BSA KORSANIN TA KENDİSİ..!

Bunu duyduğumda şükürler olsun dedim. BSA firmasını hepiniz duymussunuzdur. Tehdit edici reklamlar yargısız infazlar kendini süpergörmeler vs vs vs.. Adamlar KORSAN YAZILIMA KARŞI MÜCADELE adı altında hiçde yasal olmayan dernekleri ile Microsoft vb. bir çok firmayı arkalarına alarak birçok firmanın canını yakmış bir çok kişiyi yargısız infaz ederek çok yüksek para cezaları ile cezalandırdılar. Şimdilerde ise ortalıklarda görünemiyorlar …

Avukat Business Software Alliance firmasının Türkiye bürosu olarak çalışan BSA firması Kanunlara aykırı olarak 10 yıldır hizmet verdiği ortaya çıktı. Avukat Mehmet Ali Köksal tarafından ortaya çıkartılan BSA nın KORSAN işleyiş tarzı mahkeme tarafından da onaylandı.

Sayın KÖKSAL BSA nın dernekler kanununa aykırı davrandığı ve izin almadığı için yaptığı işlerden dolayı ceza kesilmesini istedi. KORSAN KULLANICILARA ceza kesen BSA ‘ya KORSAN ÇALIŞTIĞI için CEZA kesilecek.

Köksal, BSA’nın gösterilecek faaliyet alanında yasal hak takibi yapmasının, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (FSEK) ve Avukatlık Kanunu’na aykırı olması nedeniyle mümkün olamayacağının altını çiziyor. FSEK gereği sadece meslek birliği üyeleri adına hak takibinin mümkün olduğunu söyleyen Köksal, “Meslek birlikleri dışındaki diğer kuruluşların üyeleri adına hak takip etmeleri durumunda feshedilmiş sayılacakları FSEK’in emredici bir düzenlemesidir. Her halükarda BSA ülkemizde artik korsan faaliyette bulunamayacak, bu ülkenin insanlarını ve kurumlarını daha yargılanmadan, savcılık aşamasında peşinen suçlu ilan edemeyecek” diyor.

Yorum yapın