FriendFeed Artık İğrenç..!

friendfeed Merhaba arkadaşlar bir süredir Twitter’i bir kenara bırakıp FriendFeed üzerinde takılmaya başlamıştım.  Açıkcası müthiş bir platform diyebilirim.  Arkadaşlarımızla görüş alış verişi yapıyor,  feed adreslerimizi ekleyebiliyor,  iş ilanlarından tutunda aklınıza gelebilecek her türlü sosyal ortamı oluşturabiliyorsunuz.

Açıkcası kullanmasını bilene müthiş yararlı bir hizmet.  Aslında bu hizmet kelimesinin sonuna bir “-ti” eki getirmek lazım.  Yaklaşık 10 dakika önce bir anda friendfeed bir süredir beta yayınında olan yeni sürümüne geçiş yaptı.  Daha önceden beta.friendfeed.com üzerinden takip etmiş ve deneme şansı bulmuştum fakat pekde hoşuma gitmediğini söyleyebilirim.

Ne olduysa birkaç dakika içinde oldu. Paldır küldür yeni tasarımlarına geçiş yaptılar.  Açıkcası takip edenim ve edenlerimin yoğunluğundan olsa gerek ki bir anda yukarıdan aşağıya doğru kayan yazı girişlerini görünce şaşırdım.  Hemen eski FriendFeed görünümü için bir ayar varmı diye baktım ama nafile…

Birkaç saniye öylece baktığınız zaman mide bulandırıcı bir görüntü ortaya çıkıyor.  Ne yazdıklarınızı nede yorumlarınızın durumu patır kütür heyşey yukarıdan aşağıya iniyor… Belki takip ettikleri ve takipçileri az olanlar için güzel bir görüntü hoş bir tema olabilir ama pek beğenmediğimi ve özelliklede dikkatimi dağıttığını söylemek isterim.  FriendFeed Feedback kısmına gelip yorum gönderdim. “Eski FF ‘yi istiyorum” Diye.

Tabiki sadece ben değil.  Takipte olduğum birçok arkadaşım benim gibi dumur olmuştu ve eski FriendFeed görünümünü istemeye başladı.  En azından bir seçenek olarak eski görünümü aktif halde tutsalardı daha iyi olacağına eminim.  Gerçi insanlarda alışkanlıklarını kolay kolay değiştirmeme gibi bir huy olsada yeniliğe ne kadar açık olursanız olun yeni FF görünümünde yüzlerce arkadaşı takip ederken neye uğradığınızı şaşıracağınıza eminim.

Umarım FriendFeed yöneticileri sesimizi duyarsa eski görünüm için bir seçenek eklerler… Eğer böyle giderse kendime başka bir sosyal platform bulmak zorunda kalacağım yada twitter’e geri dönüş yapabilirim.

“FriendFeed Artık İğrenç..!” üzerine 8 yorum

 1. Abi bunun elinde sonunda olacağı belliydi 🙂 Ben bu yüzden 2 gündür beta kullanıyordum tabi bir süre sonra ister istemez alışıyorsunuz 🙂
  Üstelik üstte bulunan pause tuşu ile akışı durdurup kendi sayfa yenilemesini yapabiliyorsunuz 😉

  Alışmak lazım 🙂 daha iyisi çıkana kadar burdan devam …

  Yanıtla
 2. Katılmakla birlikte: Önceleride benzer şeyler için benzer duygular yaşamıştım. Zamanla alışılageldi, hatta; “Lan bu daha güzelmiş” olabiliyor. En azından ümit ediyorum.
  Yeni tasarıma alışamayan tüm dostlara sabır diliyorum. 😆

  Yanıtla
 3. Uzun süre önce BETA versiyonuna geçiş yapmıştım. Ama şunu anladım ki, takip etmek biraz zor. Bu nedenle akışları kaçırmamak için FriendFeed’de daha çok zaman harcıyorum. (:

  Eskiden 10-15dk arayla bakıyordum şimdi bu süre 3-5dk’ya düştü. (:

  Yanıtla
 4. En iyisi kullanmamak 🙂 hehe. Twitter’ı zor bela kullanabiliyorum,bu sizin ff ye bir türlü ısınamadım gitti. (:

  Yanıtla
 5. Bazen bu tip değişiklikler insanın hoşuna gitmese de, yeni kullananlar için tuhaf kaçmıyor aslında. Mesela benim gibi :), önceden yalnızca Twitter’ı kullanıyordum, şimdi Friendfeed e ağırlık verdim.

  Yanıtla
 6. Bence denenir keşif etmek lazım ummadık taş baş yarar sevgilerle….

  Birde burası var unutmadan söylüyeyim hem canlı sohbeti hemde Djleri ile mükemmel bir mekan

  Yanıtla

Yorum yapın