımı açtıktan 15-20 saniye sonra bilgisayarın bütün parçaları ısınıyor(işlemci, ram, anakart, ekran kartı ve power) ve bilgisayar sürekli resetliyor. lütfen yardım…

  Cevapla
 64. S.a ben oyun oynarkene veya sadece msn de chat şirkene birden bi mavi ekran çıkıyo ve makina res atıyo ondna sonrada açılırkene Realtek bilmem ne bilmem ne yazıyo açılmıyo reset atıyom bi kaç kere olmuyo reset atıyom ve hemen bılgısayarı sarıyom oluyo (bi kaç kere res attık tan sonra heen yapınca olmuyo) napa bilirim_?

  Cevapla
 65. arkadaşlar benimde problemim şu reset olayları.. msn de görüntülü görüşürken.. müzik dinlerken.. internette sayfalarda gezinirken.. bu dediklerimin hepsini bir arada gercekleştirirken pc kendini sürekli resetliyor.. bu problemi özellikle msn olaylarında yaşıyorum.. benim pc intel 1.9 ghz 256 ram.. işlemcinin düşük olmasından kaynaklanıyo olabilirmi bana yardımcı olursanız sevinirim..

  Cevapla
 66. bilgisayari baslatiyorum acildiginda ekrana önce dll diye 1 sey geliyor bu sorunu nasil yok edebilirim cvp verene minnettar kalirim tsk

  Cevapla
 67. arkadaşlar benim problemim de HAZEL ile aynı internette ikin pc resetleniyor yeni format attım yine aynı internete girmediğimde sorun yok saatlerce çalışsam bile resetlemiyor
  ve de
  * sistem ciddi hatadan kurtarıldı
  * expoler exe. hatası veriyor

  HAZEL eğerki sen çözdüysen bana da yardımcı olur musun

  Saygılarımla,

  e mail: [email protected]

  Cevapla
 68. Benim bilg. da habire reset atıyor çok sık karşılaştığım bir sorun değil ancak aradbir reset atıyor ekrankartı,vs. herşey düzgün ama ram den şüpheleniyorum ya yeni ram alıp aynı sorunla karşılaşırsam :S

  Cevapla
 69. ya benim pc kendi kendine res atıyor
  ramimi değiştirdim
  sonra 1 kaç ay ii çalıştı
  şimdi başlangıçta res atıyor
  arada sırada donuyor
  lütfen yardım

  Cevapla
 70. aga yardım edin knight online oynarken ya bilg.yeniden başlıyor yada oyun hata veriyor ısınma sorunu die düşündüm kasanın yanlarını açtım ama hala sorunum dewam edio YARDIMMMMM

  Cevapla
 71. benim bilgisayarda dll sorunu var arkadaslar bu sorun icin bana yardim eden varsa minnetar kalirim bana cvp veren olse baslik olarak dll sorun gidre diye 1 baslikla baslasin görmem icin lütfen tsk………..

  Cevapla
 72. Benim sorunum da aynı ne yaptıysam oLmadı bir çare arıyorum herşeyi deiştirdim pcnin gene oLmadı…
  ŞeyTan Dior ki : Pc’yi Pencereden At!!!
  Yardımcı oLursanız Sevinirim…
  Msn:[email protected]

  Cevapla
 73. ya arkadaşlar size bişi sorcam.benim pc oyun oynarken tam 30dk geçiyo restart atıyo çözüm yokmu bi yardımcı olun Şimdiden tşk….

  Cevapla
 74. YA ARKADASLAR BENİM BİLGİSAYARDAN Bİ PROGRAM KALDIRDIM SONRA RESETLESİM HARDİSKİ OKUMUYO NASI OKUTTURABİLİRİM YARDIM EDİN DAHA BİLGİSAYARI ALLALI 1 HAFTA OLDU

  Cevapla
 75. Arkadaşlar aynı sorunu bende yasadım ama bı sekılde halettım.bende ılk once hata sıstemımın var oldugu 40GB lık HD hata verıyordu ardından pc yı acıp sıfreyı gırdıgım gıbı reset atıyordu ara sıra hesabıma gırebıldım ama tabı fazla kalamadım tekrar reset le karşı karşıya kaldım :(((( NELER YAPTIM:::
  kasanın ıcını actım ekran kartını cıkardım taktım sonuc gene aynı sorun
  ram lerı cıkardım taktım aynı sorun
  HD ı cıkardım taktım gene aynı sorun
  ve başlangıc seceneklerın de guvenlı mod da acmaya calıştım olmadı
  normalde pc mız mavı ekran hatası vermesı gerek ama benım pc ım de vermıyor nedenı ıse başlangıc seceneklerınde sıstem hatalarında pc yı tekrar baslat secılı oldugu ıcın reset attım
  bunu kapatım pc yı tekrar actım evet bu sefer mavı ekran hatası.arkadaşlar bu sorun sıstemde bulunan sıstem kayır dosyalarının bozulmasından da kaynaklanıyor olabılır Advanced Wındowscare v2 bu program pc de hasar gormus sıstem kayıt dosyalarını duzeltıyor sorunumuda bu cozdu umarım sızın sorununuz da cozulur..
  saygılar

  Cevapla
 76. Ejder

  Ben de bilgisayara birkaç kez reset attığımda aynı sorunu yaşıyorum. Hard disk gözükmüyor. Yapman gereken kasayı açıp bilgisayar çalışır durumda iken hard disk in güç kablosunu (renkli kabloları olan bir soket) çıkarıp takman. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat. Olay çözülür. Bu bende hep işe yarıyor. Bakalım sende de işe yarayacak mı?

  Cevapla
 77. benşm lap top da wşndows calısmıyor woltaj yada elektirik sorunu degıl arasıra kapanıp acılıyordu son birkaç gundur ve onemli bşr hatadan kurtarıldı diyordu sonra kurtarılamadı ve ne guvenli mod ne baska bşsey hşc bşr sekilde baslamıyor wındows cokta anlmam bilgisayardan ama sanki virus isiymiş gibi geliyor ben şimdi ne yapacagım

  Cevapla
 78. benim problemimde pc 10-15 dakka çalıştıktan sonra sürekli res atıyo
  hem avast hem comodo hemde spybot programlarını kullanıyorum ama yinede res atıyo anlamadım.fanlarda bi problem olabilirmi.şimdi ne yapmam gerekiyo???????

  Cevapla
 79. öncelikle slm arkadaşlar benim pc de kafayı yedi int aldıktan sonrareset atmayabaşladı en az 5 kez format attım olmadı ne yapabilirim yardımcı olun lütfen agırlıkla knıgt oynuyorum onda daha fazla reset atıyyoo ısınmadan diyo bazıları pc hemen açar açmazda atabilioo deli oldum atıcam pencereden aşagıı yardım…

  Cevapla
 80. BENIM SORUNUM İNTERNETTEN DOSYA INDIRMEYE KALKINCA PM NIN KENDINI RESETLEMESI ÇÖZÜM YOLU NEDIR BILEN VARMII LUTFEN KAFAYI YEDIM ..:(:(:(:((:(:(:(:(:(:(:(:(:((:(:(:(:(:(:(:(

  Cevapla
 81. bilgisayarım msn in son sürümünü yükledikten sonra konuşma perceresinde yazışırken reset atmaya başladı. msn kullanmadğım zaman sorun yk. ama msn de yazışmaya başlayınca hemen mavi ekran geliyor. bide eski sürümleri yüklemeyi denedim. buseferde yenisürümü yükleyin diyrve açılmıyor. msn bunun nedeni ne olabilir

  Cevapla
 82. Ya arkadas bilgisayararı alalı 2 ay olmadı durup dururken reset atmaya basladı format,ram,power suply,hard dısk hepsını denedım en son power suply i değıstırdık 1 gun dayandı galıba kalıtesız parcadan oluyor bılmıyorum elalem hor kullanır bırsey olmaz bız.. neyse la havle cekmekten baska bısey yapamıyorum hepınıze gecmıs olsun..

  Cevapla
 83. öncelikle bize yardım ettiğiniz için çok teşekkürler ben iki gün önce 512 lik ram taktırttım format felan attırdım sonra ewe getirdim pc açıldıktan iki iki buçuk saat sonra kendiliğinden restart atıyo bunun nedeni ne ola bilir yardım larınızı bekliyorum

  Cevapla
 84. arkadaşlar ben pc yi alalı henüz 2 ay oldu ama hem oyun oynarken hemde normal çalışmöa esnasında sürekli reset atıyor 2 aylık mnakina 4 kere format yedi her yolu denedim ekran kartın kontrole yolladım ama sapağlam diye geri yolladılar bunun nedeni ne kimse çözemedi yardım ederseniz sevinirim

  Cevapla
 85. ben daha dun format attım bılgısayarıma ama kapattığımda yıne açılmıor.bende f8 basıp guvenlı moddan sıstemı gerı yukleme yapıp öle açabılıyorum her açmamda öle yapıorum ve bu sınırımı bozuyor sızce ne yapmam gerkıyor.sakın format atın demeyın çunku olmuyor.nolur yardım edın

  Cevapla
 86. slm arkadaşlar ben bilgisayarıma yüklediğim bi oyun war orjinal oyun warcraft3 o oyunu yükledim we oynarken ekranım kapanıyor sinyal gelmior sanki mesala bilgisayarınız açılırya açılmadan önce hiçbi ekran gelmez bi yazı çıkar sinyal gelmiyor gibisinden onun gibi oluyor ama oyunda öle oldunda alt taba basıyorum masa üstüne geliyorum oyuna geri döüüyorum düzeliyor ekran anlamdım gitii D: biyardım ltfen we mesala knight online oynarken ekranım aynısı oluyoor onda alt tap yapamıyorum ekran da birşey gözükmüyor ama oyun dewam ediyor herşey dewam ediyor eskiden klawyemin üstünde sleep tuşu wardı 😀 ona basıodum beklemeye aliodu 😀 sonra açiodum bazen düzliyordu artık o sleep tuşuda fayda etmiyor 😀 basiyorum ine olmuyo 😀 bir örnek daha werreyim mesala firenzko oynarken kniight ı n bideğişiyği onda örneğin bilgisayarım açıp msn mi kapayıp oyuna giriyorum ekran gidiyor 2 kere alt tap yapınca helir gelio benim sorunum ne açıklarmısınz bilgisayarmıa yükleedim bütün oyunlarda oluyor online oynaadımm bütün oyunlarda oluypr şimdi bir o makalede yazdınız denicem bakalım 😀 sanırım olmicak çünkü bi çözüm yok gibi arkadaşlarım wirüs kapmış ruslardan dedi bilgisayarın walaha daha formatta atmadım atmayı düşünmüyorum formatsız nasıl halledebilrim sölermisniz?

  Cevapla
 87. ulaş ;

  Söyledğiniz Windows tabanlı bir hata sanırım işletim sisteminizde bir problem var. Anti Virüs ve Anti Spy ile sisteminizi tarama yapım. Ekran kartı sürücülerinizi güncelleyin. Olmaz sa artık bir format zamanı gelmiş 🙂

  Cevapla
 88. teşşekür ederim de ya abi o dediklerini tam nasıl yapıcamı sölersen çok iyi olucak ya 😀 walaha süper olur we bennim wirüs programım war aşşada gözükmüyor 😀 walaha bilgisayar çok iyi ama haşat ettim 😀 galba o ekran kartı sürücüsünü nasıl güncelicemi de açıklarsanız çok sewinirim msn adresim weriyorum isterseniz ekleyin daha detaylı we hızlı konuşa bilirz sanırım eklerseniz sewinirm yardımlariçin çok teşşekürler başarıl
  [email protected]

  Cevapla
 89. slm arkadaşlar benim pc k o yeni pc geldi biliyorsunuz o günden beri benim pc de k o oynayamıyorum cünkü k o ya girer girmez reset atıyor lütfen yardımcı olun

  Cevapla
 90. KARDEŞ AYNISI BEDEDE OLUYOR.3 TANE BİLGİSAYARIM DONUYOR. KİTLENİYOR BELLİ ZAMANDAN SONRA.1 TANE BİLGİSAYARIMDA WİNDOWS AÇILIYOR HOŞ GELDİNİZ EKRAN GELİYOR RESET ATIYOR GERİSİ HEP BÖYLE GİDİYOR [email protected] a bir mail atsanız sevinirim.

  Cevapla
 91. Kaç saatir uğraşıyorum bilmiyorum belki 10 kez format attım.. HDD den şüphelendim.. ama sağlamdı PC açılmıyor bile windows yazısı çıkar çımaz reset. arada mavi ekran..
  Biostan CPU nun hızını en düşük seviyee aldım ahanda şimdi girebiliyorum nolcak peki ?
  Format bile atamıyorummmmm
  reset reset reset 🙂
  Mavi ekranda Bios güncellemeleri ve ön bellek leri kapatın hatası bazende sürücü hatası ??
  ama ben buldum FSB yi düşürdüm çalışıyor…….
  yazdıklarımda karışık oldu ama şuan herşey karışıkkkkkk
  delirmek üzereyimmmmmmmmmm
  ii bayramlar

  Cevapla
 92. ya bilgisayarım belgelerim geri kutusu başlat çalıştır bunlar bozuk vista seyi çıkıyor olmuyor çalıştır adı: yok yok !!!
  nasıl yapıcam yardım

  Cevapla
 93. alla askına TEAkolik!!! tarama yap demisin.millet bilgisayar açılırken rest atıyo diyo sen ne diyon?

