Chrome Uzantısı; Twitter İçin Google +1 Butonu

Bugün siz değerli okuyucularıma Google Chrome tarayıcısı için keşfettiğim bir eklentiden bahsetmek istiyorum.  Hemen hemen hepimiz Twitter kullanıyorsunuzdur. Aynı zamanda birçok kullanıcı yavaş yavaş Google +1 butonu kullanmaya başladı. Google +1 butonunu benim gibi sık sık kullanıyorsanız bu eklenti hoşunuza gidecektir.

Twitter üzerinde önüme düşen bazı feedler dikkatimi çekiyordu. Hele ki bazılarının üzerine geldiğimde +1 yapasım geliyor.  Aslında Google +1 butonunun benim üzerimdeki etkisi bir nevi forumlardaki +1 rep yapmak gibi.  Öyle ki bazı Twitter gönderilerine +1 yapmak istiyordum.

Google Chrome Web Mağazasına baktığımda bu eklenti ile karşılaştım. Uzantıyı Google Chrome tarayıcınıza kurduğunuz zaman Twitter gönderilerini +1 yapabilir hale geliyorsunuz.  Üzerine geldiğiniz Twitter gönderisinde +1 butonu bu sayede çıkmakta ve +1 yapabilmektesiniz.

Bakalım hoşunuza gidecek mi?

Google +1 butonunun bir diğer özelliği +1 yaptıktan sonra Google Plus profilinizde bu gönderiyi paylaşabilmeniz. +1 yaptıktan sonra açılan küçük ekrandan paylaş yaparak gönderiyi, sayfayı ya da +1 yaptığınız bağlantıyı Google Plus üzerine atabilmekte. Fakat bu eklentide sadece +1 yapabiliyoruz.  +1 yaptıktan sonra hemen kaybolmakta. Aslında ekranda birkaç saniye açık kalabilse Google Plus üzerinde de paylaşabileceğiz. Sanırım ileri ki versiyonlarda buna da bir şekilde imkan verebilirler.

“Chrome Uzantısı; Twitter İçin Google +1 Butonu” üzerine 2 yorum

Yorum yapın