Spamcılardan yeni bir yöntem daha ..!

Hemen hemen hepiniz spamcılardan nefret etmissinizdir. Spamciler ne kadar spam atsada bir süre sonunda karşısına birileri çıkıp dur demek istiyor. Özel spam filitlelerinden tutunda internet securty programlarının Spam bölümü eklenmesine kadar bir çok önlem alındı spam olarak raporlamalar da baya iyi gidiyordu ki spamcılar yeni bir yöntem keşfettii….

Bu yöntem gerçektende akıllıca ve çok mantıklı artık spamciler text olarak mesaj göndermek yerine resim olarak spam atıyorlar hemen sizlere bir örnek vereyim ..

Bir spamci genelde reklamlarını mailllerle text dökümanı html yada bu tip tekniklerle kullanıcıya göndermekteydi. Spam filitlerini ve antispam programları bu tip mailleri textleri tarayarak yakalayabiliyordu. Fakat spamciler artık resim olarak spam atıyor.

Yukarıda gördüğünüz bir resim yani text değil böylelikle spamciler spam filitlelerine takılmadan antispam programlarına toslamadan mailllerini yani spamlarini rahatlıkla kullanıcıya ulaştırabilir hale geldiler…

Buna karşın tabiki duracak değiliz antispam programlarıda bir dizi matematiksel işlem sayesinde resim içerisindeki TEXT leri okuyabilir hale getirildi ve spamlar için yeniden dur denilebildi Fakat spamciler durmadı malesef bu seferde resimler üzerinde birkaç değişik efekt kullanarak  Soldurma içleme bükme gölgelendirme  gibi tekniklerle AntiSpam programlarının önüne geçmeye çalışıyorlar…

Yorum yapın