  Cevapla
 94. slm arkadaşlar bnm sorunum şöyle pc me format attım ve ses driverını pc im kendi buluoo realtek AC’97 yüklüorum tam bitioo tmm diemeden pc kendini resetlio bunun nedeni acaba arkadaşlar nolur yardım edimm…..saygılarr

  Cevapla
 95. arkadaşım mükemmelsin çok güzel bir anlatım bende bir bilgisayar uzmanıyım bendeki bilgilerin aynısı sendede var 🙂

  Cevapla
 96. Merhaba TikkyWeLet,

  Siteyi takip ediyorsan, TEA suan balayında, r.x.t’e işleri ile ilgileniyor, Managanalyst de ben gibi öğrenci. Ve malum dönem sonu yaklaşıyor derslerle ilgilenmeye başladık ve elimizden gelidiği kadar TEA’nın yerini doldurmaya çalışıyoruz. Yorumlara bakarsan nasıl bir site olduğunu anlayabilirsin. Herkese cevap vermeye çalışıyoruz. Ama malesef herkese yetemeyiz. Elimizden geldiği kadar.
  Herneyse üzgünüm ama TEA’yı beklemen gerekiyor çünkü benim bu konu hakkında fazla bilgim yok. Yarınki sınavım olmasaydı araştırabilirdim belki.

  İyi akşamlar.

  Cevapla
 97. Mrb,
  Windowsun sürekli kendini restart etmesi sorunu ile ilgili yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar için çözüm yolunu anlatayım:

  Bu sorun girip çıktığımız sitelerin windowsun sistem dosyalarına zarar vererek oluşturduğu bir sorundur. Bu yüzden bu dosyaların onarılması gerekir. Lakin bir çok arkadaş bilgisayarını güvenli kipte bile açamadığından dolayı formak atmayı istemiyor. Bu yüzden onarma yapmak gerekiyor. Bunun 2 yolu var. Her ikisinde de win xp orj cd sinden açıyoruz pc yi. İlkinde karşımıza ilk gelen ekranda onarma seçeneğini “r” ye basarak seçiyoruz ve windowsun onarma konsolu olan dos görünümlü ara yüz geliyor. Burada şu konutu yazıyoruz: chkdsk /r
  Bu işlem windowsun zarar gören dosyalarını yenileyecektir. Biraz uzun sürecek. (Yaklaşık pc nin hızına göre 30 dk ile 60 dk arası) Bu işlem bittiğinde exit diyerek pc yi yeniden başlattığımızda windowsumuzun düzeldiğini göreceğiz. Bu benim tavsiye edeceğim basit ve eski windowsunuza geri dönebilmek için iyi bir yntem. 2. yöntem ise yine aynı mantıktaki windowsun kendi kendini onarma yöntemi. Burda da xp cd ile açtığımızda karşımıza ilk gelen ekranı enter ile geçip F8 ile sözleşmeyi kabul ettikten sonra işletim sistemleri menüsündeki şu an kurulu olan işletim sistemini onarma seçeneğinin çıktığı menüde yapılıyor. Burada işletim sistemi nerede kuruluysa size bunu gösteriyor. Siz burada ister sistemi komple uçurup yeniden kurarsınız isterseniz yine “r” ye basarak bu kurulu olan işletim sistemini onarırsınız. Bu da bir nevi windowsu yeniden kuruyormuşsunuz gibi ilerler. Biraz daha uzun sürer. Ama onarma bittiğinde eski windowsunuza kavuşabilirsiniz.

  Umarım bu sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.

  Cevapla
 98. arkadaslar 350w var.zotac 8600gt ekran kartı aldım.guc yetermi suphelerim var.350w ama bunun altında da olabilir yani 310 falan.sorum şu power suppy eger yetersiz ise kesinlikle reset atarmı makine ? yani bir belirti verir mi? suana kadar reset atmadı makinam.cevaplarsanız sewinirim.tşkrlerr..

  Cevapla
 99. slmlar benimde bişr bilgisayarım var AMD ATHLON 3200 ASUS X700 EKRAN KARTI 80 GB HDD 1 GB RAM
  YALNIZ MSNDEN BİRİNE CAM ACTIGIM ZAMAN 4 – 5 DAKKA SONRA KENDİNE RESET ATIYOR PC..ANLAMADIM GİTİ NEDEN OLUYOR.. CAMIN DRİVERİNİ A4TECHİN SİTEDEN İNDİRDİM TEKRAR ACABA DRİVERDENMIDIR DİYE GİNE AYNISORUNU VERİYORR NE YAPACAGIMI BİLMİYORUM KIRACAGIM VALLA PCYİ.. CPU ISISIDA NORMALDE …YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM …

  Cevapla
 100. Selamlar;

  Ben yeni bir pc aldim vista yüklü olarak geldi,zamanla sinir olunca silip xp yi yüklemek istedim ve D: yedek HDD kayboldu simdi biosdan buldum E: olarak isimlendirdim su anda sistemde görünüyor C: ve E: olarak ama acmak istedigimde acamiyorum formatlaman gerek diyor icerisinde en az 10 yillik resim arsivim var kaybetmek istemiyorum veri kurtarma yazilimi prg lari denedim hic bir sey elde edemedim belgelerime nasil ulasa bilirim?

  Cevapla
 101. Denizcan ;

  Windows Vista yüklü bir sistemi XP ye çevirmek için mecbur format atacaksın yada HDD ni vista yüklü başka bir pc ye bağlayıp USB Flash diske veyahut CD ye dosyalarını yedek alacaksın…

  Cevapla
 102. mrb öncelikle benim sıkıntım oyun ortasında pc nin res atması herhangi bir zamanda atmiyor sadece oyundayken res atıyor bilgisayarla ilgili 3 fanı da yeni degistirdim fakat hala res atıyor c sürücüsüne de format attırdım degisen bişi yok ne yapabilirim ?

  Cevapla
 103. birde aynı oyunu 2 ay önce sorunsuz oynuyordum bir ara fat32 bozuldu ve artık oynayamıyordum.(format attırıp gecistirmiştim ama düzeldi sanırım)

  Cevapla
 104. facebook ta bazi butonlara tıklayamıyorum sayfada hata diyor mesela home kısmından gelen uygulamalrı kabule demiyorum veya arkadaslarima invite yollamak isteyince uygulamalarda hep hata var diyor, bunun çözümü var mı?
  sol alt da durum çubugunda hatası isareti cıkıyor
  eskiden her sayfa için yenile dediğimde tıklayabiliyordum ama artık o da olmuyor hiç bir sey gonderemiyorum,debugger programları yukledim kod filan yazmam gerekiyor galiba anlayamadım ve yine duzelmedi.
  Bana yardimci olursaniz sevinirim.

  Cevapla
 105. k.o pc res atıyor 3 gun boyunca format attım ama hıc bır ıseye yaramyıor 1-2 saat bır res atıyor nedendir acaba ya KAfayı yıcem ya resmen :SS 3 gunde berı bole ya Yardım pls pls yardım !!!!!!!! ::SSSs

  Cevapla
 106. öncelikle merhaba.benim sorunum bilgisayarımı açarken, masaüstü göründükten 2 -3 sn sonra bilgisayarımın ard arda 2-3 kere reset atmasıdır…yorumlarınızı ve çözüm önerilerinizi bekliyorum…ACİL!

  Cevapla
 107. Msn’i açtıktan çok kısa bir süre sonra bilgisayarım reset atıyor.Mavi ekran karşıma gelidiğinde teknik 1 bilgiler : ***stop:….. gibi birşey çıkartıyor

  Cevapla
 108. benim sorun daha değişik arkadaşlar p4 2.80 işlemci var fakat bilg özelliklerine baktığım zaman 2.38 kullanıyor fsb 170mhz de yükselttim 200mhz ye bu sefer hiç açılmadı170 mhz deyken anakattaki orjinal ses kartını görmüyor 110 indirdiğim zaman görüyor anakartım p4pe x 512 ddr 400 ram var sebebi nedir arkadaşlar

  Cevapla
 109. enes :
  Oyun oynarken Reset atıyorsa yukarıda yazdıklarımı denemeni tavsiye ederim.

  murat :
  Bios sıfırlamak için bios pilini çıkartıp bilgisayarınızı açmanız yada bios pili yanındaki Jumper i Clear Cosmos olarak ayarlaman lazım. Bu işlem sırasında PC ni bozabilirsin bilen birisine yaptırmanı tavsiye ederim.

  sinem :

  O stop gibi bilgileri yazarsan bana sana yardımcı olabilirim. Sisteminde galiba RAM lerin bozuk yada sistemde virüs olabilir ama o mavi ekrandaki yazıları söylersen sana tam olarak derdini söylerim.

  Murat53 ;

  İşlemcinin 2.8 olduğuna eminden ve 2.3 olarak görüyorsa hemen bilgisayarcınla bir görüş. Büyük ihtimal işlemci kaynaklı bir problemin var.

  Cevapla
 110. bilgisayarım ilk açılışında windows logolsunu görene kadar normal ancak maus ikonunu görmeden tekrar yeniden baştan başlıyor bunu üç dört kez yaptıktan sonra nihayet açılıyor. c ye format attım xp yi tekrar yükledim ama 1 veya 2 normal açılıştan sonra tekrar aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum. hard diskim iflas edecek diye korkuyorum. böyle bir sorunla karşılaşıp çözümü bulan arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

  Cevapla
 111. benim diz üstü bilgisayarım çantasıyla birlikta yere düştü açtığmda windows başlatılıyor diyor ama açılmıyor ve sonra tak tak diye ses geliyor disket yuvasından götürdüm harddisk çiziliyor bozulmuş dediler sizce ne olmuş olabilir.birde yere düşmeden önce arkadaşım cd’den pc me birşeyler yüklemişti ondan olabilirmi çünkü yere çantayla hafif düştü. teşkürler yardım edin lütfen…

  Cevapla
 112. kaspersky antivirüs kullanıyorum.diski tararken pcden garip garip sesker geliyo sonra pc reset atıyor beyler sorun ne olabilir?

  Cevapla
 113. windows kurarken kurulum bittiğinde windows ayarları yüklerken sistem kendini resetliyor yardımcı olursanız sevinirim……………

  Cevapla
 114. orgatu:
  Büyük bir ihtimal diskinde yada sürücülerinde sorun var. İşlemcin çok fazla ısınıyorda olabilir. Bir bilgisayarcıya acilen götürmen gerekcek.

  yağmur ;

  PC yi düşürdüğünde HDD nin kafası yerinden oynamış böylelikle diskini çizmeye başlamış yani HDD ölmüş disk değiştirmen gerecek. Servise götürmen gerekecek.

  yaw delirecem:

  Sadece virüs taramasında reset atıyorsa diskle alakalı bir sorun yok demektir. Ama başka zamanlarda da reset atıyorsa ÖR: Dosya kopyalamak oyun oynamak vs.. o zaman diskte sorun vardır. Bence Kasper’i kaldır başka bir programla virüs taraması yap.. Olmazsa format at temiz win kur. Yine yaparsa disk arızalanmış demektir.

  sword86:

  Yeniden windows kurman gerekebilir. Büyük ihtimal sürücülerinde bir problem var. En son kurduğun sürücüyü eğer ki yanlış kurduysan reset sebebi olabilir. Tekrar win kur doğru sürücüleri yükle düzelecektir.

  Cevapla
 115. ya beyler benim kide aynısı gibi reset atıp duruyo ( hoş geldiniz ) yazısına kadar geliyor ve reset atıyor . bu sorunu çözebilmem için pc ye format atsam sorun ortadan kalkarmı bir bilginiz varsa yazrdımcı olurmusunuz.??
  [email protected] eğer yardımcı olmak isteyen arkadaşlar varsa adresimi eklerlerse çok makbul geçer şimdiden çok teşekkürler….

  Cevapla
 116. herkese slm.. benim pcimde günde 3-4 kere reset atıyor genelde mavi ekran çıkmadan direk resetliyor ve pc açılmıyor! pcyi açmak için işlemci fanının tırnaklarını açıp kapatıyorum ve pc açılıyor. ancak bu yolla pc açılıyor diğer türlü herşeyi denedim açılmadı. . iki tane 256 mblık ramim var toplam 512 mb mhzleri birbirine uyumlu onları teker teker denedim yine olmadı :S ekran kartında sorun oldğunu düşündüm pcimdeki diğer onboard tümleşik olan ekran kartını denedim yine olmadı :S işlemci fanındamı yada işlemcinin kendisindemi sorun var bilmiyorum :S cvplar için şimdiden tsk ederim

  Cevapla
 117. bak kardeşim yanı olay benim başımada geldi lanet windows logo yani winlogon bilgisayar görmüyor ve reset atıyordu bende adminastoru actım yani güvenli mod biglsisayarı güvenli bir tarihe geri yükleme yaptım deüzeldi virüs felan akalası yok ben nod 32 tarartırmıştım ve bir şey bulamda (nod32) herkeze öneririm.yazan Cenk

  Cevapla
 118. beyler bi yardım lütfen bilgisayar tam acılcakken hos geldiniz yazısından sonra birden mavi bi ekran acılıyor ustunde yanılmıyosam donanımla ilgili seyler yazıyo ama o ekran 1-2 sn de hemen gidio ve okumaya fırsat kalmıyo o yüzden ne yapcağımı şaşırdım bi yardım plz !!

  Cevapla
 119. arkadaşlar bu bendede oluyor şimdi bilgisayarı temizlicem aldım 2 yıl oldu ve daha bilgisayarı açmadım bile zarar vericem diye korkuyorum ama bugün temizlicem bilgisayarımdan olmak istemem saygılar ….

