Chrome Uzantısı; Twitter İçin Google +1 Butonu

Bugün siz değerli okuyucularıma Google Chrome tarayıcısı için keşfettiğim bir eklentiden bahsetmek istiyorum.  Hemen hemen hepimiz Twitter kullanıyorsunuzdur. Aynı zamanda birçok kullanıcı yavaş yavaş Google +1 butonu kullanmaya başladı. Google +1 butonunu benim gibi sık sık kullanıyorsanız bu eklenti hoşunuza gidecektir.

Twitter üzerinde önüme düşen bazı feedler dikkatimi çekiyordu. Hele ki bazılarının üzerine geldiğimde +1 yapasım geliyor.  Aslında Google +1 butonunun benim üzerimdeki etkisi bir nevi forumlardaki +1 rep yapmak gibi.  Öyle ki bazı Twitter gönderilerine +1 yapmak istiyordum.

Google Chrome Web Mağazasına baktığımda bu eklenti ile karşılaştım. Uzantıyı Google Chrome tarayıcınıza kurduğunuz zaman Twitter gönderilerini +1 yapabilir hale geliyorsunuz.  Üzerine geldiğiniz Twitter gönderisinde +1 butonu bu sayede çıkmakta ve +1 yapabilmektesiniz.

Bakalım hoşunuza gidecek mi?

Google +1 butonunun bir diğer özelliği +1 yaptıktan sonra Google Plus profilinizde bu gönderiyi paylaşabilmeniz. +1 yaptıktan sonra açılan küçük ekrandan paylaş yaparak gönderiyi, sayfayı ya da +1 yaptığınız bağlantıyı Google Plus üzerine atabilmekte. Fakat bu eklentide sadece +1 yapabiliyoruz.  +1 yaptıktan sonra hemen kaybolmakta. Aslında ekranda birkaç saniye açık kalabilse Google Plus üzerinde de paylaşabileceğiz. Sanırım ileri ki versiyonlarda buna da bir şekilde imkan verebilirler.

“Chrome Uzantısı; Twitter İçin Google +1 Butonu” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)