BlackBerry PlayBook OS 2.0 Kullanıma Hazır

Yeni işletim sistemi, BlackBerry PlayBook tablet kullanıcıları için zenginleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Research In Motion (RIM), yeni BlackBerry® PlayBook™ OS 2.0 işletim sisteminin bugün indirilmek üzere  piyasaya sunulduğunu duyurdu. Yeni BlackBerry PlayBook OS 2.0, zenginleştirilmiş bir tablet deneyimi sunuyor ve BlackBerry PlayBook tabletin gün boyu hem iş hem eğlence için farklı alanlarda kullanılmasını sağlıyor.

Research In Motion Mobil Bilgisayar Kıdemli Başkan Yardımcısı David J. Smith, “BlackBerry PlayBook tabletlerinin güçlü web tarama, multimedya ve çoklu görev yeteneklerinin üzerine inşa edilen yeni BlackBerry PlayBook OS 2.0 işletim sistemi, genişletilmiş uygulama ve içerik desteğinin yanı sıra yeni bir dizi iletişim ve verimlilik özellikleri de sunuyor” dedi.

Yeni BlackBerry PlayBook OS 2.0 özellikleri:

 • Birleştirilmiş gelen kutusu ile entegre e-posta istemcisi
  BlackBerry PlayBook 2.0 işletim sistemi ile Facebook®, LinkedIn® ve Twitter® mesajların yanı sıra kişisel veya iş e-postaları tek bir yerde toplayan birleştirilmiş gelen kutusu seçeneği
 • Takvim ve kişi uygulamaları ile sosyal entegrasyon
  Dahili takvim, sosyal ağlardan bilgileri toplar, nerede ve ne zaman ihtiyacınız olursa, onları erişilebilir kılar. Kişi kartvizitleri ise Facebook, Twitter ve LinkedIn üzerinden, daha bütünleşik bir kişi listesi görüntüsü oluşturmak üzere, güncellenmiş bilgiler ile dinamik olarak oluşturuluyor.
 • Yeni Uygulamalar ve İçerik
  Bugün BlackBerry PlayBook ile çalışan yeni bir Android® uygulamalar serisini de içeren binlerce yeni uygulama BlackBerry App World™’e ekleniyor. Yeni BlackBerry Video Store* da bugün piyasaya sunuluyor. Bunların yanı sıra, gelişmiş web tarama yetenekleri de BlackBerry PlayBook 2.0 işletim sisteminde bulunuyor.
 • Güncel BlackBerry Bridge uygulaması
  BlackBerry® Bridge™, BlackBerry PlayBook ile BlackBerry® akıllı telefonunuzdaki ana uygulamalar arasında Bluetooth® bağlantısı sağlayarak (BBM™, e-posta, kişiler ve tarayıcı gibi) içeriğin daha geniş bir ekranda görüntülenmesini sağlayan eşsiz bir uygulamadır. Yeni BlackBerry PlayBook 2.0 işletim sistemi ile BlackBerry akıllı telefondaki dokümanları, e-postaları, web sayfaları ve fotoğrafları BlackBerry PlayBook ekranında görüntülemek her zamankinden daha kolay ve hızlı. Geliştirilmiş BlackBerry Bridge uygulaması, BlackBerry akıllı telefonun BlackBerry PlayBook için bir kablosuz klavye veya fare gibi çalışmasını sağlayan yeni bir uzaktan kumanda özelliği de getiriyor.
 • Artırılmış mobil verimlilik
  BlackBerry PlayBook güncellenmiş doküman düzenleme özellikleri, yeni Print To Go uygulaması ve BlackBerry® Balance™ üzerinden kurumsal verinin artırılmış kontrolü ve yönetilebilirliği ile kullanıcılara fazlasını sunuyor. Bunlara ek olarak otomatik düzeltme ve sonraki kelimeyi tahmin ederek tamamlama yeteneğine sahip güncellenmiş sanal klavye  daha hızlı ve hatasız yazı deneyimi sunuyor.

RIM BlackBerry PlayBook OS 2’nin piyasaya sunulmasının yanı sıra BlackBerry PlayBook ve BlackBerry akıllı telefonların kurumlardaki** yönetimine destek sağlayan BlackBerry® Mobile Fusion’ı da piyasaya sunuyor. iOS ve Android cihazlarda da mobil cihaz yönetme imkanı sağlayacak olan BlackBerry Mobile Fusion’ın piyasaya çıkışı Mart 2012 olarak planlanıyor. BlackBerry Mobile Fusion hakkında daha fazla bilgi için www.blackberry.com/mobilefusion adresi ziyaret edilebilir.

Erişilebilirlik

BlackBerry PlayBook OS 2.0 yazılım güncellemesi, bugünden itibaren tüm BlackBerry PlayBook tabletler için ücretsiz güncellenebilecek. 

Yorum yapın