  Cevapla
 120. ya abi ben oyun oynarken bilgisatar res atyıoo.
  ama bu KO için geçerli değil KO ya girince bilgisatarın ekrarnında kararma oluyor ama resset atıyo bilgisatar lce takıp kalıyor ben ne yapmalıyım abim lütfen cevap verin arkdaşlar

  Cevapla
 121. selam arkadaşlar benım bilgisayarında durup durup oto res atıo oto res attıktan sonra cpu ekranı cıkıo ve orda cpu’nun hızı kırmızı oluo res atıp tekrar açıyorum bilgisayarı ama 5 bilemedin 10 dk sonra gene aynı şeyi yapıo bilgisayarı söktüm her şeyi gene taktım banamısın demedı siz bu konuda ne düşünüyosunuz şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 122. yha abiler yha delırıcem waLLa pc yı daha yenı aLdım ReseT aTıo durmadan aLt katta da amcamın oglunun onunda reset atıo format atcak olur war TemP2 Exe klasörünü bulamadık dio…!

  Cevapla
 123. benım pc vepcami acarken resetlıyor cd sını yukluyorum
  yıne aynı
  hatayı yapıyı tam cam acıyorum pat gıttı ne yapabılırım tesekkulrler

  Cevapla
 124. yardım edin bilgisayarımdan olacam bilgisayarı kapat dediğimde veya oturumu kapat dediğimde birden reset atıyor ve kasa fanı hariç diğerlerini kapatıyor reset atınca 10 sn sonra diğer fanlar çalışmaya başlıyor bilgisayar açılıncada sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı diyor yardım edin artık bilgisayarı kapat demeye çok korkuyorum formatta çare olmuyor dışarı çıkarkende açık brakıyorum elektrik çok harcıyor elektriğinde değilim yeterki şu bilgisayarım düzelsin daha yeni 2 sene olmamıştır sistem 3.07ghz işlemci 512 mb ram 512 mb nVIDIA Ge Force FX 5200 ekran kartı windows xp home edition hizmet paketi 2 (service pack 2)CASPER

  Cevapla
 125. aynı sorun bendede var bilgisyarım oyun vb. programları çalıştırırken reset atıyor format atmayı da denedim ama nafile format atarkende res atıyor bunun nedeni ne olabilir bilenler [email protected] msn adresimi ekleyerek bana yardımcı olabilirler.

  Cevapla
 126. öncelikle fan ram ekran kartındandır.
  eger bunlardan deilse islemci fanının ısınmasıyla islemcinin etrafındaki “derby”e benzer bir sıvı islemciye yapısıyor ve bu reset hataları ile baslıyor.
  tavsiyem islemcinizi sökün etrafını varsa elektronik sprey ile temizleyin yoksa kolonyalı bir selpak ile etrafını temizleyin bundan olabilir bu.

  Cevapla
 127. ya nefret ettim şu pc’den ne güzel çalışıyordu sonra göçtü, windows açılmadan kitleniyordu. başka pc yardımı falan sonunda format attım tekrar kurdum. fakat iki de bir reset atıyor şimdi de. en fazla 5 dk. direk restart. ne oldu da böyle yapmaya başladı anlamadım gayet iyi çalışıyordu. fan ram hepsi düzgün

  Cevapla
 128. knight online oynarken yada baska bır 3d oyun oynarken pc donuyo ekran gıdıp gelıyo duzelıyo sonra aradan kısa bır sure sonra pc kendıne res atıyo sorunun ne oldugunu bılmıyorum ya ram da bı sorun var yada ekran kartında power pot patlayınca bu sorun karsıma cıktı

  Cevapla
 129. —muhammet–

  arkadasım senin problemin ekran kartın çok ısındıgı için olabilir fanını kontrol et veya ekran akrtın bozulmus olabilir ayrıca ramalrde tabi

  Cevapla
 130. slmlar benm bilgisayarım da reset atıyor sorun pc nin ramini 256 dan 512 ye harddiskini 40 dan 120 ye yukseltmekle olustu ondan once hic bir sorunum yoktu ramleri teker teker denedim hangisi sorunlu diye 2 side aynı sekilde calısıor (resetlıor yani) hard diski cıkardım 80 lik olanı eskisini kullanıorm yine aynı ben ne yapcam yaf :S

  Cevapla
 131. bazende mavi ekran goruyorum hatanın sebebını IRQL ve Driver olarak yazıyor basında birde sonu area olan hatayı alıorm pek anlamıorm ama bi yardım

  Cevapla
 132. slm benim pcde yaklaşık olarak 15-20 dkda bir düzenli bir şekilde reset atıyo ram çok aşırı ısınıyo:((

  Cevapla
 133. Benim bilgsayarimda res atiyor arada ama ne Virus Var nede başka birşey Bikeresinde bilgisayarim kenini resetliyordu farkettim ki 12 saatir açık paraçlar ısınmış olabiir dedim.Bi başka res atada ise Yanlışlıkla bilgisayar kapanmada bilgisayarin guc kablosnun fişini çektim 🙂 Sonra ertesi gun fişi taktığımda fiten turuncu bi ışık çıktı sebebi guc kaynaginin hala elektirikli olmasiydi sanirim ondan sora res atmaar cogaldi bende guc kablosunu prizi degistirdim sua sorun yok eger sizdede virus felan oksa bu ygulamayai yapin derim 😀

  Cevapla
 134. arkadaşlar .exe uzantılı dosya bulunamadı vb gib yukleme cd sinden onarma istiyorsa direk format atınız ugrasmayınız
  ve yarıca tavsiyem yükleme yapacağınız xp cd sini kontrol ediniz bozuk ve okuma hatası veren cdlerden yükleme yapmayınız baska cd bulunuz yada internetten download ediniz ama internetten download güven li deildir

  Cevapla
 135. slm beyler bnm pc d sürekli reset atıo. bizm bi tandık da şu sıvı denen şeyi aldırmış düzelmiş aynı şey onda da warmış. bn bilgisayarcıya sordm ama o öle bi sıvı yok uydurma dedi. burda da bi vatandaşın yorumunda o sıvı kelimesi aklıma takıldı. eer aynı şeyi uygulayıp rahatlayanlar warsa nası yaptıklarını biras daha ayrıntılı anlatabilir mi? çok reca ediorm :D…
  PAYLAŞIM İÇN TŞKLER

  Cevapla
 136. “turuva atı virüsü çıktı telikelimi” :):):):):)
  can arkadasım pcmde truva atı cıktı tehlıkelımı dedi 😀 cok tehlıkelı can hemen pcyi tarattır yayılmasın pcne yazık olur sonra format bilgilerini kaybedersın format atamadan 😀 cok komık geldı truva atı cıktı :D:D:D

  Cevapla
 137. YA ARKADASLAR BENIMDE PC KULLANICI ADINA TIKLADIGIM ZAMAN RESET ATIYOR. WINDOWS YADA VIRUSSEL BI OLAY OLMADIGINDAN EMINIM CUNKU SISTEMI YENIDEN KURDUM BI SORUNLA KARSILASMADIM NE OLABİLİR SİZCE

  Cevapla
 138. yaa benım pc res atıyo msn programını yüqlediqimde wea int acdıımda msn live dan acdıqımda hata werıo we hata raporu qönderme dediqimde pc res atıyo biri yardım etsin lütfen yaa :S

  Cevapla
 139. ya ben pc ye format çekecem bu olay yüzünden ama bilgisayarın yanında gelen cd yok napmam lazım

  saygılar….

  Cevapla
 140. s.a benim pc oyuna girdigim zmn rest atıyoo sadece oyuna girdigim zmn deil video izlerkende oluyoo bilen varsa yardımm plss

  Cevapla
 141. arkadaşlar bu durum çok kolay bir kaç gündür benim pcde bu sorun vardı ilk önce windows dosyasından Prefetch içini silceksin sonra bir vürüs programı yükleyip c,d,e sürücülerini tara
  çıkan vürüsleri sil olmazsa hardiskini değiştir saygılarımla dogukan kaya

  Cevapla
 142. ya arkdaslar beımkı hep oyun oynarken yada wınampta takılırken reset atıo acılıo ve 15 20 dakka sora bıda atıo nedenını anlamadım pc bastan sona söktüm temizledim gıcır gıcır ama banamısın demıo va mavi ekran falanda gelmio ne yapmalıım tek şüpem ekran kartım cık ısınıo ne yapmam lasımm:::???? YARDIMM:::???

  Cevapla
 143. Teakolik biz taşındık ve bilgisayarı kurduktan sonra Warrock adında oyuna girdimde bilgisayar reset attı bundan sonraki her girişte atmaya başladı format attım ama düzelmedi sorun ne olabilir

  Cevapla
 144. sa benim bilgisayar açılrken reset atıyo ben sole biş yap tıım
  c ye yenı bir metın bel gesi ac tım adını ıl koy dum fe format kodunu çalıştırdım adnıda ıl koy dum ntldr yı sılı yodu normalde

  Cevapla
 145. slm arkadaşlar kafayı yıcem ya ıkıde bı reset atıyo
  kafayı yıcem 100 ytl verdım ppc tamırcısınıe hıçbırsey yapmamış
  msn de hata raporu verıyo felan kafayı yedım yaw:<

  Cevapla
 146. abi pc ye format atarken kuryapılanması inceleniyo dio ondan sonra pc kendine reset atıyor neden olabilir şimdiden teşekür ederim

  Cevapla
 147. bende 265 ram wardı üstüne 256 dha aldım 512 sonra pc reset atmaya basladı ramları cıkardım tek tek denedim problem yok ama ramların ikisinide takınca reset atıor pc 256 ramlada olmuor cok yaws napmalıym sonrada aldımı geri weremiorm:S

  Cevapla
 148. Arkadaşlar daha yeni bilgisayarla internete girdim.Sonra klavyeye su kaçtı.Klavyeyi ters döndürüp suyun akmasını bekledim.Sonra ıslak mendille sildim klavyeyi.Denedim klavye çalışıyodu.Sonra kapattım bilgisayarı.Bir yere girmeyi unuttum ve bilgisayarı tekrar açmayı denedim fakat bilgisayar tam Hoşgeldiniz mesajını görüntüleyecekken mavi ekran hatası geliyor.1-2 saniye içinde ben hiçbir şey okuyamadan bilgisayar kendini resetliyor ve bu hep devam ediyor.Bunun çözümü bana çok acil lazım lütfen yardım edin.

  Cevapla
 149. Benim de bil. başına geldi avast antivirüs prog. yükledik bilgisayara bil. perişan oldu win XP logosu gelince mavi ekran çıkıyo çok hızlı bi şekilde yok oluyo ve resetleniyor hiçbir moda alamıyorum bi işe yaramıyo.. bunu bilen varsa yardımcı olsun,ms dos komuta da geçmiyo!! acaba bios ayarlarından birşeyler mi yapılcak yardım ediniz.

  Cevapla
 150. kardeşler urraşmayın benim bilgisayardada aynı sorun vardı format attım c/d sorun çözüldü dosyanın biri virüs yemiş o yüzden yeniden başlıyormuş

  Cevapla
 151. dostum eğer format atıncada aynı sorun devam ediyorsa ana kartın üzerindeki leyim kopmuş olabalir ve gereken soğuk leyimdir veya kablolar birbirine tamas ediyor olabilr bilgisayarın markası neyse onu bilen veya bayisine getirip yapmanı sana soyleyeyim sakın tamirciye getirme bunlar sana birer öneri hadi kendine iyiy bag byyyyyyyyye

  Cevapla
 152. dostum eğer bu güne kadar windows xp kullanmışsan bi wista kur sonra original windows xp yi tekrar kur sorun eminimki olur istersen eğer bulabilirsen eski windows kurarsın tekrar original ile tekrar yukleyebilirsin yardımcı olabildiysem ne mutlu bana byyyyyeee

  Cevapla
 153. ayni sorun bende de olmustu bende de d nin icinde bir setup.exe e bulasmis sanirim yalnz ben blgsyara grblyoken hemen o klasoru sldm ancak duzelmedi ben de xp cdsiyle format attm duzeldi blgsyr ama ne yazk ki toplam 7gb lik programlarim gtti

  Cevapla
 154. hocam iyi sabırlıymişsın ha o kadar soruyu cevaplamıssın bide benim sorunuma çözüm bulurmusun başlat dan bilgisayarı kapat diyorum bilgisayar kapanıyor ama hemen geri açılıyor reset atmış gibi oluyor aynı help plsss TEAkolik kardeş

  Cevapla
 155. arkadaşlar bnm pc açıldıktan sonra normal çalışırkrn live msn yi açınca reset atıyor bu işlem birkaç defa sürüyor ancak daha sonra açılıyor ve msn sorunsuz kullanılabiliyor neden reset attığı konusunda yardımcı olabilirmisiniz ve yeniden başladıktan sonra sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı iletisi geliyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 156. evet kardes bilgisayarım önceden reset(özellikle %90 oyun oynarken) atıyordu ama şimdi dahada büyük bi sorun var ekran kartım bozulmuş windows bir virüs programı yollamıştı ve pc deki anti virüs programı bunu görmüyordu bende format çektim gitti sonra ekran kartında bir sorun var diye pc yine reset atıp duruyor hiç bir oyuna girmiyor sorun ne olabilir acaba

  Cevapla
 157. ya bn en şanslı insanım galiba hiç bole bişi gelmedi başıma ama kaspersky ı yükledm dosyayı tarattırırken bişi gelio 1-2 saniye snra gidio pc kapanıo ama tarama yaparken oluo

  Cevapla
 158. •ISINMA PROBLEMLERİ
  Bu başlıca fanlarla alakalı bir sorundur. Öncelikle işlemci fanı sonra kasa içerisindeki havayı devir-daym eden fanlar sonrada Power Supply ( Güç kaynağı ) Fanlarıdır. Peki Fanlarla alakası ne ? diye soracak olursanız. Hemen cevap verelim.

  Fanlar oluşan ısıyı dağıtmak ve sistemi soğutmak için çalışırlar. Örnek olarak işlemci fanını verirsek ..

