Cern’de Şampanyalar Patlatılıyor.

Büyük patlama deneyinde güzel bir başlangıç yapıldı.  Ufak bir elektrik arızası biraz can sıksada hemen giderildi ve Cern deneyine bugün tekrar başlanıldı.  Deney sırasını canlı olarak Web üzerinden izliyorum.  İstenilen eşik değerlere en kısa sürede ulaşıldı ve heyecanla incelemelere başlanıldı. Şuan itibariyle çarpışmalar küçük küçük başladı.

Korkulan olmadı. Özelliklede büyük bir sorunla karşılaşılmaması ve sistemin istenilen şekilde yürümesi sevindirici oldu.  İstenilen eşik değerlere ulaşıldığında ise Cern labaratuvarlarında şampanyalar patlatılmaya başlandı. Keyifli anlar yaşandıktan sonra incelemelere devam ediyorlar. Tabiki biz de izlemeye devam ediyoruz.  Özelliklede Twitter hesabı üzerinden anlık olarak herşey anlatılmakta.

Web üzerinden de canlı yayınla takip etmeye devam ediyoruz.  En azından çarpışmalar başladığında sadece şampanyalar patladı :) Çok şükür ki kötü bir durum söz konusu bile değil…

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)