Boş Yerleri Dolduralım Lütfen…

Boş yerleri dolduralım denilince akla ilk gelen otobüslerdir 🙂 Merak etmeyin bugün sizlere otobüs maceralarımı değil yeni bir servisi anlatacağım. Quizy.me ismindeki yeni servis Web 2.0 dünyasına yeni bir bakış açısı ile geliyor. Soru-Cevap şeklindeki Quizy.me servisi şuan için beta aşamasında. Yayın hayatına 7 mayıs tarihinde başlayan Quizy.me servisi daha ilk haftalardan 2500 soru ve 20.000 civarında cevap datasına ulaşmış durumda. Soruları Türkçe sorabildiğiniz gibi İngilizce olarak da sorabilmektesiniz.

Soruları sorarken boşluk bırakarak soru üretmektesiniz. Sisteme üye olan kullanıcılar random olarak gelen sorulardaki boşlukları doldurabilmekte. Bir soruya birden fazla cevap gelmesiyle ilginç bir o kadar da farklı anlamlar katılabiliyor. Bununla beraber sisteme üye olan arkadaşlarınızı ekleyebilir ve O’nların sorularına cevap verebilirsiniz.

Fill in the social blanks..!

Haziran sonuna kadar Quizy.me servisi Çince ve Rusça dillerini de sistemlerine ekleyecek. Bir Türk girişimi olan Quizy.me’nin hedefinde 9 ülke yer almakta. Haziran sonunda ise beta yayını tamamlanmış olacak. Sosyal ağlar ile tam entegre olan Quizy.me servisi sayesinde sorularınızı otomatik olarak Facebook ve Twitter hesaplarınıza da gönderebilmektesiniz.

Quizy Me Hesabım: http://quizy.me/teakolik
Quizy Me Sayfası     : http://quizy.me

“Boş Yerleri Dolduralım Lütfen…” üzerine 4 yorum

  1. Kısa bir süre sonra dahil olacaüım inş 🙂 açıklama için teşk. ler… Türk emeği olması ayrı bir övünç kaynağı…

    Yanıtla

Yorum yapın