  İşlemciniz çalıştığı zaman ortaya belirli bir ısı çıkar eğer bu ısıyı dağıtmazsanız yani işlemcinizi soğutmaz iseniz işte o zaman işlemci fazla ısınır ve sonunda eriyip yanabilir.

  İşte işlemci fanınız eğer durmuş ise o zaman bilgisayarınız sürekli reset atıyor olabilir.

  •RAM BOZULMASI YADA RAM UYUMSUZLUĞU.
  Bilgisayarınıza yeni bir RAM aldınız ve taktınız yada birine taktırdınız. Eğer RAM ‘ yani Yeni ram ile eski RAM birbirine uyumsuz ise yada yeni aldığınız RAM anakart’a uyumsuz ise işte o zaman bilgisayarınız hiç açılmayabilir yada RESET atabilir. Yapmanız gereken anakartınıza ve eski ram’inize uygun bir ram almaktır.

  Diğer bir sorunda RAM’iniz bozulmuş olabilir. Sıksık mavi ekranla karşılaşabilir yada bozuk olan ram ‘den dolayı bilgisayarınız SÜREKLİ RESTART ediyor olabilir.

  •İŞLEMCİ FANI KAYMIŞ YADA YERİNDEN OYNAMIŞ OLABİLİR.
  Eğer işlemci fanı ile oynadınız ise yada fanınızın altındaki Aliminyum soğutucuyla oynadınız ise yada bilgisayarınızı bir yerden başka bir yere taşıdıysanız tabi o sırada kasayıda bir yere çarptıysanız bu esnada; İşlemci fanı altındaki soğutucu aliminyum yerinden oynamış olabilir ve tam olarak işlemci üzerine oturmadığı yani sağa sola kaydığı için soğutma yapmıyor işlemci aşırı ısınıyor ve bilgisayarınız RESET atıyor olabilir.

  •POWER SUPPLY (GÜÇ KAYNAĞI) ÖLMÜŞ YADA YETMİYOR OLABİLİR.
  Eğer sisteminize yeni bir disk yada yeni bir fan eklediyseniz ve sonrada bilgisayarınız durduk yere RESET atıyorsa bir nedeni de Power Supply gücü yetmiyor olabilir. Yada Power Supply artık ömrünü doldurmuş olabilir yetersiz yada kesik voltaj çıkışı yaptığından dolayı Bilgisayarınız RESET atıyor olabilir.

  •EKRAN KARTI FANI
  Ekran kartınızın fanı aşırı tozdan dolayı durmuş olabilir bu yüzden soğutma yetersiz kalıyor özelliklede oyun oynarken bilgisayarınız RESET atıyor olabilir. Bir kontrol edin eğer durmuşsa temizleyin yinede dönmüyorsa değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Tabi ekran kartını değil sadece Fanı değiştirin.

  •ELEKTRİK TESİSATINIZ YANİ EVİNİZİN VOLTAJLARININ DÜŞÜK OLMASI YADA BİR ANDA DÜŞÜP TEKRAR DÜZELMESİ.
  Bu durum sıkça başımıza gelen sorunlardan birisidir. Ev yada iş yeri elektrik tesisatından topraklama hattı bulunmaması yada tesisatın eski olmasından kaynaklanan voltaj düşmeleri ve yahut ev yada iş yeri elektriklerinin sık sık dengesiz voltaj düşmesi yada ani yükselmeleri.

  Bu durumda yapacağınız bir Elektrik teknisyenine danışmaktır. Aksi taktirde Power Supply yanabilir hatta anakartı dahi yakabilirsiniz.,

  •DONANIM PARÇALARININ ARIZALI OLMASI YADA ÇAKIŞMA YAPMASI.
  Bilgisayarınızda PCI yada AGP slotlarına takmış olduğunuz kartlar yada kartlardan birisi eğer yerinden oynadı yerinden hafifçe de olsa çıktı ise işte o zaman bilgisayarınız sürekli RESTART atıyor olabilir. Buda çok doğaldır. Yapmanız gereken parçaları tek tek yerlerine oturup oturmadığını kontrol etmektir.

  Bunun dışında birbirine uyumsuz olan donanım parçaları donanım çakışmalarına sebep olur ve bilgisayarınız RESET atmaya başlayabilir. Güvenli kipten tek tek aygıtları kontol etmenizi tavsiye ederim.

  Yada bir donanım parçasının (Ethernet kartı , Ses kartı gibi) bozulmuş olması bu soruna neden olabilir. Eğer yerlerine tam oturdular ve çakışma yoksa Bilgisayarınızda sürekli RESET atıyorsa işte o zaman tek tek parçaları çıkartıp test etmeniz arızalı parçayı bulmanız gerekmektedir.

  •BIOS GÜNCELLEME YADA AYARLARINDAN KAYNAKLANAN RESTART PROBLEMLERİ
  Bu da sık görülen sorunlardır. Bilgisayarınızın bios unu güncellediğiniz zaman bazı parçaların donanım çakışmalarına yada uyumsuzluğuna neden olabilir. Yanlış bir bios yüklediyseniz zaten PC sürekli uyarı verir ve açılmaz bunun dışında ise

  Bios ‘tan İşlemci Update yada Hight performance değerleri ile uğraştıysanız sisteminize ciddi zararlar verebilir. Bilgisayarınız reset atabilir. Başlıca bu konuda işlemci Jumper ve Frekans ayarları neden olabilir

  Cevapla
 159. net dusuyo sadece msn ye gırdıgım zaman baska sekılde dusmuyo sadece msn de net gıdıyo neden olabılırrr lutfenn

  Cevapla
 160. slm arkadasım harıka bı paylasım benım pc de sacdece webcam acınvca kapanıyorum cozumunu bulamıyorum yardımcı olursan sevınıırm

  Cevapla
 161. Arkadaş sana tavsiyem şu aynı şey başıma geldi ve ben pc başlarken F8 e bastım güvenli kipte başlattım ve sonra çalıştırdan mscongif yazıcaksın başlangıç ögelerini yükle komutunu tıklayıp temizleyeceksin sonra uygula butonuna bas ve sonra kapat diyeceksin. PC yi yeniden başlatıcaksın. Sonra normal olarak pc açılacak. İnternet Explorerı açtığında pc nin donması lazım ya da en geç 5 10 dk içinde tekrar explorerı açtığında pc donar. Bunun nedeni pc nin bu virüsü internet explorerdan kapmış olmasıdır. Sonra dosyalarını yedekle. Daha sonrada format at başka çözüm yolu yok çünkü antivürüs programları bir işe yaramıyor. Ben 9 tane antivürüs programı denedim. Denediklerim de dandik falan olsa içim yanmıycak.

  Cevapla
 162. Ersin ULKU :
  Arkadaş sana tavsiyem şu aynı şey başıma geldi ve ben pc başlarken F8 e bastım güvenli kipte başlattım ve sonra çalıştırdan mscongif yazıcaksın başlangıç ögelerini yükle komutunu tıklayıp temizleyeceksin sonra uygula butonuna bas ve sonra kapat diyeceksin. PC yi yeniden başlatıcaksın. Sonra normal olarak pc açılacak. İnternet Explorerı açtığında pc nin donması lazım ya da en geç 5 10 dk içinde tekrar explorerı açtığında pc donar. Bunun nedeni pc nin bu virüsü internet explorerdan kapmış olmasıdır. Sonra dosyalarını yedekle. Daha sonrada format at başka çözüm yolu yok çünkü antivürüs programları bir işe yaramıyor. Ben 9 tane antivürüs programı denedim. Denediklerim de dandik falan olsa içim yanmıycak.

  msconfig olucak^^

  Cevapla
 163. Benim bilgisayar oyunlarda reset atıyo özellikle silkroad most wanted gibi oyunlar
  bilgisayar ilk açıldığında RAM kullanımı 450 MB larda falan bunun sebebi nedir lütfen msn adresime Mail atarsanız sevinirim ([email protected])

  Cevapla
 164. merhaba! Bilgasayarı acarken normal acılıyor fakat ekranın bazı yerlerinde dikey çizgşler var ve windows yazısından sonra mavi bir ekran geliyo ve pc reset atıyo.Format atmak istemiyorum çünkü pc çok yeni.Başka bir çözümü varmı? ya da başka birinin daha başına geldiyse çözümü anlatabilirmi? şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
 165. selam kardeşim.benim pc INTEL CORE2 QUAD Q6600 @ 2.4GHz,4GB RAM,NVIDIA GeFORCE 9600 GT ben bu pc de bazı oyunları kuruyorum.(call of duty 5,gibi birkaç oyun)yükleme bitikten sonra oyunu açtığımda pc ya donuyo yada reset atıyor.Bu konuda yardım edermisin.Teşekkürler.

  Cevapla
 166. arkadaşlar pc acılırken direk f8’i görüyor acıyorum ve windows tam acarken kendini resetliyor hicbir şekilde acılmıyor ne yapmam gerek ?

  Cevapla
 167. lütfen yardim edin bilgisayar reset atıyo donuyo pc oyun oynorum msn veya facebook ta takiildiktan sonra uzun sürüyo hemen oynua giridnce 2 dk sonra reset atıyo donuyo lütfen yardim [email protected]

  Cevapla
 168. arkadsşlar oncelikle şimdi bılgısayrı actım oyunu acıyorum 5 dakka sonra tık reset atıyoo bazenn hiç atmıyoo bazenn 10 defa arka arka atıyoo ne yapacam bılmıyorum yardım

  Cevapla
 169. İmdat ßenim ßilgisayar Online Oyun Açınca Ya Donuyo Yada Reset Atıyo Başka Oyun Acıncada Oluyodu Ama Artık sadece Metin2 oynarken reeset atıyo oyuna başla diom girmiyo bazen girio sonra 13dk sonra reset yada donma oluyo yardım pls

  Cevapla
 170. 2 gün önce çalışıyorken kendiliğinden sürekli reset atmaya başladı. internette biraz araştırdım ama hiçbiri bana çözüm olmadı. windows xp cd sini taktım kurulum ekranı çıktı onarmak için R ye basın windows u kurmak için enter a basın diyordu ben de onarmayı seçtim. ve sorun kendiliğinden çözüldü.. hadi geçmiş olsun

  Cevapla
 171. Arkadaşlar benim pc im çalışıordu normal bir şekilde flash den bi şey atıp yükeldim 2. kez o programı açtığımda pc de arkaplan ı mavi bi ekran birsürü şey yazıp restart atmaya başladı bunu sürekli yapmaya başladı arada bir pc normal bişi yokmuş gibi çalışıo ama çok az 2 haftadır böle 3 defa normal çalıştı naapmam lazım ????

  Cevapla
 172. bak arkafaşım benim pcimd ebir zamanlar aynı sorunu yapıyordu bu sorunu büyük bir bölümü elektrik kesintisinden meydana geliyor ben bilgidsayrımı kendim topladım her parçası başka bir yerden aldım donanım çakışması şle alakası yok bir tane güç kaynağı alacaksın yeter ben aldım 6 ay oldu tık yok pcmde
  daha fazla bilgi için msn adresim (((([email protected]))))

  Cevapla
 173. arkadaşlar ahmet arkadaşımız bir konu açmış oyun oynarken tık donuyo bunu sebebi işlemci altında bir yapışkan bir madde var bu yapışkan madde zamanla kuruyor ondan yapıyor bence sen o işlemciyi daha fazla pcye zarar vermeden bilgisayarcıya git yapıştırıcı sürsünler

  Cevapla
 174. 15 adet bilgisayar topladım hepsi aynı özellilerde bir tanesine Xp ve pardus kurdum ve ghost programıyla digerlerine copyaladım 13 bilgisayarda sorun yok fakat bilgisayarını bir tanesi 1 saat çalışıyor ve reset atıyor sürekli biraz beklersen 1 saat daha çalışıyor pardusta resetlemiyor sorun ne olabilir

  Cevapla
  • 1. İşlemci tam yerine oturmamıştır.
   2. İşlemci soğutucusu tam oturmamıştır.
   3. HDD ‘da sektör arızası olabilir.

   PC yi parçalara ayır her parçasını diğer pc lerde dene ortaya çıkar. 1. olarak işlemciden başla…

   Cevapla
 175. bende metin2 oynuyorum önceden bi problem yoktu fakat su son 1 haftada bil. reset atmaya başladı.Sürekli olarak oluyo bu netde gezerken bişey olmuyo am oyunda kapanıyo hemen fazla anlamamda bilgisayardan ne yapabilirim yardım edermisiniz lütfen.

