Bilgisayarınızı Virüslere Karşı Koruyun

Computer Password Securityİnterneti kullanırken virüslerin veya casus programların hedefi olabilirsiniz. Bilgilerinizin güvenliği tehlike altına girmeden önlemlerinizi alın.

İnternet üzerinde binlerce virüs, solucan ve casus program bulunuyor. Kötü amaçlı bu programlar büyük zararlara yol açıyor. En başta bilgilerinizin güvenliği tehlike altına giriyor.

Güvenli bir internet kullanıyor olabilirsiniz, ya da kendinizden emin bir şekilde internet dünyasına giriyor olabilirsiniz. Fakat bilgisayarınızda bir Anti virüs programı yoksa her an bir tehlikeyle karşılaşabilirsiniz. Çünkü yeni nesil virüsler artık size hissettirmeden bilgisayarınıza birçok yoldan bulaşabiliyorlar.

Bilgisayar kullanıcılarına hizmet veren Pratik Servis, antivirüs programı kullanmanın faydalarını şu şekilde açıklıyor.

Antivirüs programları geliştikçe, kötü amaçlı yazılımlar da bilgisayarınızda güvenlik açıkları arar. Halka açık kablosuz ağları kullanmanız ve internetten sık sık dosya indiriyor olmanız virüslere davetiye çıkarır. E-posta bilgileriniz çalınabilir, özel hesaplarınıza ulaşamayabilirsiniz. Bankacılık işlemlerini internetten yapıyorsanız hesaplarınız tehlike altına girebilir. Bilgisayarınız üzerinden siber suç sayılan eylemler gerçekleştirilmiş olabilir.

Kimlik hırsızlığından tutun da, siber suçlara kadar birçok konuda sizi koruyacak bir Anti virüs programı seçmeniz ve onu sürekli güncel tutmanız önemlidir.

Anti virüs programı seçerken bilgisayarınızın performansını düşürmemesine özen gösterin. Bazı anti virüs programları, bilgisayarınızın geç açılmasına ve işlemlerde yavaşlamaya neden olurlar. Bunun en büyük sebebi, hantal sistemler ve düşük performans sağlayan teknik alt yapılarıdır. Maalesef ki bu tarz sistemlere bazı anti virüs programları kurulduğunda sistem kilitlenmelerinden tutun da, yavaşlamalara kadar birçok sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Her Antivirus bilgisayarı yavaşlatmaz!

laptop-virusİnternete giren çocuklarınız varsa, güvenli internet kullanımı için seçeceğiniz bir Antivirüs programı size yeterli gelecektir. İsterseniz çocuk modunda isterseniz de yetişkin modunda kullanarak, internetinizi çocuklarınıza karşı bir adım daha güvende tutabilirsiniz.

Bilgisayarınızda yaptığınız genel güvenlik ayarlarının yanında, çocukların güvenliğine yönelik antivirüs programı kullanmanız zararsız görünen ama tehlikeli yazılımlar içeren sitelere ve yazılımlara karşı büyük faydası vardır.

Kullanacağınız antivirüs programı, bazı sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyar. Antivirüs programı için bilgisayarınızın gerekli özellikleri taşıyor olmasına dikkat edin. Kurulumu ve kullanımı kolay, hızlı tarama yapan, koruma seçenekleri geniş, bilgisayarınızı yormayan bir antivirüs programı seçin.

En önemlisi de antivirüsünüzü mutlaka güncellemelerini alarak, güncel tutun!

Bilgisayarınıza zarar veren virüs, solucan ve trojanlara karşı geliştirilmiş birçok antivirüs programı bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda lisanslı bir antivirüs programı kullanarak internetten gelecek tehlikelere karşı önlem alabilirsiniz. Lisanssız bir yazılım kullanıp, onu Cracklemek maalesef ki düşündüğünüz gibi size koruma sağlamaz!

Düşünsenize bir antivirüs yazılımına Crack yapan bir kişi kendini engellemek ister mi? Maalesef ki yapılan en büyük hatalardan birisi de bedava antivirüs kullanmak için Crack gibi zararlı yazılımlara yönelmektir. Aslında bu sayede antivirüsünüze crack yapımcıları için bir arka kapı açmış olursunuz!  Virüsler ve antivirüsler için Pratik Servis gibi profesyonel bir destek almanızı tavsiye ederim.

Yorum yapın