Yandex.Disk Hesabınızı Bilgisayarınıza Sürücü Olarak Ekleyin!

Yandex-Webdav-Disk-SurucusuYandex Disk, Yandex.Disk, Yandex sunucularında ücretsiz olarak bulut tabanlı dosya depolamanızı sağlayan bir servistir. Disk’te bulunan dosyalarla İnternet’e bağlı herhangi bir cihazdan kullanabilirsiniz.

Aynen SkyDrive, Box.Net ve Google Drive’da olduğu gibi Yandex.Disk hesabınıza bilgisayarınızdan erişip, dosyalarınızı bulut sisteminde saklayabiliyor ve istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz. Yandex.Disk’in aynı zamanda iPhone, Android ve Symbian için uygulamaları mevcut. Bu uygulamalar sayesinde Yandex.Disk bulut hesabımıza erişebiliyoruz.

Yandex.Disk üzerinde 10GB’lık bir alana ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. (Yandex Nedir? Nasıl kullanılır? Merak ediyorsanız bu yazımı inceleyin)

SkyDrive ve Box.Net için bu servisleri bir disk olarak nasıl kullanacağınızı yazmıştım. Şimdi ise, Yandex hesabınız üzerinde Yandex.Disk hizmetini bilgisayarınıza bir sürücü olarak eklenmesini anlatacağım. Bu sayede bilgisayarımız üzerinden dosyalarımıza erişim çok daha kolay olacaktır.

Bilgisayarımı açarak üst menü üzerinden “Ağ Sürücüsüne Bağlan” butonuna basıyoruz. Karşımıza bir pencere geliyor. Bu pencere üzerinde bağlanmak istediğimiz ağ sürücüsü yolunu belirtmemiz istenmekte. Sürücü harfimizi seçtikten sonra, klasör yolu kısmına aşağıdaki gibi adresi yazıyoruz.

https://webdav.yandex.com.tr/

Ardından “Son” kısmını tıklayıp birkaç saniye bekliyoruz. Sonrasında bizden “Kullanıcı” ve“Parola” isteyecektir. Yandex hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini girdiğiniz zaman sistem bağlanmış olacak.

Yandex-Webdav-Ag-Surucusu   Yandex-Webdav-Ag-Surucusu-Sifre   Yandex-Webdav-Disk-Surucusu

Hadi kolay gelsin! Artık bilgisayarım içerisinde Yandex.Disk alanınızı bir disk olarak kullanabilirsiniz.

“Yandex.Disk Hesabınızı Bilgisayarınıza Sürücü Olarak Ekleyin!” üzerine 3 yorum

 1. Merhaba Hamza Hocam,
  Teşekkür ederim. Yazınız sayesinde bütün hesaplarımı ekledim.
  Keyifli bloglamalar.

  Yanıtla
 2. Sevgili Hamza,

  Yandex servisleri gerçekten çok güzel. Bu konuya yer vermen iyi olmuş. Ancak Google mailimi kullanalı neredeyse 10 yıl oluyor ve mobil cihazlarım dahil bir çok servisi entegre etmiş durumdayım. Yaşımdan mıdır neden bilmem ama, (mail hariç) diğerlerini değiştirebileceğim halde bir türlü elim gitmiyor.

  Yandex disk hizmeti şimdilik sadece veri depolama olarak iyi. İleride fotoğraf ve dokümanlar için de gelişirse neden olmasın.

  Yanıtla

Yorum yapın