  Cevapla
 176. BENİM PC CUMARTESİ GÜNÜNDEN BERİ ÇOK AĞIR !!!
  CUMARTESİ GÜNÜ ANTİ-VÜRÜS YÜKLEDİM ESET NOD 32 VERSİON 4
  CUMARTESİ AKŞAM İNTERNETTE GEZİNİRKEN RESET ATTI!
  O GÜNDEN BERİ HERGÜN EN AZ 3 4 KERE RESET ATIYOR FORMAT ATMAYI DÜŞÜNÜYORUM ATARSAM DÜZELİRMİ?
  BİLGİSAYARIM WİNDOWS VİSTA HOME BASİC
  XP KURUCAM
  BİLGİSAYAR AÇILINCA WİNDOWS BİLMEMNE KAPATMADAN KURTARDI DİYOR AYRINTILARI GÖSTER DİYİNCE İSE MAVİ EKRAN SORUNU YAZIYOR
  BLUE SCREEN
  BU BİR VİDEO İZLERKEN TAM EKRAN DİYİNCEDE RESET ATIYOR!!!
  YİNE AYRINTILARI GÖSTER DİYİNCE BLUE SCREEN DİYOR FORMAT ATMANIN SORUNU DÜZELTİCENİ SANIYORUM AMA SİZ Bİ ÇÖZÜM BİLİYORSANIZ FORMATLA UĞRAŞMİYİM

  Cevapla
 177. ya herşey için çok tşk benim bilgisayar ara sıra reset yapıyo bazen 15 bazen 30 dk bir yapıyor. fanlar çalışıyo ama sizce sebebi virüs olabilirmi

  Cevapla
 178. arkadaslar bizim evde 2 bilgisayar var 2sinde de online oyun var bi gün saat 12 otur basına saat 5 gibi kapattım ama WİNDOWS KAPATILIYOR yazısı gelince kardesim geldi fişi çekti sonra saat 8 gibi açayım dedim full yeniden açılıp kapanıyor. Tam 1 gün oldu saat 9 da geçip bakayım dedim yine düzelmeti bunun sebebini bilen lütfen ama lütfen : ata.berk.199com eklesin ve beni güzelce bilgilendirsin..

  eger açık degilsem 0544 53 arayabilirsiniz

  Cevapla
 179. slm benim bilgisayar belirli aralıklarda kendiliğinden kapanıp açılıyor vede kapanırken mavi ekran gelio ben virüs olduğunu zannedip bil virüs taraması yaptım oda sonuç vermedi en son windowsu tekrar kurdum gene sonuç alamadım kapan maya devm etti işlemci fannındada problem yok napmam lazım yardım edin bana

  Cevapla
 180. Benim Bilgisayarım 30dk 1:30dk aralarında sadece büyük kapasiteli oyunlarda reset atıyor.(metin2.crysis2.knightonline.vb) Reset attıktan sonrada başlamıyor.Aradan 5dk falan sonra başlıyor.Ama yine reset atmaya devam ediyor.Buna bir çözüm bulabilirmisiniz acaba?

  Cevapla
 181. Emre sendeki sorunun aynısı bendede var yüksek kapasiteli oyun açınca 10 dakika sonra resliyo sonra siyah kalıyo ekran 2-3 dk sonra açılıyor.sonra her seferinde bunu tekrarlıyor sebebi nedir acaba?

  Cevapla
 182. benim de reset sorunum var bir çok şey denedim fakat nafile normalde bi sorun yok fakat tek sorun cam ı açarken reset atması sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim…

  Cevapla
 183. ❓ arkadaşlar benim biilgisayarım sürekli kendi en dine reset atıyor mesala mein2 açıyorum reset atıyor gıcık oluyorum ama bir yön temini buldum hiç reset atmıyor istiyor sanızc koyayım yükleyin

  Cevapla
 184. bilgisayarcıya gittim ben sordum nolnine oyununuz warsa wirüs bulaşabilirmiş yada elektrikle ilgili bir sorun warsa da olabilirmiş neden oluor kafayı yicem geçenlerde bişi
  yanmış dedi değiştirdik bişi olmadı kafayı yemekten başka çözüm yok 😡

  Cevapla
 185. seray :
  slm benim bilgisayar belirli aralıklarda kendiliğinden kapanıp açılıyor vede kapanırken mavi ekran gelio ben virüs olduğunu zannedip bil virüs taraması yaptım oda sonuç vermedi en son windowsu tekrar kurdum gene sonuç alamadım kapan maya devm etti işlemci fannındada problem yok napmam lazım yardım edin bana

  ARKADAŞIM BUNUN SEBEBİ BİLGİSAYARIMIZI ANİ KAPATTIGIMIZ ZAMAN BAZI BİLGİLERİN BOZULMASIDIR YAPMAN GEREKEN ŞEY PC Yİ ONARMAK

  Cevapla
 186. arkadaşlar bence oyunu açinca 3-4 dk oynıyınc bi anda resat atim bazen mavi ekran bazen oda gelimiyor siyah bi ekran geliyor bunun sebebi internetten indirdiğiniz online oyunlar olabilir.örneğin knıght metin2 karahan silkroad ama özellikle metin2 bilgisayarınızda taşimayın.

  Cevapla
 187. arkadaşlar ben pc acıyorum boot yazıları geliyor reset atıp baştan acıyor acıyorum ekrankartı mb gösterir ya üst kısımda siyah ekran ordan reset atıp baştan acıyor pc bazende orda dona kalıyor ben reset atıyorum bazende boot acılışında reset atıyor ve böle acılıyor pc . arkadaşlar bir de oyun oynınca donuyor pc reset atıyorum pc ise p4m800pro-m7 1gb ram(512 mb olarak gösteriyor) 64 mb ekran kartı samsung 160 gb sata hdd lg sata dvd rw bu arada arkadaşlar dvd rw yeni aldım vista yüklediğim zaman önyükleme yapar ya windows is loading files.. takılıyor yüklemeyi kesiyor bu sorunların nedeni nedir lütfen yardım çözümünü bilen arkadaşlar [email protected] msn adresina eposta olarak atsın

  Cevapla
 188. Bilgisayarımı(laptop) 2 yıla kadar çok sağlıklı bir şekilde kullandım. Bir gün power tuşuna bastığımda açılmadı ve tamire gönderdik. Tamirci harddiskin yandıgını söyledi ve yeni parça aldı. 150 liraya mâl oldu bu. Bilgisayarı eve getirdiğimde ilk 5-6 gün boyunca sağlıklı bir şekilde girdim. Daha sonra üniversite için başka şehre gittim. O şehire geldiğimde bilgisayarımı açtım ve 4-5 dk. sonra reset attı. O andan itibaren ne zaman açsam reset atıyor, ardından restart ile tekrar başlıyordu. Bunun ramında sorun oldugunu düsündüm ve ram kısmını açtım. Ram’ı kontrol ettim yerine oturmustu. Yine actıgımda tekrar reset attı. Tekrardan ram kutusunu acıp ramı cıkarıp tekrar taktım, yine olmadı. Ram ın yuvasını degistirip actım yine olmadı. Antivüris programlarını denedim bi kaç virüs tespit edip sildim ve bilgisayarım temiz gözüküyordu ama malesef yine reset… Ya fanında sorun vardır ya da virüs vardır. Hatanın ne oldugunu bir türlü anlayamadım. Şu an bile şu yazıyı yazana kadar nasıl dayandı şaşırdım. Az önce sistemi geri yükledim. Şu ana kadar bişey olmadı ama gene de şüpheliyim. Sorunum için [email protected] ulaşabilirseniz sevinirim.

  Cevapla
 189. Benim PC ufak bi zorlanmada mavi ekran gelior ve reset atıor.Mesela bazen film acıorum pcmde bir ses gelior ve reset atıor.Ne yapmam gerekiyor?

  Cevapla
 190. ya bana bırısı yardım ederse cok sevınırım . ben bılgısayarıma guc kaynagı aldım . onu aldkdan sonrada rest atmala vardı ama bu guc kaynagını bagladıkdan sonra reset atmalar sıklasdı . yukardakı acıklamaları okudum ramden olabılır dedın ben kasayı bılgısayarcya goturdum 1gb ram taktırdım acaba ramden dolayımı guc kaynagından dolayımı …

  Cevapla
 191. bilgisayarım kendiliğinde reset atıyordu.içini açıp temizlemek istedim açtığımda abartısız birsürü tos çıktı onları da temizledim.işlecimyi çıkarıp onu da temizledim tekrar taktım.bilgisayarım açıldı fakat tekrar kendiliğinden reset atmaya başladı.tekrar içini açtım işlemciyi kasayı hava alan bir yere koydum işlemci soğusun diye(resetin sebebi ısınmadandır belki diyerek)tamam bu sefer açıldı fakat 14-5 saat sonra tekrar reset attı .format atmayı denedim fakat format atılırken de reset atıyordu..benim ne yapmam gerekiyor ne olur yardım edin [email protected] a ulaşabilirsiniz

  Cevapla
 192. Arkadaşlar benim power sap dönmüyo bazenleri dönse bilem az dönse bilem yine reset atıyo

  size göre power saptan reset atabilir mi?? 😈 😳
  😛

  Cevapla
 193. LÜTFEN OKUYUN VE ÇÖXÜM BULUNUZ LÜTFEN YAAA
  ARKADAŞLARR slm herkeze iyi günler ….
  bana yardımmmm edin pc den fazla anlamıyorum ben hiç birşey yüklemedim pc açılıyor güveni mod ta aç eski ayarlarlan aç falan çıkıyor ve windowsu normal bir şekilde aç çıkıyor hepsini denedim hhepsinde de bilgisayar açılıyor gibi ekran mavi oluyor yazı çıkıyor tabiki 2 saniye kadar ve hep yeniden başlatıyor …
  LÜTFEN LÜTFEN YARDIM EDİN KURBAN OLAYIM…
  LÜTFEN

  Cevapla
 194. hacılar size hiç görmediğiniz bi hata en üst başlıktaki hatalar olsun bu yorum yapan arkadaşların hataları olsun hepsi bende mevcut ayriyeten birde mouse ye sağ tıklayınca res atıyor misalim herhangi bir pencerede düzen menüsüne tıklayınca res atıyor misalim mouse yi kaydırarak çok nesne seçerken taşıma veya kopyalama için o zamanda res atıyor ben ne yapayım şimdi söyleyin bakalım xD xD xD

  Cevapla
 195. iyi günler arkadaşlar arkadaşlar benim bilgisayar oyun oynadım zaman reset atıp duruo bunun nedenin biri söleyebilirmi lütfen acil

  Cevapla
 196. Slm Arkdaşlar …..
  Aynı sorunu bende yasıyorum…Oyun oynrken hemne donuor pc’m..Herseyı denedım ıcını acıp temızledım,parcalarıı cıkarıp temızledım,ama hala devam edıyor..Sımdı sole ola bılır..Benım ana kart 667mhz.Ama taktıgım ram 800mhz bu yuzden olabılecegını dusunuorum…Dıyer bı terorım de Ekran kartım ısınıor bu yuzdeb reset atıor ola bılır Cunku oyun oynarken Ekran kartı cok fazla ısınır o yuzden 😉 Sızınde fıkırlerınızı beklıorum ıyı aksamlar

  Cevapla
 197. salam.benim bilgisayarım hp compaq 6720s.windows 7 işletim sistemi yüklü.bilgisayarı açıram bir az çalışır sora nedense kendi kendine yeniden başlatır.restart atır.bu windows 7 aktivaet etdikden sora oldu.acaba sebebi ne?

  Cevapla
 198. SİTE GİRERSENİZ BİLGİSAYAR LA İLGİLİ AKLINIZA NE GELİRSE BAZI ŞEYLER OLMUYABİLİR MESAJ GÖNDEREREK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR SİTEM:) PCNET42.TR.GG

  Cevapla
 199. @emre
  GOOGLE ARAÇ CUBUGUNA 42PCNET.TR.GG SİTESİNE GİR SANA ORDAN HERŞEYLE İLGİLİ YARDIMCI OLACAKLARDIM KENDİM SİTEM

  Cevapla
 200. KArdeş yardım ediyim işallah internetin vardır:
  denetim masası+otamatik güncellemeler+yeşil yani en üstteki aç+zaman belirle boş zamanını sonra kırmızı olanın hemen yanında otamatik güncallemeler var ona tıklaüsteki önerileni seç sonra bilgisayarındaki son ayarları yapar bilgisayarını kullanrsın:D

  Cevapla
 201. yardımcı olurmusunuz benim bilgisayarım da hiç oyun oynayamıyorum 3D oyunlarda hep reset atıyor en fazla 1 -2 saat duruyor ekran mavi kare kare bişey oluyor bende reset atmak zorunda kalıyorum yada direk kendi yeniden başlıyor oyun oynarken yani hiç oyun oynayamıyorum 20dk 15dk durup reset atıyor lütfen yardım edin hiç oyun fln oynayamıyorum 3D yani caunter gibi oyunlarda hep atıyor lütfen yardım edin 🙁

  Cevapla
 202. beyler bende online oyun var ama wow oynuyorum ondan virüs bulaşcağını zannetmem ama sürekli reset atıyor kafayı yiyicem dost arkadışmzn çözümünü deniyorum inşallah olur

  Cevapla
 203. arkadaşlar benim pc biraz eski hiç durmadan kasıyordu bende bi format atayim dedim.formattan sonra pc biraz hızlandı fakat oyun açtığımda pc reset atıyor sizce ne yapmalıyım

  Cevapla
 204. S.a arkadaslar benımde bır sorunum var reset sorunu bılgısayarı acıyoum tam acıldı derken reset atıyor ve bunu sureklı yapıyor pc kapatana kadar tahmınımce wındowsta sorun var bı sorunm daha var 1.50 ram var 1gb sı 667 512 sı 533 pc acınca 512 goruyor pc ıle bı 10 dk felan uğrasıyorum yenıden baslatınca 1.50 olarak ramı goruyor dırek gormesı ıcın ne yapmam gerekyıor yardımcı olursanız sevnıırm…

  Cevapla
 205. yha arkaadşlar bendede son 4 gündür reset problemi var 2 kere format attım olmadı fanlar gayet iyi çalışıyorr 6tane fan var zatenn şu an bazen 1 dk oluyo reset atıyo bazen 15 – 20 dk bekliyoo ne yapmam lazımm bi yardımm edin babamın arkadaşı bilgisayardan anlıyo bi format attı ardından gene beşladı ben formatt attım devam ediyoo bu ne dir yhanii

  Cevapla
 206. arkadaşlar bios falan varmış ben anlamıyorumm bu işten zarar gördüyse ne yağmam lazım bi bileniniz var sa yardım etsin lütfen

  Cevapla
 207. Samet; Harddisk inde sorun olabilir, harddisk in bi sesini dinle. Sadece reset mi atıyor ? Yoksa mavi ekran denilen ekranmı geliyor. Daha detaylı bilgi verirmisin ?

