Bürosit Banzai Ofis Koltuğu

Her zaman bilgisayar ve teknolojik cihazlar test edecek değiliz bugün siz değerli okuyucularıma Bürosit’in göndermiş olduğu Banzai ofis koltuğundan bahsetmek istiyorum.  Eğer benim gibi saatlerce bilgisayar başında ve bir koltuğa mahkum kalıyorsanız böyle bir ergonomik koltuk almak gerektiğini düşünüyorsunuz.

Bürosit yetkilileri sağolsunlar Banzai koltuklarını denemem için gönderdiler. 1 hafta boyunca Banzai ile takıldım. Keyif aldığımı itiraf etmeliyim. Koltuğa ilk oturduğumda kendimi uzay mekiği kullanıyor gibi hissediyordum.

Uzay mekiği…

Kendimi rahat hissettiğim daha doğrusu rahat bir koltuk sandığım standart ofis koltuğumdan kalkıp Bürosit Banzai’ye oturduğumda açıkcası müthiş bir rahatlık hissettim. Sırt dayama kısmındaki bel tutucu fonksiyonları, hareketli başlık dayaması, hareketli kol dayamaları ve yaslanma ergonomisi beni benden aldı diyebilirim.  Koltuğumu görenler abi bu ne ya..! Dur birde ben oturayım diye yanıma geldiklerindeki şaşkınlıkları görmeğe değerdi.

Ofis arkadaşlarımın tamamı koltuğumu tek tek denedikten sonra keyfini çıkarmaya başladım 🙂

Kol dayamaları yüksekli ayarlı özelliklede mause kullanırken bu kol dayamalarının yükseklik ayarı ile kolunuzu düz bir şekilde tutabilmektesiniz. Uzun süreli mause kullanımları malesef ki kol ve bilek arılarına yol açarken Banzai ile kolunuzu düz olarak ayarlayıp rahat bir kullanıma kavuşabilmektesiniz. Kol dayamalarında aynı zamanda genişleme ayarlarıda mevcut. Hani biraz kiloluysanız buda Bürosit Banzai ‘de düşünülmüş. Koltuk ufak bir ayarla geniş bir oturma alanı sağlayabilemekte…

Sırt kısmı birçok parçadan imal edilmiş. Özelliklede yaslandığınız zaman sırt kemiklerinizi ve omurganızı kavrayarak rahat edebilmenizi sağlıyor. Bu parçaların arkasındaki plastik kapakları açarsanız yukarı aşağı ayar yapma vidalarınıda görebilirsiniz. İlk başta bu ne rahatsız birşey diye koltuğa ters ters bakabilirsiniz fakat koltuğa oturduğunuzda yaslanıp keyfini çıkartmak için can atacaksınız… Sırt kısmında yaslanırken kullanılan ayar hem yaslanma açısını hem de yaslanma sertliğini ayarlanabilir bir şekilde dizayn edilmiş.

Başlık kısmıda iyi düşünülmüş. Özel başlık dizaynı sayesinde bir kuaför koltuğundaki gibi rahatlığı hissedebilmektesiniz. Hatta çok daha fazlasını boyun kısmınız hiç bu kadar rahat etmemiştir… Başlık hem ileri geri hem de yukarı aşağı hareket ederek size en uygun rahatlığı verebilmekte.

Ürün TS 5337-1 EN 1335-1 ile belgeli. Metal karkas üzerine poliüretan kaplı arkalıkları farklı dizaynını ortaya çıkarmakta.  Oturduğunuz ve başlık kısmındaki süngerler özel bir yoğunlukta imal edilmiş. Tamamiyle rahatlığınız ön plana çıkarılmış. Oturak kısmı iki lop ve tek lop olarak üretilmiş. Oturma konumunda vucut şeklini
alıp vucutla birlikte hareket edebilmekte.

Koltuğu anlatmakla bitiremeyeceğime eminim. Kesinlikle bir Bürosit mağazasına gidip Banzai koltuklarını görmenizi isterim. Sadece görmek yetmez bizzat gidip bu koltuklarla haşır neşir olursanız ne kadar ergonomik ve rahat bir yapısı olduğunu görebilirsiniz.

http://www.burosit.com

Gidip yerinde incelemenizi tavsiye ederim… Bu keyfi tadın…

“Bürosit Banzai Ofis Koltuğu” üzerine 3 yorum

  1. görmüştüm daha önceleri. çok hoş ve cazip ama sanırım baya pahalı 🙁 elbeteki oturduğu yerden para kazananlar için uygundur 🙂

    Yanıtla
  2. KOLTUK ÖZELLİK OLARAK ERGONOMİSİ KULLANIM NERDEN BAKARSANIZ BAKIN İYİ GÜZEL AMA FİYATI DAHA GÜZEL 🙂 1000 TL …. OTURMA GURUBU ALINIR BU PARAYA 🙂 🙂 :):)

    Yanıtla

Yorum yapın