Box.Net Hesabınızı Bilgisayarınıza Sürücü Olarak Ekleyin!

box.net_surucu_bilgisayarimBox.Net’de bir bulut tabanlı depolama servisidir. Aynen SkyDrive ve Google Drive’da olduğu gibi Box.Net hesabınıza erişip, dosyalarınızı bulut sisteminde saklayabiliyor ve istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz. Box.Net’in aynı zamanda iPad ve Android için uygulamaları mevcut. Bu uygulamalar sayesinde Box.Net hesabımıza erişebiliyoruz.

Birçoğunuzun 50GB’lık ücretsiz Box.Net hesabı olduğunu da tahmin ediyorum. (Bilmeyenler Box.Net sitesine bir göz atsın. Xperia Kullanıcılarına  da bir ara ücretsiz 50GB alan dağıtılmıştı.)

YandexSkydrive ve Google Drive’da olduğu gibi Box.Net hesabınıza bilgisayarınızdan erişip, dosyalarınızı bulut sisteminde saklayabiliyor ve istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz. Bilgisayarımız içerisinde bir disk olarak kullanabilmek, dosya transferi için daha kolay bir hale gelecektir.

Gelelim Box.Net hesabımızı nasıl sürücü yapacağımıza?

Bilgisayarımı açarak üst menü üzerinden “Ağ Sürücüsüne Bağlan” butonuna basıyoruz. Karşımıza bir pencere geliyor. Bu pencere üzerinde bağlanmak istediğimiz ağ sürücüsü yolunu belirtmemiz istenmekte. Sürücü harfimizi seçtikten sonra, klasör yolu kısmına aşağıdaki gibi adresi yazıyoruz.

https://www.box.com/dav/

Ardından “Son” kısmını tıklayıp birkaç saniye bekliyoruz. Sonrasında bizden “Kullanıcı” ve “Parola” isteyecektir. Box.Net /Box.com  hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini girdiğiniz zaman sistem bağlanmış olacak.

box.net_surucu   box.net_surucu_ekleme   box.net_surucu_bilgisayarim

Artık bilgisayarım içerisinde Box.Net / Box.Com hesabınızdaki alanınızı bir disk olarak görüp, içine gönül rahatlığı ile dosya atabilir, web sayfasına girmeden bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Hadi kolay gelsin…

“Box.Net Hesabınızı Bilgisayarınıza Sürücü Olarak Ekleyin!” üzerine bir yorum

  1. Abi yazı çok iyi olmuş bende xperia ile 50 gb hesaplardan bir kaç tane vardı masaüstü senkronizasyon programı ile sadece 1 hesap eklemiştim ve her formatta bütün dosyaları yeniden bilgisayara indiriyordu bu yöntem daha pratik.

    Yanıtla

Yorum yapın