Bitdefender Antivirüs Program Testi

Merhabalar bu gün canım fena sıkıldı W32 Parite virüsü yüzünden ..! Elimde PII 400 bir notebook var 128 Ram ile idare ediyorum. Tabiki XP kurulu nasıl kurdun diye soracak olursanız benim işim bu zaten .. Kasıla kasıla kullandığım bu notebook a birde virüs programı kurarsam kesinlikle sistem kaldırmaz diye düşünüyordum ve birçok virüs programı kurarak test etmeye başladım .. İşte size Bitdefender 8…!

BitDefender 8 Standart ve Pro Plus çeşitleri var size tavsiyem Pro Plus kullanabilirsiniz. Benimki gibi 128 SD ram ve P II kullanıyorsanız tam size göre diyebilirim. Sistemim gayet güzel bir şekilde Win XP ile çalışıyor tabiki arada kasılma oluyor fakat BitDefender gayet rahat bir şekilde.. Şimdi gelelim programımızın tanıtımına…


Gelelim ANTIVIRUS sekmesine bu bölümde ENBLE VE DISABLE olarak programı aktif deaktif edebiliyorsunuz. SHIELD bölümünde Show Scan Aktivity Bar sekmesini boşaltırsanız FILE ZONE başlıklı dosya tarama durumunu gösteren transparan sekmeyi devre dışı bırakmış oluyorsunuz. MORE STATISTIC butonundada aramalar esnasındaki kayıtları alabilirsiniz. Evet SCAN kısmına geldiğimizde tarama yapabileceğimiz sürücü yada sürücüleri seçebiliyoruz ayrıca sağ taraftanda Seçeneklerimiz var tek bir tuşla local yada network taraması yapabilirsiniz. SCHEDULER bölümü ise aşağıdaki NEW butonuna basarak ayarlamalı virüs taraması yapmamızı sağlıyor örnek olarak istediğiniz bir tarihte istediğiniz saatte virüs taraması yaptırabilirsiniz seçtiğiniz diske yada klasörlere….

QUARANTINE bölümünde karantinaya alınmış olan dosyalarımızı görebiliriz. İsterseniz manuel olarak bir dosyayı karantinaya alabilir istersenizde programın karantinaya aldığı dosyaları SEND butonuna basarak Bitdefender firmasına gönderebilirsiniz bu gayet güzel bir özellik programın temizleyemeyip karantinaya aldığı dosyayı firmaya gönderdiğinizde o virüs program satıcısına siz tarafından ulaştırılmış olur ve en kısa sürede sizlere bir UPDATE çıkartırlar. Yani program geliştiricisi görevi üstlenmiş oluyorsunuz.

REPORT bölümünden ise Ayrıntılı olarak virüs tarama listesini görebilirsiniz gayet basit bir şekilde yazılmış.. Text olarak karşınıza çıkmakta..

UPDATE sekmesinde ise Check tuşuna basarak UPDATE olup olmadığını kontrol edebiliyorsunuz SETTINGS bölümündende Proxy ayarları yada Update kontrolü girebilirsiniz.

Programın PRO PLUS versiyonunda ise ek olarak FIREWALL Sekmelerini görebilirsiniz profesyonel olarak kullanan arkadaşlar bu bölümlerden Internete çıkmaya çalışan programları iptal edebilir yada kontrol altında tutabilirler yani bir ZONE ALARM programı gibi çalışıyor. Gayet basit şekilde yazılmış olan bu bölümüde herkes kullanabilir. Ayrıyeten bir firewall programına ihtiyaç duymuyorsunuz. Programları istediğiniz gibi ayarlayabilir yada internetten gelen saldırılara karşı koyabilirsiniz. Sizden habersiz bir program internete çıkarsa anında size uyarı veriyor ve çıkıp çıkmaması için sizden izin istiyor FIREWALL sekmesinden de manuel olarak siz ayar yapabiliyorsunuz.

Sonuç olarak NORTON kadar uyuz bir program kullanacağınıza sisteminizi kastırarak çalıştıracak bir program ile FIREWALL kuracağınıza yada yine Nortondan örnek vererek söyleyeyim Sistemin anasını ağlatacak bir program yerine Hepsi bir arada temiz rahat ve diskte pek yer kaplamayan bir program kullanmanız ram ve işlemciyi zorlamaktan bir hal eden program kullanacağınıza size rahat basit ve temiz bir program tavsiye ediyorum BITDEFENDER 8 PRO PLUS..! Yalnız bir eksi tarafı aktif tarama yapmıyor. Bedava versiyonunda sizin manuel tarama yapmanız gerekiyor. Gerçi pro versiyonu da daha harika

Gelelim Fiyat konusuna

Standart versiyonu 29.95 USD ( Standart )
Pro Plus versiyonu 44.95 USD ( Firewall modülü ile beraber )
Spam Deny versiyonu 10.95 USD ( Mail Spamcıları için özel )

Gerçi bu programıda GOOGLE den aratarak istediğiniz XXX i rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Web Sayfalarına gelince Removal Tools ları bulabileceğiniz en yeni virüs haberlerini alabileceğiniz geniş bir internet sayfası Şirketler için özel çözümlerin linux sistemlerin ve Üniversitelerinde çözümlerininde yer aldığı bu sayfada istediğiniz ve aradığınız herşeye rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

“Bitdefender Antivirüs Program Testi” üzerine 4 yorum

Yorum yapın