Neden 172.23.0.2 sayfası açılıyor ? İnternet bağlantım yok ?

Bu gün sizlerden gelen bir mail Bilgisayarıma Format attım sonra yeniden kurdum. ADSL modemimide kurdum. İnternete bağlanmaya kalktığımda 172.23.0.2 internet sayfası açılıyor internete bağlanamıyorum ?

Biraz kurcaladım ve sorunu buldum. 172.23.0.2 Sayfası TürkTelekom ‘un ADSL User yada PASS ‘ını yanlış girdiğinizde sizi yönlendirdiği bir alt ip. Bu aslında bir hata sayfası 404 – 403 gibi internette gördüğünüz sayfalar gibi görebilirsiniz. Aslında internete bağlı görünüyorsunuz fakat hangi internet sayfasını açarsanız açın yinede karşınıza 172.23.0.2 sayfası çıkıyor.

ÇÖZÜM :

Sorunun kaynağı ADSL USER VE PASS larınızı yanlış yazmanızdan kaynaklanıyor. Genelde de en çok yapılan hata ise

ÖRNEK VERİRSEK:

ADSL USERNAME : kullanıcıadını[email protected]
ADSL PASSWORD: 1234567

olarak bize Türk Telekom Şifre verdiğini varsayalım. ADSL modeme bu kullanıcı adı girilirken yukarıdaki örnekte verdiğim USERNAME bölümünü gelede birçok kullanıcı “kullanıcı@ttnet” yada sadece “kullanıcı” veya “kullanıcı@”  bazende kullanıcı@ttnet.com.tr olarak yanlış giriyorlar.

Doğrusu TTnet in bize verdiği “[email protected] şeklide girilmesidir.

Bunu ADSL modeminize yanlış girdiğiniz için ADSL modem le TTnet arasında bağlantı sağlanamıyor. TTnet ADSL sistemine giriş yapamadığınız için sizi hata safyası olan 172.23.0.2 adresine yönlendiriyor.

Bu kadar basit..
 

“Neden 172.23.0.2 sayfası açılıyor ? İnternet bağlantım yok ?” üzerine 12 yorum

 1. Aynı problemi şu an ben de yaşıyorum.Yani kullanıcı adını büyük harfle mi yazmak gerekiyor.Gerekmiyorsa verilen hatalı örnekle doğru örenek aynı.Yanılıyor muyum?

  Cevapla
 2. arkadaşım banda öyle sayfa geldi ama
  ben kullanıcı adı ve şifresini nereye yazacğımı bilmiyorum
  192.168.1.1 denedim yine aynı sayfa geldine yapacam

  Cevapla
 3. arkadaşalar acaba bu kullanıcı adını şifreni hangi bölüme giriosun adsl modemın nersıne ayzıoruz acaba benı aydınlatırmısınız

  Cevapla
 4. arkadaşlar eyer bağlantı kumayı deneince karşınıza ttnet bilgilendirme (hata)sayfası açılıyorise kesinlekle modem ve kullanıcı bilgilerinizde hata yapıyorsunuz

  Cevapla
 5. iki haftadır msn açılıyor ama bazı siteler açılmıyor yani kafasına göre bazen girebiliyorum bazen giremiyorum açılış sayfam açılıyor google açılıyor ama üninin sayfası ya da başka siteler açılmıyor google arama yapıyorum buluyor fakat siteye girmiyor işte aklına eserse şu an olduğu gibi istediğim sitelere girebiliyorum ne yapmalıyım? yaptıklarım : telekomu aradım dns ve ip i kontrol etmemi söylediler ettim sorun halloldu 5 dk sonra yine eski haline döndü şu an aynı şekilde kontrol etsem de sorun devam ediyor pc ye format attırdım sonra bir bilene danıştım ve o da telekomdan kaynaklı ben de giremedim bugün nete dedi. LÜTFEN ÇOK ACİL YARDIM!!!

  Cevapla
 6. İyide benimki durup dururken gitti ve beni hata sayfasına yönlendirdi ve ne yaptıysam düzelmedi

  Cevapla
 7. İyi Günler arkadaşlar ben Internete girdigim zaman TTNET bilgilendirme sayfası geliyor. Enceplasyon ayarlarını yapmak istiyorm 192.168.1.1 Yapılandırma sayfasına girmiyor.

  Ne Yapmam Gerekiyor acele yrdm edin arkadaslar :((:(:(:

  Cevapla
 8. ttnet tarafından basbayağı kazıklandık elimden gelse evdeki telefonuda söküp atacağım. 5 tl. diye aldık 2 ayda 56 tl ödedik şimdide karşımızda muhatap bulamıyoruz
  444 0 375 diye bir numara bağlamışlar benimle bilgisayar konuşuyor
  karşıma çıkamıyacak kadar da dürüstler.

  Cevapla
 9. bndede 172.23.0.2 sayfası acılyr kullanıcı adı ve şifre yazabilecğm yer yk bu sayfada yardımcı olursnız sevinirim

  Cevapla

Yorum yapın