Cep Telefonları için Yeni bir Virüs RexSpy

cepvirus.jpgCep telefonları için bir tehdit daha artık sadece PC ler için Virüs yazılmıyor Cep telefonları içinde virüs yazılıyor . İşte bunlardan bir tanesi SecurStar Gmbh müdürü Wilfried Hanfer, yaptığı bir güvenlik konferansında Cep telefonu Operatörlerinin açıklarından yararlanan bir virüs yazdıklarını anlattı. Bu virüs ile Cep telefonunuzdan SMS atabiliyor, SMSlerinizi okuyabiliyor, Telefon Rehberinize ulaşabiliyor size çaktırmadan görüşme yapabiliyor, görüşmelerinizi kayıt altına alabiliyor.

Düşünsenize tam bir kabus … Bir anda milyonlarca cep telefonuna bulaşabilecek olan bu virüsü yazan Bir Güvenlik Firması .. SecurStar Gmbh güvenlik yazılımları ve antivirüs programları üreten bir firma. Aynı zamanda böyle bir virüs yazması insanların biraz düşünmesine hooopp ne oluyor ? Bu adamlar acaba ? gibi sorunlarla karşılaşmasına neden olabilmekte.

Gelecekte bu zararlı yazılımların mikrodalga fırınlara dahi bulaşıp yemeğinizi berbat ettiğini düşünebiliyor musunuz ? tabi bu işin espiriside teknoloji ilerledikçe insanların yararına oldukça zararınada çalışıyor diyebiliriz. Bu tabiki yine biz insanların elinde. Önemli olan zararına değil yararına kullanabilmek tabi bunu yapabilen insanların sayısı kadarda zararına kullanan yada kullanmak isteyen bir o kadar daha kişi var..

One more threat for mobile phones, now viruses not only being made for PC but also for mobile phones. Wilfried Hanfer, who is director of SecurStar Gmbh, told in a security conference that they made a virus , which benefits from mobile phones operator. With this virus they can send SMS from your mobile phones, read your smses, access to your phone list, make conversation without your notice and they can record your discourse.

Think , it is just a nightmare…This virus, which can spread millions of mobile phones, is made by a security firm. SecurStar Gmbh is a firm producing security software and antivirus program. At the same time producing a virus like that leaves questions in people’s mind like If these men..??

Can you think these harmful software reaching even to your microwave oven and make your cook disgusting in the future? Of course it is a joke but we can say that as the technology progresses, it damages people more. of course it is in the hands of human. Use for benefit not for harm is important…

“Cep Telefonları için Yeni bir Virüs RexSpy” üzerine 6 yorum

 1. securstar.com internet sitesinden indirip bluetooth yada kablo bağlantısı ile telefona yükleyebilirsiniz.6630 destekleyen versiyonu var mı bilmiyorum ama internet sitelerinde yazıyor okuyabilirsiniz.

  Yanıtla
 2. Ben yeni telefonum Nokia N80 e yükledim gayet güzel çalışıyor. Ama Türkçe dil desteği yok. Program gayet kullanışlı ve basit.

  Yanıtla
 3. dostlar bu site ingilizce ve kayıt yapamıyorum napcaz ya???
  bi bilginiz varsa gönderirseniz sevinirim

  Yanıtla
 4. Dostlarım sizin için bir iyilik yapatım ben hacker ibo kayıt oldum kullanıcı adı::: [email protected]
  şifre::: 8a6b33e7
  kullanıcı adı orada E-mail olarak geçiyo hadi size ii indirmeler kendinize ii bakınnnn

  Yanıtla

Yorum yapın