Çok Şükür Yağmur Yağıyor.

Yorumlara cevap vereyim diye bilgisayarımın başına geçmiştim saat 23:15 i gösteriyordu ki bir ara camdan gelen şapur şupur sesleri dikkatimi çekti perdeyi aralayıp başımı balkona doğru çevirdiğimde manzara gerçektende harikaydı.

Bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyordu… Evet günlerdir susuzluk çekeceğiz diye bangır bangır bağıran TV ve Gazetelere inat sanki sırf susuzluk çekmeyelim diye Yüce Rabbim bize bir hediye gönderiyordu… Öyle yağıyor ki sanki ortalığı sel götürecek…

Arabalar resmen suyun içerisinde gidiyor bir ara o kadar hızlandı ki arabalar önlerini göremiyor olsa gerek yavaşlayıp 4’lü lerini yakmaya başladılar. Yaklaşık 15 dakikadır yağmur yağıyor ve toprak sanki suya doydu ve geniş düzlüklerde 1CM kadar su birikmeye başladı diyebilirim.

Küçük tepelerde aşağıya doğru inen yağmur suları minik akarsu gibi çağlayarak inmeye başladı bile.. Arada bir balkona gidiyorum ve yağmurun kesilmemesi hatta 1 saat daha devam etmesi için dua ediyorum.

Bu sıcaklarda barajların dahi 3/1 i kurumuşken hem su kesilecek hemde elektrikler gidecek derken bardaktan boşalırcasına yağan yağmur insanı ancak bu kadar mutlu edebilir diyebilirim.

Şuanda saat geceyarısını gösteriyor. 45 dakikadır yağıyor ve biraz yavaşladı diyebilirim. Umarım bu yağan yağmur barajlarımıza bir nebze yararlı olurda bu yazı susuz geçirmeyiz diyorum. İyi geceler, Susuz ve Elektriksiz kalmayın dileklerimle…

Yorum yapın