Genius 2.4GHz 5 Buton BlueEye Mouse

Genius’ un DX-7100 BlueEye Mouse’ u birkaç gündür kullanıyorum. Süper yüzey tanımlama ve imleç hassasiyeti olan BlueEye DX7100 elinize rahatlıkla oturabilmekte. Ön taraftaki tuşları kullanmak keyifli farklı bir tasarımı var. Sol kısımda ise baş parmağınızı rahatlıkla oturtmak için tasarım şekillendirilmiş. Sol üst kısımda webde gezinmek için ileri ve geri tuşları var. Ayrıca üst tekerleğin çevirmek dışında bir de bastığınızda 3. tuş olarak işlev görebiliyor. Toplamda 5 tuşa sahip DX-7100 2.4GHz frekansa sahip. Ayrıca alıcısını otomatik olarak algılayabiliyor.

Küçük bir yapısı var. Alıcısı da ufaltılmış. Bu şekilde dizüstü ve netbook gibi cihazlarınız için ideal bir kullanım avantajı sağlıyor.   Benim ise en çok hoşuma giden Pico alıcısı ve askı aparatı oldu. Kutudan çıkan ufak bir aparat sayesinde farenizi istediğiniz bir yere sabitleyebiliyorsunuz. Alt kısmı yapışkanlı ve masanıza, kutuya veya kenarlara monte edilebilme özelliği var. Kullanmadığınız zaman bir kenarda asılı durabiliyor. Pico alıcısı ise USB girişine takıldığında fazla yer kaplamıyor.

Bu tarz kablosuz farelerin en büyük dezavantajı ise pil tüketimleridir. Birçok fare kendini otomatik kapatabildiği gibi Genius DX-7100 üzerinde de bir aç/kapa düğmesi unutulmamış.  Bu sayede kullanmadığınız  zamanlar kapatabiliriz. Bu sayede pil ömrüne de katkısı olacaktır.  Genius DX-7100’ün kırmızı, siyah, pembe, yeşil ve mavi renk seçenekleri var.  Genius Dx-7100 son kullanıcı satış fiyatı ise 44.99TL olarak belirlenmiş.

Özellikleri

  • 2.4GHz 5 tuşlu optik mouse
  • Otomatik frekans bulma teknolojisi
  • 1200 dpi çözünürlikte BlueEye izleme hassasiyeti ve hız
  • Web için sayfa tuşları
  • USC Pico alıcı
  • Güç tuşu sayesinde pil ömrünü altı aya uzatma
  • Yapıştırılabilen asma aparatı

Sistem gereksinimleri
Windows® 7/Vista/XP yada Mac OSX 10.4

“Genius 2.4GHz 5 Buton BlueEye Mouse” üzerine bir yorum

Yorum yapın