Kıbrıs Siber Güvenlik Konferansı ’13

kibris-siber-guvenlik-konferansiSon yıllarda dünya Siber Güvenliği konuşuyor…

Özellikle de 2012 ve 2013 yılında dünyaya damgası vuran ve Siber Tehditlere karşı Siber Güvenlik dünyası, Siber Casus yetiştirme politikaları ve Siber savaşlar önemini kat ve kat artırdı.

Artık devletler ve şirketler bu alana yönelik olarak hatırı sayılır oranlarla bütçe ayırıyorlar. Bu konunun önemi  ulaşan rakamlarla, bilgi güvenliğinin bireysel, kurumsal ve ülke güvenliği açısından kritik öneme kavuştuğunu göstermektedir. CypSec – KKTC Siber Güvenlik Konferansı ‘13 ise bu eksendeki soru ve sorunlara çözüm ve çözüm önerileri sunmayı hedeflemektedir.

CypSec, KKTC’de bilgi güvenliği ve açılımları konusunda kamuoyunda bilgi ve bilinç düzeyini yükseltmeyi hedefleyen ve bu amaçla her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

CypSec – KKTC Siber Güvenlik Konferansı ‘13, konusunda uzman kişiler tarafından yapılacak uygulamalı sunumlarda, katılımcılar merak ettikleri konulara cevap bulmakla kalmayıp uygulamalı olarak görebileceklerdir. Konferansa katılım için kayıt zorunlu, herkese açık,  ve ücretsizdir.

Detaylı bilgi: http://www.cypsec.org

Tarih: 26 Nisan 2013

Yer: 1. Şehit İbrahim Ali Sokak, Çağlayan Lefkoşa/KKTC – Kuzey Kıbrıs Bilgisayar Mühendisleri Odası Toplantı Salonu

Yorum yapın