E-Book Reeder Çok Yakında Burada…

Birkaç gün sonra teste gelecek bu cihaz için ön bir bilgilendirme yapayım…

Türkiye’nin tek wi-fi özellikli ve dokunmatik ekranlı elektronik kitap okuyucusu reeder, hayatlarımızı değiştirecek bir teknolojiyi ayağımıza getiriyor. reeder ile, kalın kitapların ve kağıt yığınlarının arasında kaybolmadan milyonlarca sayfayı 240gr.’lık incecik bir cihazın içine sığdırabiliyorsunuz.

Telefon ve bilgisayarlarda kullanılan lcd ekranlar, foton yayılımı ile gözleri yoruyor ve uzun süreli kullanımlarda göz bozulmasına yol açıyor. reeder’ın en önemli özelliği olan e-ink (elektronik mürekkep) ekranı ise, dünyadaki en yeni teknolojilerden biri. E-ink ekran ile gözünüz yorulmadan saatlerce okuma yapabiliyorsunuz. 6” ekranı olan reeder’ın kalınlığı ise yalnızca 8 mm.

reeder ile kablosuz ağ ile internete bağlanarak maillerinize bakabiliyor, gazete okuyabiliyor ve kitap indirebiliyorsunuz. Ayrıca kitap okurken ya da internete bağlıyken müzik de dinleyebiliyorsunuz. Dokunmatik ekran özelliği sayesinde parmağınızla satırların altını çizebiliyor, ayraç koyabiliyor, işaret bırakabiliyor ve dokunmatik klavyesi ile istediğiniz yere not alabiliyorsunuz.

Türkçe menüsü, yatay ve dikey okuma imkanı, dosyalama özellikleri ile dikkat çeken reeder’ın içinde sözlük de bulunuyor. Bir sözcüğün anlamını ve kullanıldığı yerleri görmek için sadece üzerine dokunmanız yeterli oluyor.

Düşük pil tüketimi sayesinde reeder 2 hafta şarj etmeden kullanılabiliyor. Kağıt kullanımını ortadan kaldırdığı için ağaçların korunmasına da katkıda bulunan reeder, bu özellikleriyle çevreci ve doğaya saygılı bir cihaz.

BenQ markasının sahibi olan Tayvanlı Qisda Corporation tarafından Selekt Bilgisayar için özel olarak üretilen reeder, şimdilik sadece internet üzerinden satılıyor. Çok yakında teknomarketlerde de göreceğimiz bu sihirli cihaz, kitap okumayı sevenlerin yanı sıra teknoloji meraklılarının, öğrencilerin, akademisyenlerin, çizgi roman meraklılarının, doktor, öğretmen, avukat gibi çeşitli meslek gruplarından tüketicilerin ilgisini çekiyor.

Okumayı yeni ve çağdaş bir boyuta taşıyan reeder, dünyada hızla yükselen e-kitap okuma trendinin ülkemizdeki öncülüğünü yaparak yeni bir çığır açıyor.

http://www.reeder.com.tr/

“E-Book Reeder Çok Yakında Burada…” üzerine 6 yorum

 1. Tam bana göre bir alet bu yaww. Fiyat nerelerde acep. Birde ona uygun e-kitaplar olması lazım herhalde değil mi? Yeni bir sektör mü geliyor acaba. Reader’a uygun dijital kitap basımı 🙂

  Yanıtla
 2. aynı haberi iki farklı sitede daha gördüm. sanırım hazır yazı. sizden tek ricam, ekran kalitesini, dokunmatik katmanın ekranı parlatıp parlatmadığını ve bunun okunmayı güçleştirip güçleştirmediğini test edin.

  Yanıtla
 3. @Kolaysoru
  İnternet sayfasından bakabilirsiniz.

  @deniz
  Elbette söylediğiniz işlevleri tek tek test edip inceleme yazısı gireceğim. Bu sadece ön bir bilgilendirme olması için girilmiş bir bültendir.

  Yanıtla
 4. Tesadüfen sitesine girmiştim amazon kindle çıktığından beri bu tarz birşey arıyorum ama fiyatlara hala çok yüksek.

  Yanıtla
 5. ekran ile ilgili sitesinden alıntı, benQ’nun nreader’ı ile de aynı hardware…aynı ikisi de:

  SiPix teknoloji, tek mikrokapsül, bu yeni Sony’lerde de var, renkli ekranın ön ayağı diyorlar, çift mikrokapsül değil klasik readerlardaki gibi…

  16 level grey scale…bu da en son reeder ve kindle’lar seviyesi…ve dokunmatikle %30 whiteness…bu Sony’den de iyi…bu aleti nasıl sokmuşlar TR’ye helal olsun!!

  para olsa da alsak:(

  Yanıtla
 6. @erpay
  Benzer ürünler oldukça fiyat rekabeti biz kullanıcılara yönelecektir.

  @Kamuran Yavuz
  Bu bir basın bülteni. Her yerde aynıdır. İncelemeyi cihaz gelince yapacağım.

  Yanıtla

Yorum yapın