Blog Domain Kampanyası Başladı

Büyük bir heyecan ile beklenen .BLOG domain uzantının satışına başlandı. Blog domain uzantısı ilk olarak markalar için satışa başlamıştı. Dokuz gün sonra  (21 Kasım 2016 akşam 18:00) halka açılarak .blog alan adını herkes almaya başlayacak.

Özellikle blog yazarları (blogger) tarafından uzun bir süredir beklenen yeni domain uzantısı .blog için ön siparişler alınıyor. Ön kayıt yapmak için bugün itibari ile Natro Hosting’i kullanabilirsiniz.

 

[mavi].BLOG için artık geri sayım başlamış durumda ve dünya genelinde ilgi gördüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.  Natro üzerinde yapılan kampanyada alan adı kayıt ücreti dışında herhangi bir ek ücret ödemenize gerek kalmıyor.[/mavi]

.BLOG Domain Ön Kayıt Talebi Nasıl Yapılır?

 • Natro .blog domain kayıt sayfasından alan adını sorgulayın,
 • Çıkan sorgulama sonucunda ilgili alan adı boş ise siparişinizi tamamlayabilirsiniz,
 • Ödeme işlemi sonrası ön kayıt talebinde bulunduğunuz alan adı, Natro müşteri panelindeki “Ön Kayıt Taleplerim” menüsüne gelecektir.
 • Alan adının genel kayda açıldığı ilk saniyelerde, diğer kullanıcılar henüz alan adı sorgularken Natro, sizin önceden ön kayıt talebinde bulunduğunuz alan adınız için otomatik olarak kayıt talebini iletiyor ve herkesten önce sizin sahip olmanıza olanak tanıyor.

Böylece genel kayda açıldığında ödeyeceğiniz standart alan adı kayıt ücretini önceden ödeyerek, jenerik alan adlarına herkesten önce sahip olabilirsiniz!

Blog kullanımı ilk zamanlarda hobi olarak başlasa da son zamanlarda firmaların en önemli pazarlama araçlarından biri haline gelmeyi başarmış durumda. Blog okuyucuları arttıkça, markalar da ürün ve hizmetleri ile ilgili tüketicileri bilgilendirmeyi amaçlayan içerikler yayınlamaya ve bloggerlarla iş birliği yapmaya devam ediyor.

Bugün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de müşterilerine yakın olmak isteyen firmaların web sitelerinde “Blog” sayfasını uzun bir süredir görüyoruz.

Ben şimdiden TEAkolik.Blog için siparişi verdim. Aslında .Com’dan beni vazgeçirebilecek kadar ilgimi çektiğini söyleyebilirim. Neyse şimdilik TEAkolik.Blog domainini yönlendirmekle işe başlıyorum. Diğer bir taraftan SEO açısından da etkili olacaktır. Blog kelimesine bakalım rekabet nasıl ilerleyecek?

.BLOG domain ön kayıt işlemin yapmak için Natro Hosting sayfasını kullanabilirsiniz.

“Blog Domain Kampanyası Başladı” üzerine 5 yorum

 1. Zamanım olsa yapacağım ama tek siteyle zor uğraşıyorum 🙂 kendime özel bir blog daha da yorar beni “kalemsilgi.blog” bir domain önereyim isteyen alsın 🙂

  Cevapla
 2. Mevcut bir blogumuz için sizce çok da lazım olur mu? Yoksa tamamen yeni bloglara yelken amaçlı mı düşünmeli?

  Cevapla
  • Yeni açılanlar için çok güzel olur. Benim gibi eskiler için sadece PR havası katar, benim hoşuma gitti.

   Cevapla

Yorum yapın