Cern’de Elektrik Arızası…

Bu sabah tekrar başlayan CERN deneyince bir elektrik arızası ortaya çıktı.  Çok önemli bir arıza mı bilemiyorum.  http://webcast.cern.ch/lhcfirstphysics/  adresinden canlı olarak yayınlanan CERN deneyini Twitter hesabı üzerinden de takip edebilirsiniz.  Şimdilik istasyondaki magnet üzerinde bir elektrik arızası olduğunu bildirdiler.  Yaklaşık 15 dakikadır makinanın restart edildiği söyleniyor.  Gerçi bizim standart serverler bile 10 dakkada restart ederken kim bilir Alice istasyonunda ki sistem ne kadar sürede restart edilir?

Heyecanla tüm dünya bu deneyi izliyor.  Benim farelerle ilgili komplo teorim gerçek olmadı ama bu elektrik arızası ufak bir sıkıntı çıkarmış gibi gözükyor.

Canlı yayını http://webcast.cern.ch/lhcfirstphysics/ adresinden izleyebilir yada Cern Twitter hesabından http://twitter.com/cern son yorumları öğrenebilirsiniz.

Düzenleme: Sorunu çözüler. Deney tekrar başladı.

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)