Çocuklarınıza Özel Bilim Kutusu

Bilim Kutusu çocuklarınıza özel olarak hazırlanan ve her ay bir bilimsel konuyu evinize getiren özel bir proje olarak karşımıza geliyor. Çocuklarınız her ay bir bilimsel konuyu deney ve aktivitelerle öğrenerek eğlenebiliyorlar. Deneyi gerçekleştirmek için gereken malzemeler ise evinize kadar gelen “Bilim Kutusu”nda ayrıntılı olarak yer alıyor.

Kutu İçeriğinde Neler Var?

Bilim Kutusu’nu ilk açtığınız zaman kapakta deney ile ilgili kurallar karşımıza çıkıyor. Bu kuralları muhakkak okumanızı tavsiye ederim. Kutu içeriğinde eldiveninden tüpüne kadar tüm deney seti, nasıl yapılır açıklaması, konu hakkında kitapçık, kartlar, destekleyici aktiviteler ve eğlenceli sürprizler sizleri bekliyor.

Sonrasında ise kitapçıkları okuyarak deneyimize başlayabiliyoruz. Elbette ki çocuğumuz bu deneyi yapmadan önce deney seti ile birlikte gelen eldiven ve gözlük gibi koruyucu setleri giymesini tavsiye ediyorum.

Sizin çocukları bilmem ama benim kız deney hastası…

Kızım sürekli boyalar, su, şeker, tuz, kum, çiçekler, kağıtlar… hatta benzeri birçok şeyi kullanarak hayal gücü ile deneyler yapmayı seviyor. Bazen eve geldiğimde salonun ortasında bir bilim adamı edası ile tuzu, şekeri karıştırıp heyecanla “baba bak ne yaptım?” sözleri  bana yetiyor da artıyor bile!

Deneyi yaparken baba kız çok eğlendik. İlk tercihimiz DNA seti oldu. Deneyi yaparken hem kızımla DNA’nın ne olduğu konusunda çalıştık hem de keyifli vakit geçirmiş olduk. Böylelikle evdeki tuz, biber, şeker ve diğer bilimum malzeme de yerinde kaldı. 🙂

Bilim Kutusu ile eğlenerek öğrenin!

Çocuğunuz ya da ailenizdeki diğer çocuklar için aylık bilime Bilim Kutusu web sayfasından “Abone Ol” tuşuna basarak sahip olabilirsiniz. Diğer bir yandan Bilim Kutusu Blog’dan her ayın kutu konusu hakkında ip uçları alabilir, Youtube videoları ile deneylerin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Yıllık veya aylık aboneliklerle Bilim Kutu’larınız evinize kadar ulaştırılıyor. Bilim Kutusu abonelik ücreti aylık 69TL olarak belirlenmiş. Eğer 3, 6 aylık veya 1 yıllık abonelik alırsanız aylık ücretlerde özel indirimlerden faydalanabiliyorsunuz.

Her ayın 30’unda kutuları kargoya veriliyor ve evinize kadar ulaştırılıyor. Deneyler ise biyoloji, kimya, sosyal bilimler ve doğa bilimlerine kadar birçok yelpazeden oluşturulmuş. Bilim Kutusu için 7-14 yaş aralığı tavsiye ediliyor. Ancak 15-16 yaşındaki gençlerin de faydalanabileceğini söyleyebiliriz.

Tehlikeli mi?

Gönderilen paketlerdeki bilgi föyünde ve bilimkutusu.com’da belirtilen kurallarda uyarsanız herhangi bir sorun yaşamayacağınızı söyleyebilirim. Gönderilen kimyasal maddeler için her zaman kocaman uyarılarla hiçbir sıvıyı ağzınıza, gözünüze veya yiyecekleriniz ile temas ettirmemeniz belirtiliyor.

Her ne kadar sağlığa zararlı maddeleri kutu içerisinde göndermiyor olsalar da, tüm deneylerin bir yetişkinle birlikte yapılması tavsiye ediliyor.

Evde bilim ile ilgili deneyler yapmak hem sizin hem de çocuğunuz hem de kendiniz için verimli ve keyifli bir zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Kimi zamanlar ise bitki yetiştirmek gibi daha uzun soluklu ve sabır isteyen deneyler de eğlenceli olacaktır.

Karmaşık ve çok fazla basamağı olan deneyler çocuğunuz için dikkat dağıtıcı olabilir. Bunun yerine daha basitleştirilmiş deneyleri denemenizi tavsiye ederim. Basamakları birer birer çıkmak gerekiyor. Bu noktada da Bilim Kutusu basit ve kolay adımlarla deney dünyasında çocuğunuz için büyük bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=WYGNTQW-q1k

Bilim Kutusu internet sayfasından deneyleri satın alarak çocuğunuz için bilim dolu ve eğlenceli deneyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca bu yazıya özel olarak (ilk 20 kişiye özel) %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Satın alırken kupon kodu kısmına “teakolik” yazarsanız indirimden faydalanabilirsiniz.

Yorum yapın