Blog Ödülleri Sonuçlar ve …

Merhaba arkadaşlar bir süre önce blog ödülleri yarışmasına katıldığımı söylemiştim.  Hani bir yazı bile olsa sağolsun takipçi arkadaşlarım ve dostlarım beni yalnız bırakmamış ve oy kullanmışlar.  Blog ödüllerinde teknoloji kategorisinde ilk beş arasına girdik. Kısacası halk oylamasında ilk beş arasında girebilmişim.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da blog ödüllerine katıldım.  Yalnız en uyuz olduğum şu davetiye olayı bu sefer beni yarı yolda bıraktı.  Az sayıda ki davetileler dağıtıldığında PC başında olamadığım için kaçırdım.  Malesef ki geçen sene ucu ucuna yakaladığım blog ödülleri davetiyesini bul yıl kaçırdım yani blog ödüllerine katılamıyorum.

İlk 5 halk oylaması ile belirlendikten sonra Juri üyeleri kendi aralarında bir oylama yaparak ilk beş arasından birinci, ikinci ve üçüncü arkadaşları dün seçtiler.

Teknoloji Blogları Kategorisi üzerinde dereceye giren arkadaşlar şu şekilde sıralanmıştı.

http://www.apostylee.com
http://arda.ahmetgil.com
http://www.misjournal.com
http://www.TEAkolik.com

Frontpage

İlk 3’e hangi arkadaşlar girdi bilemiyorum ama dün ilk 3’e giren arkadaşlar mail atılarak bilgilendirilmiş. Blog ödüllerinde ise yarın ilk 3 sıralaması açıklanacak.

Durum;

İlk günden beri sürekli takip ettiğim ve desteklediğim blog ödülleri benim için artık bittiğini belirtmek isterim. Gelecek yıl blog ödüllerine katılmayı yada katılan arkadaşlara destek vermeyi düşünmüyorum.  Bunu bir kırgınlık yada sitem olarak algılamayın.

Geçen yıl yaşanan bazı gerginlikler (özelliklede davetiye meselesi) bu yılda tekrarlanacak gibi  ve kazanan arkadaşlara seviyesizce yapılan saldırılar canımı epeyli sıkmıştı.  Umarım bu yıl tekrarlanmaz.

Juri üyesi arkadaşlar seçimlerini yapmış ve ilk üçe giren arkadaşları belirlemişler. Dün takdir sırası Jurimizdeydi. Sağolsunlar kendi aralarında belirli kriterler içerisinde teknoloji kategorisinde bir değerlendirme yapmışlar.  Kazanan arkadaşlarda bilgilendirilmiş.

Katıldığım tek ve son yarışma olarak Blog ödüllerini (08, 09 ve 10) blogumun databasesi içerisinde bir köşeye sıkıştırıyorum.  Artık katılmayacağımı ve desteklemeyeceğimi belirtirim.

Tüm kategorilerde dereceleri hak eden arkadaşlara tebriklerimi sunarım…

“Blog Ödülleri Sonuçlar ve …” üzerine 11 yorum

 1. İlk başta ki halk oylamasna ne gerek varmış,jüri halletseymiş işte.Jüri kavramı biraz karışık gibi,kişisel beğeniler herkesin iradesinin üstünde olabiliyor.Dolayısıyla da herkesi memnun etmek mümkün değil(ki olmaması da çok normal).Halk oylamasına kalırsa da büyük bir organizasyon olmadığı sürece çevresi çok olanın kazanacağı çıkmazı karşımıza çıkıyor.

  Yanıtla
 2. Onların ödül vermesi, kötü veya iyi anlamına gelmez ve bir çoğuda artistlik için yapılan ödüller vs. ben Türkiye’de düzenlenen bir çok etkinliğin “para” ve “şov” için yapıldığını ödülleri “dost”larına gönderiklerini çok iyi biliyorum. Bugün bir çok panelde konuşan insalar büyükler vs. çoğunun teknoloji adına en ufak bilgisi yok, sadece alengirli laflar arkasına saklanıyorlar. Hamza kardeşim, bizim gözümüzde senin bloğun hepsinden daha değerli, başarılar diliyorum. Çaylar benden.

  Yanıtla
 3. Genel katılımın olabilmesi için neden sms oylamasına ihtiyaç var bunu anlayabilmiş değilim. Ayrıca serdar a katılmamak mümkün değil. Madem jüri ilk üçü seçiyor halk oylamasının amacı ne?

