Casper Via V8 İnceleme

Casper_Via_V8 (46)İnceleme yazılarıma devam ediyorum. Bu gün sizlere Casper Via V8‘i tanıtacağım. Ülkemizin önde gelen sistem entegratörü Casper, artık akıllı telefonları ile de hayatımıza giriyor.

Casper Via V8 modeli de bunlardan bir tanesi

Kutu tasarımı alışılmışın çok dışında! Farklı bir konseptle geliyor. Kutunun kapağını açtığınız zaman Via V8 sizi karşılıyor. Kutu içeriğinde hem ön hem de arka yüzeyler için ekran koruyucu sticker ve plastik bir kılıf çıktığını gördüm. Casper firması V8 kutusu ile de rakiplerinden bir adım öne çıkmış! Kullanıcıyı her noktada kutu içeriği ile tahmin edecektir.

Casper Via V8, 5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip ve 1080p video destekliyor. Full HD destekleyen ekranı, yeni nesil büyük ekran teknoloji trendine ayak uydurmuş…

5 inçlik ekranımız 1080 x 1920 çözünürlüğünde ve full hd desteği ile karşımıza geliyor. Ekran gerçekten de net bir görüntü sağlıyor. Piksel yoğunluğu 441 ppi olan 5 inçlik ekranımız Gorilla Glass 2 ile korunuyor. Açıkçası böyle bir cihazda Gorilla Glass 3 olmasını beklediğimi itiraf etmeliyim.

Casper_Via_V8 (1)   Casper_Via_V8 (2)   Casper_Via_V8 (3)

Ekranımız ClearMotion video iyileştirme teknolojisi sayesinde 30 ya da 40 fps olan videoları daha yüksek fps ile oynatabiliyor.

Casper Via V8’i elimize aldığımızda rahat bir tutuş sağlıyor. Via V8, tam 7,3 mm kalınlığında ayrıca ekran kenarları ince tutularak tasarımın ideal boyutlarda olması hedeflenmiş. Casper Via V8’i elime ilk aldığımız zaman çerçevesi dikkatimi çekti. Metal çerçeve ile çevrelenen Vasper Via V8’i ilk bakışta iPhone tasarımına benzetebilirsiniz.

Ekran üzerinde Casper logosu, hoparlör ve sensörler bulunuyor. Hemen sağında ise görüntülü görüşme kamerası konumlandırılmış. Android navigasyon tuşlarımız dokunmatik olarak ekranın alt kısmında bulunuyor.

Sol kenarını çevirdiğimizde iğne ile açılabilen Sim kart yuvasını görüyoruz. Sağ yan kenarda ise açma / kapama ve ses tuşları bulunuyor.

Casper_Via_V8 (4)   Casper_Via_V8 (5)   Casper_Via_V8 (6)

Alt kenarın sol tarafında mikrofon deliğini görüyoruz. Hemen yanında ise micro USB girşi ve hoparlör delikleri var. Üst kenara baktığımızda ise 3,5 mm kulaklık girişini konumlanmış.

Arka yüzeyi çevirdiğimiz zaman ortada Casper logosu, üst tarafta da yine metal çerçeveye sahip dışarıya doğru çıkıntılı ana kameramızı görüyoruz. Kameramızın hemen yanında ise led flaşımız bulunuyor.

Arka kapak açılmıyor ve cam bir yapıya sahip! Tasarım olarak gayet hoş buldum. Ancak kameranın dışarıya doğru çıkıntılı olması beni biraz rahatsız etti. Sanki kaba duruyor gibi…

Gayet hafif bir cihaz, ağırlığı 152 gram olan Via V8, elde rahat bir tutuş ve kullanım sunuyor. Tek elle de rahat bir kullanımı olduğunu söyleyebilirim.

Casper_Via_V8 (12)   Casper_Via_V8 (15)   Casper_Via_V8 (16)

Devamı bir sonraki yazımda…

“Casper Via V8 İnceleme” üzerine bir yorum

Yorum yapın