  Cevapla
 208. @TEAkolik

  Arkadaşlar bilgisayarım 2 gündür çalışıyordu ve bende yeniden başlatayım dedim bilgisayarımı yeniden başlattım ama bir daha açılmadı.Tam girecekken reset atıyor.Bende bilgisayarıma format atmayı düşündüm.Ama bu işlemde başarısızlıkla sonuçlandı çünkü bilgisayar cd yi okumadı.Cd yi başka bilgisayarda denedim gayet güzel çalışyor.Dvd room denedim başka bilgisayarda ondada bir problem yok.Acaba işlemci mi çok ısınıyor dedim.Fanlarında hepsi gayet güzel çalısıyor.Bende yardımcı olabilecek arkadaşlar için:
  bilgisayarın reset attığı an =)
  http://tinypic.com/player.php?v=24v3dqr&s=7

  http://img375.imageshack.us/img375/1007/grnt001p.jpg
  ayrıca hata ayıklamadada şu hataları veriyor :
  STOP:0X00000024(0x001902FE,0xF7A1E4F4,0XF7A1F1F0,0 XF75E23F7)
  DepFrzLo.sys-Addres F75E23F7 base at F75DC000,Datestamp 3d6a6243

  Cevapla
 209. sa aga yha benim pc counteri kaldırmıyor sadece onu deil bazı sitelri flnda kaldırmıyor (facebook v.b.) yha tam oyundayken yareset atıyor yada pc cızıldayıp ekranda kare kare renksiz şeyler cıkıyor bole aşşadogru inn bişelr am hareket etmiyor burda bulamadım bunları nolur yardımcı olun beyler :S

  Cevapla
 210. ya bendede pc ye format kopyalama işlemi yapmıodu neyse hdd yi arkadaşın pcye taktık onda sorunsuz çalıştı formatı attık ama sadece c ye attım d ye atmadım dosyalarım var orda neyse pc ye taktım ve sonradan pc windows xp loading yerine gelmeden res atmaya başladı sonra güvenli mod en son yapılandırma şeyleri fln çıktı hepsini tek tek denedim yine olmadı bu sefer chkdsk yapim dedim oda olmadı sorun artık nerden kaynaklanıyor hala anlamadım . Bence ramlerden kaynaklanıyor gibime geliyr cunku ram sadece 2.slotta çalışıyor diğerlerinde mavi ekran çıkıyor bide önceden pc açılmıodu format atarkende dosya kopyalamıodu arkadaşın cd romunu getirdik yine olmadı bu sorun ramlerden kaynaklı diye duydum netten fln acaba sizce sorun nerden kaynaklanıyor ???

  Cevapla
 211. benimki de logoyu görmeden reset atıyor yaz tatilinde bilgisayarı çok oynuyorduk on dan dolayı ısınma problemi olmuş olabilir mi?

  Cevapla
 212. Reset atma konusunda 3 senenek var.Yazılımsal olanlar donanımsal olanlar ve her ikisde…Yazılmsal bir sorun ise bios a girebilirsiniz.Biostan sonra ister format atın ister guvenli kippi deneyin isterseniz cd den calısan bi isletim sistemiyle onarın.tabi biosa giriyor ve hdd ram yada ekran kartından birini gormuyorsa baglantılarını kontrol edin oda olmuyorsa baska biriyle degistirip deneyin.eger biosa hic girmiyorsa o zaman hapı yuttunuz demektir.guney yada kuzey kopru chiplerinden biri yada vga cısısı yanmıs olabilir.Guvendiginiz ve bu işi profesyonelce yapan bir teknik servise gidin ve en az bir anakart fiyatı kadar parayıda ozeden cıkarın.

  Cevapla
 213. Ben bu sorunun farklı bir nedenini yaşadım. Hard disk bozulduğu zaman da pc geç açılıyor, sürekli yanıt vermiyor, reset atıyor vs…

  Cevapla
 214. Ağa güzel hoşta açabilsem kaldıracam difirizi ama açılmıyor yardımcı olsan sevinirim
  @TEAkolik

  Cevapla
 215. benim laptop açıldığında bir kaç sn içinde media player ile birşeyler açmazsan kendi kendine restart etıyor. kapat dediğnde de restart atıyor kapamıyor. anca pilini çıkarmam gerekiyor neden olabilirki bana yardımcı olabilirmisiniz????

  Cevapla
 216. Sistemım gıgabye ankart,e8400,2*1 1066 kıngston(cl5),7950 gt,160 gb harddisk os winxppro.Sorun reset.Bılgısayar muhasebecı akrabamın gecen gun işlemci fanını yenıledım.harddıskte cok parcalnma vardı 1-2 bırlestırme denmesınden sonuc alamadım ama bugun parcalnamalar %0 ve %1 duzeyınde.Hard dısk 2 parca kullanılıyor.Az once reste attı butun parcalrı teke tek baska bılg deneme durumu az cunku bu bılg sureklı kullanılıyor.msj beklıyorum…

  Cevapla
 217. slm arkadaşlar benim pc de sürekli rest atıyor.önce mavi ekran çıkıyor sonra restliyor.Ekran kartını çıkardım eski kartımı taktım mavi ekran gelmiyor ama rest devam ediyor.Ekran kartlarını arkadaşın bilgisayarında denedim problem yok.iki tane ram var sırayla denedim gene restliyor.iki tane hdd ayrı ayrı xp kurdum ve hatta windows7 kurdum gene rest gene rest sorun donanmsal gözüküyor.Isınma değerleri normal Asus marka anakartımı denicem duyduğuma göre asus anakartlar böyle problemler oluyormuş. büyük ihtimalle nedeni anakart bakalım akşam ne olacak

  Cevapla
 218. Selamun Aleykum arkadaşlar. Benim pc normal açılıyor ama fazla takılamıyorum. Ekran kartı ASUS 1GB ram 4GB. Başlangıçta msn geliyor. Sonra ise application error hatası veriyor rundll.exe falan yazıyor. onu kapatmıyorum masaüstünün sağ köşesinde duruyor. Facebook’a falan giriyorum fazla takılamadan reset atıyor mavi ekran geliyor sonra onu geçtikten sonra donuyor. Tekrar reset atıyorum pc açılıyor herşey yerinde güzel hoş bu sefer oyuna girmeyi denedim Knıght Online ve charıma giriyorum. Reset atıyor mavi ekran geliyor hep böyle oluyor. Bi sorunum daha var bu seferde monitör’e elektrik geliyor ama sinyal gelmiyor. Kasayı alıyorum oturma odasına geçiyorum plazmaya bağlıyorum HDMI kablosu ile orada da görüntü gelmiyor. Ama daha önce denemiştim plazmada da açılmıştı. Şuan ise hiç bi şekilde görüntü gelmiyor. Monitör LCD ekran SAMSUNG. Monitörün arka slotunda bi problem olabilir mi acaba diye düşünüyorum ama taa ki düne kadar sorunsuz çalışıyordu. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Engin bilgilerinizle beni aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler..

  Cevapla
 219. benim pc tam acılıyor siyah yazılar cıkıyor(normal olarak herzaman cıkar) ama yarısında kalıyor ve cıt cıt kasadan seseler cıkıyor bazen 1-3 defa reset atıyorum kendim ve açılıyor . Normal internette gezinirken rest atıyor kendi kendine . bazen bilgisayar açıldıktan 10 dk bazen 1.5 saat sonra oluyor nabıcam bilemiyorum … virus taratması yaptım hiç bişe cıkmadı .???

  Cevapla
 220. Sorunuma Yardımcı Olun Lütfen

  Sorun:Pc hiç sorunu yokken ilk baslarda belirli aralıklarla reset atmaya basladı sonradan windows logosu gelmeden resetliyor ve windows baslatılamadı siyah ekran hatası geliyor.Güvenli mod en son yapılandırmayda reset atıyo.Hiçbir işlem yapamıyorm.

  Çözüö Arayıslarım:Hardisk ve işlemci fanını değiştirdim birkaçgün normal çalıstı fakat driverıları yükledken ve pcyi bir gün sonra tekrar açtığımda yine aynı dongu oluyor bu seferde pcye ve harddiske format atıyorum format atmamada izin vermiyo resetli arada ama elinde sonunda formatı atıyorum.Driverı yükledkten bir veya iki gün sonra tekrar aynısı oluyor driverlardan kastım ekrankatı oyun vb dosyalar usbmden yüklıyorm belki onlarda virüs vardır yardım edicek varmı ekran kartım birkaç aylık daha yeni

  Cevapla
 221. Sorun: Pc en ufak oyunda reset atıyor face de takılırke sorun yok ama face oyunlarında bile reset çekiyor.ekran kartı ana kartın ekran kartına bağlı sorun burada zannedersem yakında bir ekran kartı daha alacağım ama sorunun ne oldugundan emin değilim yardımcı olurmusunuz.

  Cevapla
 222. ilgilenen yok gibi d ismail bende ekran kartı almstm yeni yaklsk 2ay sonra pc sürekli reset atmya basladı eski ekran kartıylada aynısı oluyordu bosuna alma derim düsük bir ihtimal ekran kartından bir arkadasınkininkni dene ve öyle dene ben harddisk islemci fanı ekran kartı psu hepsini değistirdim fakat sorunum hala devam ediyor sürekli reset

  Cevapla
 223. Bnm sürekli reset atmıyor sorun ekran kartında aslında 5500 mb mi ne ekran kartı cok düşük we oradan ses geliyor bnce iyice oturmadığından yeni bir ekran kartı şart.

  Cevapla
 224. bu sorunu nasıl çözebilirim, devamlı baştan alıyor ve ben pek bu konuda bilgili değilim. yardım edecek olan birileri arıyorum.:/

  Cevapla
 225. arkadaşlar pc sürekli olarak reset atıyor sanır sam virüsten dolayı pc acılıyor masaüstü görünüyor 2 3 sanye sonra yine reset atıyor. lütfen yardım help mi

  Cevapla
 226. benim bilgisarımda açılırken süreklü 1 sn aralıktan kısa bazen uzun sürekli ses geliyor fakat zamanla açiliyor 5-10 dk kadar windows açikkende bazen oluyor sıcaklik genellile 15 dereceyi cıkmıyor sorun nerede olabilir ram (anakart) yoksa fanların soğutmaması içinde fazla fanda var cıkarttim blki güç yetersizdir dedim yine ayni

  Cevapla
 227. selam bu sabah pc ye format attım format öncsinde pc de hiç bir sorun yok biraz agirlik disinda neyse format attım gerekli programlari driverlari yükledim metin2 diye oynadigim bi oyun var format öncesinde 3 tane de acsam kapanmiyordur simdi 1 tane bile acsam kapaniyor sorun neyden olabilir yardımcı olursaniz sevinirim

  Cevapla
 228. slm arkadaslar bnm bilgisayarım sürekli reset atiyor ve aynen söyle oluyor yardımcı olursanız sevinirim ( her türlü formatı attım olmadı ) facebook youtube normal sitelerde bile ekran donuyor kendi kendine reset atiyor bazen pc kendilinden cöküyor en uzun formatım 1 hafta bile sürmüyor devamlı pc cöküyor…

  Cevapla
 229. Arkadaşlar lütfen yanıt yazın… Laptopum sürekli kapanıyor. Isındığından mı falan bilemiyorum ama her zaman kapanması sinirimi bozuyor. Çökebileceğinden korkuyorum. Virüs girdimi bilmiyorum. Ne yapmalıyım?

  Cevapla
 230. Selam arkadaslar dun bilgisayardaydim birden elektrikler kesildi 2dakika sonra geri geldi bilgisayari actim windows yazisi glediiginde yani 3.ekran degisiminde bilgisayar surekli reset atiyor nasil duzeltebilirim?

  Cevapla
 231. içinde dosyaların varsa yedekle üç defa reset at bakalım yada güvenli kiple başlatmayı dene olmazsa tek çare format atıcaksın ama ılk başta sen reset at pc reset dügmesınden olmazsa guvenlı kip ten başlat bunlarda olmazsa format at elinde driver yoksa anakartın markasını ve modelini yaz ınternet ındır elinde kalsın dostum sanakolay gelsin

  Cevapla
 232. benim pc biraz eski zaten zor çlışıyodu pc masasının kasa konan yerinden kaydı yaklaşık 2 santim den yere tık diye ekrana görüntü gelmiyordu vga dan . ekran kartı taktım görüntüyü aldım fakat başlattığım an tık tık tık hiç açılmadan reset atıyor neden olabilir

  Cevapla
 233. bendede aynı sorun var gta samp multiplayerdenolldu oyun dondu bende kapatma düğmesine basmak başlattan kapatmamamk zorunda kaldım. Böyle yaptım 7 saatt
  ir netteyim sadece başka bir bilgisayar vardı.Exper simgesi çıkıyor doluyor.Sonra siyah ekran geliyor 29 saniye azıyor . Güvenlikomut dedim olağan başlasın dedim ağ…. dedim ağ komut…. dedimolmadı sonra mavi bi ekran çıkıyor yine exper yeri çıkıyor ve bunu tekrrarlıyor

  Cevapla
 234. mrb ben pc mi 2,5 ay içinde 4 kez tamire yolladım ne yaptımsa bilgisayarı reset atmadan kurtaramadım. Daha dorusu Tamire götürdüğümde herhangi bir reset atmıyor fakat tamir bitiminde eve glip pc mi açtıımdapc reset atıyor lütfen yardım…

  Cevapla
 235. Hocam deliricem sizin bilgisayarınızda olanlar banada oldu güvenli mod ,bilgisayar olağan hali ve diğerleri hiç biri bilgisayarı açmıyor ben format atmayı da bilmiyorum bilgisayarın kasasını da acamiyorum ne yapayim

