Cern Yeniden Gündemde…

Birçok haber sitesinde de okumuşsunuzdur.  Cern henüz gerçekleştirilemese de dünyanın en büyük deneyi.  Bu gece öğrendiğime göre yarın sabah tekrarlanacakmış.  Türkiye saati ile sabah saat 10 sularında yeniden başlatılacak olan büyük patlama deneyi Cern malesef ki daha önceki girişimlerde başarısız olmuştu.

Hatırladığım kadarıyla en son kuşlar sağolsun birkaç ekmek kırıntısını havalandırma kanallarından aşağı attıkları için CERN deneyi sırasında aşırı bir ısınma oluşmuş ve deneye ara vermek zorunda kalınmıştı.  Daha önceki sebeplerde buna benzerdi.  Kuşlar hangi havalandırma kanalından nasıl bir şekilde ekmek kırıntıları attılar aşağı bilmiyorum ama yarın ki deneyi büyük bir heyecanla bekliyorum.

Kimilerine göre dünyanın sonu, kimilerine göre dünyanın yeni bir başlangıcı olsada insanı ürperten bir olgusu var. Birçok profesör bu tip senaryolar yüzünden deneyden ayrılmak zorunda kalmıştı.  Hani sokaktaki insanın yada fizikçi olmayanların söylediklerini kulak arkası yaparız da koca profesörlerin söyledikleri karşısında insanın içi ürpermiyor da değil. Büyük deneye saatler kala benim de aklıma tuhaf bir komplo teorisi geldi.

Acaba bu gece fareler yaramazlık yapıp CERN içerisine birkaç peynir kırıntısı bırakırlar mı?

Eğer bu söylediğim gerçekleşirse Cern deneyinin dünyanın sonu olduğuna inanmaya başlayacağım 🙂 Hatta benimle beraber milyonlarca insan bunu idda etmeyede başlar eminim.  Umarım kazasız belasız şu deney gerçekleşir.  Yoksa kara deliklerin bizi yutacağı söylentileri ve bunun gibi dünyanın sonu gelecek teorileri bıkkınlık getirecek 🙂

Buradan Cern’de çalışan tüm araştırmacılara seslenerek  gece son bir kez CERN ‘i kontrol etmelerini tavsiye ederim.  Ne olur ne olmaz… Bakarsınız fareler birkaç delik açıp tünellerin içinden geçip Cern  içine peynir kırıntıları bırakır 🙂

“Cern Yeniden Gündemde…” üzerine bir yorum

  1. Belkide deney çoktan yapıldı ve aslında öğreneceklerini öğrendiler :). Bu deneyden elde edilen sonuçların halkla paylaşılacağını sanmıyorum. En azında kısa bir süre içerisinde.

    Yanıtla

Yorum yapın