VPS Nedir ki XCloud ile Tanışın!

VPS ve XCloud birbirinden farklı teknolojilerdi.r Sunucu teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte, geliştirilen yeni sunucu çözümleri, müşteri ihtiyacına cevap veremeyen, eski teknolojilerle oluşturulmuş çözümlerin yerini alıyor.

Bugün, projelerin artan kaynak ihtiyacı ile birlikte,  hosting’den sunucuya geçişte ilk sırada cloud sunucu çözümlerinin tercih edildiği görülmektedir ve cloud teknolojisi ile oluşturulmuş sunucu çözümleri, VPS’in yerini almaktadır hatta almıştır diyebiliriz.

VPS, sunucularda klasik yöntemlerle fiziksel bir sunucuyu birçok sanal makineye bölmekte olup fiziksel sunucunun CPU, RAM ve diğer kaynaklarının ortak kullanıldığı sanal bir sunucu çözümüdür. VPS server, cloud server çözümlerine nazaran daha düşük performanslıdır. VPS server , kaynak bağımlılığı nedeniyle yeterince esnek davranamamakta ve genişlemeye açık projelere cevap verememektedir.

Sunucuya Özel Konfigürasyonlar

Cloud sunucu hizmetleri ise; ihtiyaca göre genişleyebilen kaynaklar ve yüksek verimlilik sağlayan, sunucuya özel konfigürasyonlar ile VPS’ten daha esnek ve stabil barındırma çözümü sunar.

Türkiye’de cloud barındırma çözümleri sunan firmaların başında ise Natro gelmektedir. 200.000’den fazla müşterisine alan adı, e-mail, SSL ve barındırma çözümü sunan Natro, sunucu çözümleri ile de müşterilerinin barındırma ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Natro’nun sunduğu XCloud sunucu çözümü, bir çok özelliği ile diğer sunucu çözümlerinden ayrılmaktadır. %100 SSD teknolojisi ile kurgulanmış olan ve  hazır bulut uygulamalarının otomatik kurulup yönetilebildiği XCloud, sunucu ihtiyaçları için ekonomik bir çözüm arayanlar için idealdir.

XCloud yapısında göze çarpan bir diğer önemli özellik ise yedekliliktir.   Sunucunuzun tam yedeğini alıp bu yedeği farklı bir sanal makineye kısa bir süre içerisinde atabilirsiniz. Bu size hem zamandan tasarruf ettirecek hem de  sunucu yedeğinizi istediğiniz zaman sağlıklı olarak alabilmenize olanak sağlayacaktır. Mevcut sunucu donanımlarının tarafınıza yetersiz gelmesi durumunda ise aldığınız bu yedeği daha üst bir sunucuya aktararak sunucunuzu daha üst donanımlarda kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ayda 3,99$’dan başlayan fiyatlarla yeni Cloud hizmeti olan Xcloud’a sahip olabilirsiniz.

“VPS Nedir ki XCloud ile Tanışın!” üzerine 2 yorum

Yorum yapın