  Cevapla
  • Benim anakartım P4 Biostar işlemcim p4 3.00 biraz eskidi sanırım
   aynı sorunda bende oldu. Format atmama rağmen sorun çözülmedi.
   Ekran kartına fan taktım soğuttum driverını driver boosterdan upladım.
   Sonunda oynadığım oyun warcraft dotanın ekran ayarlarını ne kadar ufaltsam da olmadı
   işlemci 70-75 arası res atıyordu.Oyundaki seslerin hepsini kapattım sadece vurma sesini açık bıraktım res atmadı sanırsam ses donanımında bir sorun olduğundan dolayı res atıyor.
   Şu an hiçbir şekilde res atmıyor sorun çözüldü bende

   Cevapla
 236. kardeşim benim pc siyah ekranda donuyor sonra biraz kurcalayınca mavi ekranda bios uygun deil falan yazıyor bunun için bios pilinimi değiştirmeliyim ???? yada başka birşeymi şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 237. ben formattan önce tüm sürücüleri sildim sonnra c ye windows kurdum tüm sürücüleri yükledim herşey tamam bi kapatıp açayım dedim açılışta mavi ekranda stop 0*0000007b hatasını verdi. napacaz. tekrar format atmayı denedim format atarkende aynı hatayı verip reset atıyo sürekli

  Cevapla
 238. Ya laptopumun altındaki siyah hava yerinin yanında yan istte yan kısımda olan o alüminyum altı bakır oLn yer fan mı ne ise oraya benim kuzenim kil hamuru soktu çıkardım nemasından kurumamıştı şimdi küçük bi tornavidayla çıkardım hepsini deliklerden ama açılmıyo yapabildiğim kadar düzgün yapmaya calistim açılmıyo Reset atıyor lütfen yardım edin :((((

  Cevapla
 239. benim bilgisayarım da ki sorun ilk açılıyor 3 saniye çalıştıktan sonra kapanıyor sonrada bidaha açılmıyor pc m 5 gündür açılmıyo parçalarını çıkarıp tekrar taktım hala aynı acaba ekran kartımı yandı bilgisayar uzmanlarından yardım bekliyorum artık bilgisayarım açılmıyor…

  Cevapla
 240. Bilgisayarında oyun oynuyordum yanlislikla Ayağım carpti yere düştü ve windovs gazisi geliyor sürekli kendi kendine rest atiyro lütfen yardimci olun

  Cevapla
 241. bemim pc aciliyodu sonra rese basladi islemci fani power spl degistirdim ayni bios bile gecmeden res atiyo hatta drek elektrigi alinca aciliyo kabloyuda degistirdim harddiskde ayni chipsete uygun sistemli baska ni sabutdisk taktim yine ayni sorunne ana kartmii

  Cevapla
 242. Beyler pc yi acar acma acayip sesler cıkıyor . Ama facede veya bazı sitelerde dolaşırken bişe olmuyor . Online oyunlara girince kasıyor ve kendi kendine reset atıyor

  Cevapla
 243. Ben bir bilgisayarı yere düsürdüm ama ayağımda carpti sonra Venedik acilmiyor kapaniyor bir kere acildı sonra sürekli kapanıyor

  Cevapla
 244. Kardeşim benim pc actim oyun oynadim falan sonra elektrik gitti ve hmn geldi ben bilgisayarı açmayı denedim ama bi yere kadar açıldı mavi bir çizgi geçiyor ya iste orda takıldı ve reset attı lac kez böyle oldu neden? Bana bi yardim et kardeşim

  Cevapla
 245. evet işte bu saymış olduğunuz sorunların bir çoğu bende de vardı, bu nedenle bilgisayarı değiştiriyorum… kesin çözüm… 🙂

  Cevapla
 246. benim bilgisayar yolculuk esnasında (4 5 ay önce) düştü. Ondan sonra checking media [fail] hatası veriyordu ama kullanabiliyordum nadiren reset atıyor KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR veya 0x000000EF hatalar veriyordu ama son birkaç gündür açtığım gibi reset atıyor bunu nasıl düzeltebilirim

  Cevapla
 247. Arkadaşlar Sorunun Çözümü Şu Şekilde
  -windows 7 dvd den onarma veya sistem geriyükleme 😀

  Cevapla
 248. bılgısayar da hıcbır sey yok ken herhalde bı anda vırus kaptı ve bılgısayara bazı antıvırus programları yukledım problem yok dıyorlar ama wıfı sureklı hata verıyor ethernet kablosu bıle calısmıyordu bazı guncellemeler geldı bıos ve wıfı felan onları gunce tusları hıcbır sekılde kullanamıyorum ne yapmam lazımelledım bılgısayar acılıyo duzgunce sıfreyı gırıyorum ama ekranı v

  Cevapla
 249. ya internet cafem var 2 tane bılgısayarım bırer gun arayla aynı sorunla karsılastı bılgısayar açılınca ekrana hıcbısı gelmeden 5 snde bı reset atıyo sureklı bole dewam edıyo bu durum… guc kaynagını degıstırdım ekran kartını ıslemcı fanını kontrol ettım ama hıcbırı care olmadı yardım edın lutfen …

  Cevapla
 250. Arkadaşlar yardım edin 2 haftadır kafayı yicem pc yi toplayali 7 ay oldu son 2 haftadır pc googlede bile kendini kapatiyor servise götürdüm anakart dediler dün anakart aldım yine devam ediyor
  pc özellikleri
  amd fx 8320
  sapphire r9 290 tri-x 4 gb 512
  8 gb ram
  Asus Evo 2133 DDR 3
  750 watt güç kaynağı
  arkadaşlar lütfen yardım istiyorum ne yapmaliyim

  Cevapla
  • pc ne format at ve yanında verilern cd leri pc ne kur. Güncellemeleri kapat bir süre öyle kullan. Reset atmazsa son güncellemelerden dolayı pc’in format atıyor olabilir. Bu problemi bi kaç yerde daha duymuştum.

   Cevapla
 251. bu Bazen Sistemin Sicakliindan dolayi olada bilir benimde basima geldi boyle bisey bilgasayri temizledim Karsilasmadim artik oyle problemle

  Cevapla
 252. En iui çözüm bilgisiyarın kasasini acip su ile yikamak devam edrse sorun yenisi almak ama %90etmez
  ..

  Cevapla
 253. Sizinkilerden biraz farklı benimki;
  Pcyi destekliyorum PC açılınca önüne birkaç seçenek geliyor.
  Hepsini deniyormuş ama entegre bastıktan 3saniye sonra bir daha reset atiyor.
  (XP ekranı göremeden PC destekleniyor)

  Cevapla
 254. O virüs yüzünden setup yaparken olması nedeni;
  Virüs bütün .EXE dosyalarına bulaşıyor.
  Ve boyutu yükseliyor.

  Cevapla
 255. Mavi ekran veya kendini resetleme Birçok sebebten olabilir

  1. İŞLEMCİ ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ OLABİLİR bunu nasıl ölçeriz Ctrl+Alt+Del yapın Görev yön açın Ve MAsaüstünde ekranın bir kenarına çekin Altta CPU kullanım ve % bir değer verir Şimdi Masa üstüne tek tık yapın ve F5 Tuşuna basılı tutun CPU eğer %100 oluyorsa 5sn-10sn Kendini kasar Donar ve RESET leyecek ÖLÜ anlamına gelir %50 ler civarı Normaldir 80ler Son soluklarını veriyor demektir %20 ler HARİKADIR 🙂 GENELDE PC FORMAT TUTMUYOR ARTIK 2 HAFTADA BİR ATIYORUM VİRÜS BU Demek yanlış bir düşünce Dediğim gibi Çok basit İŞLEMCİNİZİ BU ŞEKİLDE ÖLCÜN Sorun İşlemci değil ise

  2.ELEKTRİK YETERSİZ OLABİLİR Genelde böyle RESET ler Extra Aksesuarlarla meydana gelir Soğutucu fan değiştirme 2ve3. HDD taktırma EKran kartı değişme RAM bellek Taktırma Extra soğutucu fan taktırma veya herhangi bir Elektronik aparat bağlama KASA GÜÇ KAYNAĞI YETERSİZ KALDIĞI YERDE MAVİ EKRAN VE RESTART atar Genelde Yeni nesil ekran kartları 200-300 wat aralığında çalışıyor kasanız 350 wat sa EKran kartı FULL çalışmaya başlayınca HİGT bir oyun açınca 200 wat sömürmeye başlayacak İŞLEMCİ elektrik yetiremediği için Oda 150-200 arası çeker 450Wat ı geçen ihtiyaç ELektrik girişini Aşırı zorlayıp 1-2dk Sonra Aşırı yüklenmeden Isınarak MAvi ekran Atar (Genelde Oyuna giriyorum 5-10 dk oynuyorum Mavi ekran ve Rastart atıyor şikayeti ile gelirler PC tamircisine ) Ekran kartı güçlü ise 500wat olarak Elektrik Girişinide değiştirin

  3. BİOS ayarları saçma yapılmış olabilir Enerji tasarrufu olarak Soğutucu fan güçlerini işlemcinin çektiği gücü Ekran kartına ayrılan Güçü vs vs Burdan ayarlamak mümkün Yanlış ayardan Cihaz Sıkışıklıkta kendini reset atıyor ısınıyor olabilir (Fan ayarını ses yaptığı için Kısanlar Tanıyorum Unutup FULL kapasşte oyun açarsan Isıdan İşlemci ekran kartı veya anakartı Yakma olasılığı yüksek BENİMKİ FULL ÇELİŞİR ARABA FANI GİBİ UĞULTU YAPIYOR ISI ELEKTRONİKLERİN DÜŞMANI )

  4. YAZ aşırı sıcaklar Üstüne birde NEmli hava ve üstüne EV TOZU cihazların canına okuyor neM İLE TOZ birleşerek Zozları birbirine yapıştırıyor ve Büyük PAMUK gibi bir yapıya dönüşüyor Bu rüzgar akışını engeller Aşırı ısınan Cİhaz devreleri yakmamak için KEndini kapatır Reset atar Oyun oynarken ekran kartım yandı gibi sorunlar hep YAZ aylarında görülür TOZ BÜTÜN ELEKTRONİKLERİN DÜŞMANI FAN IN ARALARINA DOLUP RÜZGARINI KESİYOR FULL KAPASİTE ÇALIŞIP ZORLANDIĞINDA MAVİ EKRAN VE ARDINDAN GÖRÜNTÜ GELMEME SORUNU EKRAN KARTININ YANDIĞININ GÖSTERGESİDİR

  5. Evde TOPRAKLAMA PRİZ yoksa ELektrik dalgalanmalarında PC kendini kapatır (Çok nadir ESki tesisatlı evlerde Bu problem yaşanıyor)

  6. Vİrüs olabilir Genelde Masaüstünü görmeden Tekrar Tekrar atıp durur Formattan başka çare yok GÜvenli modda açmaya çalışmak İşe yaramıyor Hata ayıklama kodu Tırt hiçbirşeyi ayıklamıyor 🙂

  PC nin kendini kapatması BÜYÜK SORUNLARI ÖNLEMEK İÇİN KORUMA PROGRAMIDIR Bİrçok sebebten Olabilir DENEME YANILMA ile çözüm aramaktan başka yöntemi yoktur 🙂

  Cevapla
 256. Benim bilgisayarım açıldıktan çok kısa bir süre sorna ben işlem yaparken resetleniyor burdakilerden seçemedim nolur acil cevap

  Cevapla
 257. Saolun cidden elektrikle alakalıymış kablo tam oturmadıgından reset atıyormuş bende yenisini aldım sorun çozuldu

  Cevapla
 258. BEYLER CİDDEN YA BENDE DE ONLINE LARA BAĞLANMA HATASI VERIYOR AMA INTERNET DE BI PROBLEM YOK MESELA BAZI GENCLER BILIR LEAGUE OF LEGENDS I OYNAYAMIYORUM DROP HATASI HEP OLUYOR AMA ONLINEYE BAGLANAMIYOR SORUNU BILEN VARSA LUTFEN YARDIM EDIN BASINA GELEN VARSA

  Cevapla
 259. Benim PC de açılıyor logoyu geçiyor ve birden reset atıyor güvenli modda denedim açıldı yeni yüklediği programları sildimmbu güvenli modda kapatip açtım hala reset atıyor lütfen yardim

  Cevapla
 260. Bilgisayarı açtığımda sistem yazılarından sonra sinyal yok diyo ve başa sarıyo windowsla ilgili birşey çıkmıyo güvenli mod felan nasıl çözebilirim

  Cevapla
  • f8 tuşuna bas pc acılırken ordan güvenli moda gir sağ tuş ekran çözünürlüğü gelişmiş ayarlardan hertz ayarları var onu en altta çek olmazsa biosu manuel resetle düzelir.

