Bu Uygulama SSL Desteklemiyor!

Facebook uzun bir süre önce SSL desteğini aktif etmişti. Güvenliğiniz için SSL desteğini nasıl aktif edebileceğinizden önceki yazımda bahsetmiştim.  Geçen Nisan ayında ise Facebook, SSL desteklemeyen uygulamalar için son çağrısını yaparak 1 Ekim’den itibaren zorunlu kılacağını ve SSL desteklemeyen uygulamalarınızı mutlaka SSL’e geçirmenizi bildirmişti.

Fakat görüyorum ki hala SSL desteklemeyen uygulamalar mevcut ve bu uygulamalar SSL desteklemediği için kullanıcıların karşısına “Bu uygulama henüz güvenli gezinmeyi (HTTPS) desteklemiyor.” uyarısı getirmekte. SSL üzerine geçen kullanıcılar maalesef ki bu uygulamalardan yaralanamıyor.

Biz kullanıcıların düzelteceği bir durum değil. SSL desteğine yer vermesi gereken aplikasyon sahipleri. Elbette maliyetli bir iş fakat bu hizmeti verebilmeleri için Facebook’un kurallarına uymak zorundalar.

Ayrıca Developer’ların Facebook’un zırt pırt değişen kurallarını takip etmelerini tavsiye ederim. Malum kocaman bir blogları var ve sürekli yenilikleri, değişiklikleri bildirmekteler…

 

 

“Bu Uygulama SSL Desteklemiyor!” üzerine bir yorum

Yorum yapın