Blog Ödülleri 09 Sonuçlar Belli Oldu. Konferansta Görüşürüz…

blog_odulleri Biraz önce Adnan arkadaşım Gtalk’tan haber verdi. Blog ödülleri 2009 sonuçları  belli olmuş.  2 Mayıs Cumartesi günü konferansta dereceye giren arkadaşlar ödüllerini alacak.

Öncelikle dereceye giren arkadaşları tebrik etmek isterim.  Aslında derecelendirme kimilerine göre tuhaf kimilerine görede yanlış olsada yinede emeklerinden dolayı hem BÖ! ekibini hemde dereceye giren arkadaşları tebrik etmek gerekir.  Ne söylerlerse söylesinler bence harika bir yarışma oldu.

Özelliklede yarışma süresinde birçok yeni blogger ile tanıştık.  Blog dünyasında gerçekleşen büyük adımlardan birisinide BÖ! ekibi atmış oldu. Kendilerine teşekkür ederim. Şimdi sırada Konferans var.  Açıkcası az daha konferansa bilet alamayacaktım. Bilet sayısının sınırlı olması ve geç haber almam vesilesiyle biraz zorlandık fakat son davetiyeyi kaptım 🙂

BÖ! ekibi şöyle bir açıklama yapmış.  İsterseniz birde açıklamayı okuyalım.

İnternet kullanıcılarını blog yazmaya teşvik etmeyi ve Türk internet sektörüne zengin ve özgün içerikler kazandırmayı hedefleyen 2009 Blog Ödülleri sahiplerini bulacak! 14 farklı kategoride yarışmak üzere toplam 1436 blogun başvurduğu yarışmada dereceye giren 42 blog, 2 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek bir törenle ödül alacak.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Blog Ödülleri Yarışması, 2009 yılının en başarılı bloglarını belirledi. Yarışmanın ödül töreni ise 2 Mayıs Cumartesi günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenecek. Türkiye’nin dört bir yanından toplam 1.436 blogun kaydolduğu 2009 Blog Ödülleri’nde, 14 farklı kategoride tam 42 blog ödül alacak.

Blog Ödülleri Yarışması’nı düzenleyen Bloglama’nın kurucularından Eray Endeş, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle dile getiriyor: “Bloglar, günümüzde yaşayan tüm bireylerin bilgiye ulaşmaları ve bilgiyi paylaşmaları açısından büyük bir önem taşıyor. İlk defa 2008 yılında düzenlediğimiz Blog Ödülleri’ne 800’den fazla blog başvurmuştu. Bu yıl ise yarışmaya Türkiye’nin 61 ilinden başvuru geldi ve kayıt yaptıran blogların sayısı ikiye katlandı. Ödül almaya hak kazanan 42 blog ise 24.410 kişiden gelen toplam 36.179 oy ile belirlendi. Yarışma süresince 166.312 tekil ziyaretçi 972.091 sayfa ziyaret etti. Bu rakamlar, Blog Ödülleri’nin Türk internet dünyası için taşıdığı önemi açıkça ortaya koyuyor. Önümüzdeki yıllarda bu başarımızı daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. 2009 Blog Ödülleri’ne katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz.”

Yarışmaya ilişkin detaylara http://2009.blogodulleri.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

2009 Blog ödülleri konferansında görüşmek üzere…

“Blog Ödülleri 09 Sonuçlar Belli Oldu. Konferansta Görüşürüz…” üzerine bir yorum

Yorum yapın