   Cevapla
 261. Arkadaşlar ben kendi laptopumda oluşan sorun ve çözümümü anlatacağım,
  i3 işlemcili, HD5470 ekran kartı + intel ekran kartı mevcut.
  yaklaşık 3 ay kadar önce ekran kartımın eskisi gibi işlem görmediğini analynca laptopun fanı artık tozdan falan dolunca içini açarak fanı söküp temizledim ve bi güzel taktım, HD5470 ek bilgisayarı açarak formatladım. formattan sonra ekran kartının driverini yüklerken yarıda kesilip reset atarak mavi ekran hatası verdi İ(atigm sys falan), ne kadar güncel güncel olmayan driver denemiş isem de sorunu çözemedim. ben de güvenli modda sistem geri yükleme yaparak bu driveri geri yükledim. windows normal açılırken windows logosu gelip masaüstünü göstereceği anda mavi ekran hatası veriyordu.. efendim daha sonra laptopu tekrar açtım, ekran kartı etrafından kaynaklara baktım bir sorun yoktu. kimi forum sitelerinde kurutma makinesi ile ısı verin kaynaklar otursun gibi öneriler vardı tamamını denedim ama kartı kurtaramadım. artık sadece 1 gb on board intelin ekran kartını kullanabiliyorum. neyse denemelerim esnasında laptopu açık topladıktan sonra fanın sürekli bağırarar çalıştığını gördüm. ben de tekrar laptoplu açarak fan altına termal macunu sürdüm ve tekrar kapattım (3 ayda 7-8 kere açmışımdır) bu işlemden sonra bilgisayar ilk önce windows logosuna kadar gelip kapanıyor ve CMOS checking invaild vsvs bi sürü uyarı veriyordu. ikinci kez peş peşe bilgisayarı açmalarımda ise windows logosuan bile gelmeden kapanıyordu. forumları dolandım “anakart yanmıs, power yanmış, o gitmiş , bu ölmüş, şunu bunu değiştir gibi binlerce öneri gördüm ancak hiçbirisi kafama yatmadı, çünkü laptopun kapanma aralığı değişiyordu, ısı kaynaklı olabileceğini anladım. daha sonra şehir merkezine giderek “aleminyum alaşımlı” termal macun aldım (1,5 gramı 10 TL civarında) bu macunu işlemci ve çalışmayan ekran kartının altına tepe şeklinde sürdüm ve kapattım. bu sırada fanın bakır soğutucu parçasını da hizaladım hizası kaymıştı biraz buna dikkat edin. laptopu topladım bastım düğmeye açıldı. gayette güzel çalıştış ancak, oyunlarda, filmlerde 10 dk sonra kapanmaya başladı yine, bende cpu ısı ölçer falan aldım tabi, kontroller esnasında ortalaması 50 civarı olması gereken ısı 70 80 lere çıkıp 80 seyrinde sistemi kapattığını fark ettim. altına fan koydum kar etmedi. daha sonra açılış esnasında biostan load system defaults yaparak biosu eski hale getirip pcyi açtığımda bu sorunu çözmüş oldum. şu an bunu yaptıktan sonra 2 saat kadar vakit geçti ve ben 1-2 dizi izledim, biraz oyun falan oynadım ısı değeri bi ara 70 falan görmüş başka yok. şu an 44 ortalama ile çalışıyor. umarım bazı arkadaşlara yardımı dokunur. iyi günler

  Cevapla
 262. Slm beyler bilgi için teşekkür ederim. Butun donanımları kontrol ettim termal macun yeniledim bilgisayarım açildikdan sonra RESTART atiyor ekran geliyor sonra ust uste RESTART atiyor sonra mavi ekran kurtarma geliyor guvenli Mod çalisdirdim biliyorum ozaman RESTART atmiyor format atdim yeni Windows 8.1 SSD kurdum sürücüleri yükledim tekrar RESTART atmaya basladi SSD bozuk oldunu duşündüm normal hdd windows 8.1 kuramadım Windows kurulurken resart atiyor birde görev yöneticisinde bu çikiyor com surrogate çikiyor 5tane 3sn sonra kayboluyor

  Cevapla
 263. benim bilgisayarım 1 hafta önce 1 defa sonra 2 3 defa sonra 5 6 defa açılırken reset atıyo vürüs programları var acaba formatmı lazım YARDIM EDİN LÜTFENNN!!!!!!!!

  Cevapla
 264. Ben normalde laptopda herşey yapıyorum kapanma olmuyo ama csgo vb oyunlara girerken oyunda arada 5 dk arada 2 dk oynadığımda pc kapanıyor sonra giriyorum tekrar kapanıyor 2 dk sonra..? rekabetçide ban yiyecem bbu kapanmalar yüzünden ?? yardım???

  Cevapla
 265. Beyler benim pc gayet güzel güzel çalışıyordu tek sıkıntısı facebookda video izlerken mavi ekran veriyordu bnde facebookta video izlememeye karar vverdim sonra işte 3-4 gün önceye kadar tıkır tıkır çalışan hiç kasmayan bilgisayar birden birde ağırlaştı kastı falan çok kötü oldu termak macun sürdüm somra başlangıçta açılan şeyleri kapattım sistem geri yükleme yaptım falan işte gene normake döndü 3-4 gün önce birden yavaşladı ağırlaştı falan bnde bi dinlensin falan diye durdurdum pcyi 1 saat sonra ellimle kasayı kontrol ettim sıcakmı diye soğuktu açtım pcyi siyah ekran gldi sonra kendini reslemeye başladı arkadaşlarıma sordum power kutusuna bi bak fln dediler açtm ful toz neyse temizledim falam bu gene çalışmadı sorun giderici çıktı ona bastım bekledim bi 1 saat sanırım tam hatırlamıyorum yemek yiyodum neyse geldiğimde normale dönmüştü 2 gün önce gece saatlerinde düzeltim akşam 8 di neyse işte gece oldu kapatrımnyatttım.Bugün öğle saatlerinde birden bire kasmma oldu oyunda bnde dayanamadım kapattım sonra bunu gene 1 saat sonra açtm bu gene aynı hatayı verdi resetlio kendini boot falan bşiler dio bios ekranından herşeyi kapattım yanlşkla pc iyice bozuldu sonra hiç açılmadı bende bios pilini çıkardım 20 dk fln bekledim reslensin kendi kendine diye neyse işte 20 dk sonra taktım normale dönmüştü pc yi açtım çok umutluydum düzelceğinden ama sadece biosu düzelttim siyah ekran düzelmedi somra sorun gidericiyi açtm onu denedim oda fayda etmedi siyah ekranda bekliyor ama açılmıyor sonra kendini resliyordu şimdi ne yapmam lazım yardım edermisiniz

  Cevapla
 266. Arkadaşlar bana yardım edin lütfen abi işlemcim msi bilgisiyar açılırken msi yazısı çıkıyir ve kendini sürekli yeniden başlatıyor allah rızası için yardım edin

  Cevapla
 267. Arkadaşlar bana yardım edin lütfen abi işlemcim msi bilgisiyar açılırken msi yazısı çıkıyir ve kendini sürekli yeniden başlatıyor allah rızası için yardım edin lütfennb

  Cevapla
 268. Merhaba benim bilgisayarım hp notebook vr windows 10 hafızası çok az olduğu için güncelleme falan yapamıyordum bende sıfırlamaya karar verdim dün sıfırlama sdeğilde bütün verileri silmeyi seçtim işte oluyordu % 48de falan kaldı kapando yeniden açıldı sonra yine aynı yer geldi verileri silmek için yapılan yer ben yine yaptım sonra yine 38 de falan kapandı şimdi ise sürekli hp yazıyor sonra kapanıyor durmadan aynasını yapıyor kapanmıyor pc ama aynı şeyi falan yapıp duruyor hp de n sonra kapanıyor format attırmaya korkuyorum pc yurtdışından geldi garantisi falan da yyok. F8 tuşunu shift falan denedim ama güvenli moda geçmiyor sadeve hpden sonra açık kapanıyor başka birşey yapmıyor. Lütfen yardım edin 🙁

  Cevapla
 269. Ben exper windows 10 masa üstü pc kullanıyorum 3 gündür c:\ diskine erişimim yoktu pc yi sıfırlarsam düzelir diye düşündüm sabah saatlerinde sıfırlamayı başlattım akşam üstü gibi bitti ama 3 saattir pc açılıyor ilk gün aldığımdaki ekran ve ön ayar seçenekleri geliyor hallediyorum tam ekran gelir gibi olurken yeniden başlıyor. Windows logosu dahil hiç bir şey görmüyorum bi tek lütfen bekleyiniz… var lütfen yardım edin.

  Cevapla
 270. ya benim pc win 7 deyken resetlemiyor kendisini ama win 8 e gecirdigim an kendisini resetliyor 10 15 dk de bir bunun nedeni ne olabilir kaldırmıyor olamaz bilgilerine baktı wim 8 in kaldırıyor ama ndn kendisini resetliyorrr

  Cevapla
 271. Abi bilgisayarım da youtube girin ce daha müzik yada herhangi bir video açılmadan önce kendi kendine reset atıyor ve her seferinde de aynı hatayı veriyor artık bıkmış derecedeyim…!!! buna bi çare bulabilirmisiniz format atık gene aynı hatayı verdi ve dier bilgisayarım da da onda hiç bir program yüklleyemiyorum format atıyorum herşeyini yapıyorum kurulum başlıyor diyor ve tam 1 saat bekliyoru haylla anı şeyi diyor sizce ne yapmam gerekiyor

  Cevapla
 272. Selamun aleykum beyler bilgisayarım açtığımda windows logosuna kadar geliyor snrA kapanıyor yukarda yazılan yazıyı okuyup format atma kararı aldım fakat görüştüğüm kişi anakartın yanmış dedi biraz saçma geldi bana para kopartmak için bana öyle diyebilir bilmiyorum cevaplarinizi bekliyorum.

  Cevapla
 273. Merhabalar yeni pc topladım daha 10 gün oldu bilgisayar keni kendine kapanıp acılıyor toplattığım yere geri gönderdim parçalarda hiç bir sorun yok anakartın sistemine zayıf kalıyor deıiştirelim sorun kalmaz dediler sisce böyle bişey olabilirmi sistem özellikleri… i3 7100..msi gtx 1050 ti oc 4gb…kingston hyprex fury 8 gb 2133…anakartım h110m pro-vd

  Cevapla
 274. Defalarca format attım, format için gerekli boot ayarlarını da yaptım, bu işte tecrübe kazandım fakat bozuk güç kaynağına anakartı bağlayıp defalarca ön panel güç, reset, hdd led bağlantılarını kurmaya çalıştım olmadı. Fakat değiştirdim güç kaynağını bu sefer çalıştı ama formatın her şeyini düzgün ayarladığım halde DVD’ de Windows kur dosyalarını yükleyip yeniden başlatacağı sırada yeniden başlatma sonrası formata devam etmeyip eski masaüstü Windows’ tan devam ediyor sanki hiçbir format medyası takmamışım gibi, USB’ den ise 32 bit veya 64 bit seçin diyor seçince de Windows 10 logosu çıkıyor bu seferde formata devam etmeyip hiçbir format kurulum medyası takmamışım gibi masaüstüne geri dönüyor. Gigabyte GA-EP45-UD3LR anakartım böyle hiç sorun çıkarmamıştı hatta bu kadar bile çok yavaş değildi, şimdi ise Windows’ u hiç olmadığı şekilde çok yavaş başlatıp çok yavaş işletiyor, internet çok ama çok anormal derecede yavaş Kaspersky gücellemesi 16 Mb civarıydı bunu bile 2 saat civarında güncellemeye çalıştı fakat 2 saat sonunda başarısız oldu. Yüklenmeyen donanımlarını anakart DVD’ sinden yükledim ama hiç bir şey yüklenmemiş gibi aşırı yavaş. Benim şahsi fikrim anakart bozuk güç kaynağı sebebiyle zarar gördü. Sizler ne düşünüyorsunuz ? Hamza abi senin de düşüncelerini rica ediyorum.

  Cevapla
 275. Benim bilgisayarımda şöyle bir sıkıntı var bilgisayarı açtığım zaman bios ekranında daha ikinci sayfaya geçmeden sürekli bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ve kafasına göre bazen 10 bazen 1,2,3 bazen 20 kere ‘de falan açılıyor çözüm yolu ne nedir bu hatanın?

  Cevapla
 276. Bilgisayarımı alalı 2 ay oluyor.Son dönemlerde nette gezinirken aniden restart atıyor.Daha önce yapmamıştı.Windows güncellemeleri ile alakalı olabilir mi?

  Cevapla
 277. selamunaleykum benim sorunumda devamlı reset atıyor tüm parçalarına baktım kurulu herşeyi sildim ram leri temizledim pc nin tozunu aldım windows amblemini gördüğim anda pc resetleniyor arada şans eseri çözümleme ekranı geldiğinde hayır diyerek çıktığımda açılıyor ancak pc hiçbirşey yapmazsam 5 dakika sonra kendiliğinden donuyor güvenli kipte açmıyor tek açabildiğim ağda güvenli mod ondada beş dakika yine ellemezsem donuyor ağda güvenli modda açıkça yeniden başlat yaptımmı masaüstü geliyor ancak yine beş dakika ellemiyim donuyor ve aynı çile tekrar başlıyor reset reset güç kablosunu yeni aldım fanlar canavar gibi çalışıyor ama nafile usb windows 7 kurdum format atayım dedim resetlerden setupta bozuldu cd den atmak istedim yine resetlerden setup bağlanamadı yarım kaldı

  Cevapla
 278. arkadaşlar pcyi açıyorum Windows başlatıyor yazyor reset atyor sürekli tekrarlıyor bilen varmı

  Cevapla
 279. Ya bende bilgisayar hic acilmiyo acilyo acilyo sonra kapatiyo hic ekrani programlari bile gormuyorum yani 30 saniye bekleme geliyo hep tmm onu bekliyom sonra windows falan cikiyo aama tekrar sonra kapanip o 30 saniye seyi cikiyor?
  bilgisayar toshiba

  Cevapla
 280. Kardeşim bilgisayarını kapat.Daha sonra açma tuşuna bas sonra ESC tuşuna arka arkaya bas gelen ekranda seçenekler var sen F8 e bas.gelen ekran görüntüsün sürücü imzası yazan yere ok işaretleriyle gel ENTERE bas.2.ci adımda bilgisarın yeniden başladığında yine ESC gelen ekranda ilk sıradakine gel ENTER VE KOD isteyen ekrana bilgisayara kendinin bigisayarı açarken girdiğin kodu gir.Kurtarmaya bas biraz bekle sakın bilgisayarı kapatmaya çalıma.Bilgisayarın yeniden başladığında olay tamamdır.

  Cevapla

Yorum yapın