  Yanıtla
 4. Merhaba,

  öncelikle bu başarınızdan dolayı tebrik ederim.
  Jüri değerlendirmesi sonucu bana da davetiye gelmedi.
  ve ne yazık ki başlangıçta sınırlı sayıda verilen davetiyeleri bende kaçırdım. (zira 100 adet davetiye 9dk. içerisinde tükenmiş:) )

  Aynı kategoride olan sevgili apostylee friendfeed üzerinden kendisinin ilk 3 derecesine girdiğini ve davetiyenin geldiğini belirtmiş.

  Size ve bana davetiye maili gelmediyse, geriye sevgili yakuter ve misjournal kalıyor.

  İyi bloglamalar…

  Yanıtla
 5. Alt kategori şart diyorum ve başka birşey demiyorum. Birçok Blog kendi öz kategorisini bulamadığı için alakasız sonuçlar ortaya çıkıyor.

  Yanıtla
 6. al işte bir gariplik daha….gerçi bu tip yarışmalara girmek yada girmemek , derece almak yada almamak tartışılır bir konuda olsa eskilerin şöyle bir sözü vardır ‘ güneş balçık ile sıvanmaz’ .. sizcede öğle değilmi..?

  Yanıtla
 7. Teakolik.comun kazanamaması üzücü. Ayrıca Kişisel siteler kısmında ilk 5 resmen komedi. Bizlerden ne farkı vardı hala anlamış değilim.

  Yanıtla
 8. Aslında jüri ne işe yarıyor demişsiniz ya, jüri halk oylamasından gelen en iyi 5 sonuç arasından teknik kriterleri, vs vs gibi noktaları değelendirerek ilk 3 sıralamayı seçiyor. yani tüm genel’den ilk 3’ü jüri seçmiyor.

  Bence böylesine bir organisazyonda jürilerin kendi kişisel kararlar vereceklerini düşünmüyorum. Sonuç olarak ordaki herkes mesleğinde saygın insanlar. Böylesine küçük birşey için kendi adalet kriterlerinden dışarı çıkmayacaklarını tahmin ediyorum… yai burdaki jüri popstar – buzdadans gibi yarışma jürileriden farklı bir jüri…

  Ödül semmbolik bir değer, belki bir hatıra, manevi değeri olan bir obje. Bakın geçmiş yıllarda ödül kazanmış bazı blogların domainleri bile kapanlış. Bence asıl kazanana bakmak lazım. Önemli olan yarışmak kadar eğlenmekte..

  ayrıca hakedenlerin kazanması için herkesin oy kullanması ve diğer beğendiği blogları desteklemesi gerekirdi, hem sektör gelişsin, hemde hakkeden kazansın..

  Sizinde bu durumdan mutsuz olmanıza hiç gerek yok. sonuçta siz de dediğiniz gibi başkaları ödül versin diye bu işi yapmıyorsuuz. Önemli olan severek ve isteyerek devamlılığı sağlayabilmek.

  Tüm herkese başarılar diliyorum, saygılarımla..

  Yanıtla
 9. @Nezih Darçın
  Juri ne işe yarıyor demedim. Ayrıca sonucu beğenmediğimide söylemedim. Arkadaşları tebrik ettim ve üzüldüğümü de söylemedim. Sadece benden bu kadar dedim. Oylamaya saygımıda sundum yazıda dikkatle bakarsanız görebilirsiniz.

  Benden bu kadar. Gelecek yıl yokum… Kötü birşey mi?

  Yanıtla
 10. Açıkça söylemek gerekirse ilk üçteki neye göre ilk üçte anlamadım doğrusu. Hem içerik olarak hem kalite olarak hem de bilinirlik olarak bu ilk üçteki bloglar teakolikin eline su bile dökemez diyorum ben.

  Şahsen daha isimlerini bile yeni duyduğum ilk üçteki bloga bugün ilk kez girdim, ama birdaha bu blogları ziyaret edermiyom bilmiyorum. Diğer taraftan Teakolik’e hergün gelmeye devam edeceğim. İlk üçteki blog için daha çok analiz yapabilirim ama neyse boşver. Bana göre bu kategoride BİRİNCİ Teakolik’tir. Saygılar…

  Yanıtla

Yorum yapın