Dünyanın En Ucuz İnternet Bağlantısı ve En Pahalısı Türkiye ..!

ttnet.jpg Bu gece arkadaşlar sizlere İnterneti yani Dünyadaki internet fiyatlarını ve Ülkemizdeki durumu anlatmak istiyorum.

Dünyanın en pahalı interneti ülkemizde diyebiliriz daha doğrusu en pahalılarının arasındayız. Peki neden ? Kaç para ödüyoruz ? Diğer ülkelere kıyasla pahalı mıyız ? Gelişmiş ülkeler arasına girmek isterken İnternet için onlara göre kaç para alıyoruz ? Gelin bu sorulara beraber yanıt bulalım diyorum ve sizlere birkaç örnek göstermek istiyorum. Ayrıca Kısıtlı ADSL kullanıcıları yani limitli ADSL kullanıcılarının durumlarından da bahsedelim.

Türk Telekom Özelleşsin Özelleşsin ki rekabet artsın ücretler düşsün hizmet kalitesi artsın diye çırpınıp duranlar vardı hatırlarsınız. Türk Telekom özelleşti fakat sonuç giderek kötüye yani daha fazla fatura ödemeye yöneldik…

Limitsiz 256 Kbps kullananlar ise ortalık malı gibi bişi oldu diyebilirim bende onlardan birisiyim malesef…

Aşağıda verdiğim örneği dikkatle incelerseniz listenin en altında 23. Sırada olduğumuzu görebilirsiniz. Bu liste 1Mbps internet hızına göre yapılmış yani 1024 kbps ADSL diyebilirim.

Ülke 1Mbps (1024) ADSL

Sweden £ 0.32
France £ 0.83
Finland £ 1.41
Italy £ 1.71
Norway £ 2.05
Holland £ 2.19
Denmark £ 2.50
Iceland £ 2.54
Germany £ 2.64
Austria £ 3.04
Belgium £ 3.40
UK £ 5.60
Portugal £ 5.84
Spain £ 6.33
Poland £ 6.60
Ireland £ 7.02
Luxembourg £ 9.39
Switzerland £ 11.03
Czech Rep. £ 12.25
Greece £ 16.86
Hungary £ 24.48
Slovakia £ 25.48
Turkey £ 58.82

Listede gördüğünüz gibi dünyanın en pahalı internet bağlantısını ödüyoruz malesef. Komşumuz Bulgaristan ile aramızda dağlar kadar fark var.

Acaba Türk Telekom bu listeye bakarak bizlere ne gibi bir açıklama yapardı ?

Yada Cem Uzan başa gelseydi bize İNTERNET 1 YTL olacak der miydi ?

Aslında ödediğimiz bu ücretin bir kısmı VERGİ ‘ye gidiyor. Devlet sadece internetten değil BENZİN, MAZOT, ELEKTRİK , TELEFON gibi hizmetlerden yüksek oranlarda vergi alıyorda diyebilirim. Gelişmiş ülkelerde VERGİ kaçakcılığına karşın yüksek maliyetler ve büyük suçlar arasına alınmış birçok ülkede 1 USD vergi kaçırırsan 2 USD ceza ödüyorsun ve bunu kimse göze almıyor. Bizde ise toplanamayan vergilerin geri dönüşümü için vergiyi toplamak yerine Sigara, Elektrik, Su, Benzin, Cep telefonu gibi hizmetlere yüklenerek aradaki açık kapatılmaya çalışıyor diyebilirim.

Aslında vergi kaçırmayı İDAM cezası yapsalar eminim Türkiye’de internet BEDAVA olmasada 1024 için 1 YTL olabilir.

Fiyatlara %18 KDV ve %15 Özel İletişim Vergisi (ÖİV) dahildir.

7 YTL lik bir telefon konuşması yapıyorsunuz ve 20 YTL fatura geliyor. Tabi sadece devletle yani Vergi ilede bitmiyor..

TEKELCİ ZİHNİYET … Bunun en büyük suçlusu diyebilirim.

Özelliklede Türk Telekom …

1024K 4 GB 29 YTL
1024K 6 GB 39 YTL
1024K 9 GB 49 YTL
256K Limitsiz 49 YTL
512K Limitsiz 79 YTL
1024K Limitsiz 99 YTL
2048K Limitsiz 139 YTL

256K limitli tarife kullanıcılarının hızları iki katına çıkarılmasına karşın, kotaları sabit tutulmaktadır. Bilgi çağında, internetin lüks değil bir ihtiyaç olduğu dönemde, kullanıcılar 3GB’lik bir kotaya mahkûm edilmektedirler. Hızları yükseltilmesine karşın, kotaları değiştirilmeyen kullanıcılar adeta faturalarına ek ödeme olarak yansıyacak “kota aşımına” zorlanmaktadırlar.
256K limitsiz tarife kaldırılmakta ve hızda bir iyileştirme yapılmamaktadır. Mevcut kullanıcıların haklarının korunduğu söylenmesine karşın, yeni abone olacaklar için %100 fiyat farkı bulunan bir üst tarife tipi teşvik edilmektedir. Bu da ayda 49 YTL yerine 99 YTL ödenmesi anlamına gelmektedir. Bu değişiklik Türk Telekom’un sınırsız yani özgür internet kullanımına bakış açısını açık şekilde yansıtmaktadır.
512K ve üzeri hızlardaki tarifeler için de hiçbir iyileştirme yapılmamış ve her ay bir servet ödeyen bu kullanıcıların kolay gelir kapısı olarak görüldüğü bir kez ortaya çıkmıştır. ALINTIDIR

BİLGİ: Türk Telekom “çalışanları”, evlerinde kullandıkları 2Mbit sınırsız ADSL erişimi için ayda yalnızca 30 YTL ödüyor

BİLGİ: Türk Telekom “müşterileri”, 2Mbit sınırsız ADSL erişimi için ayda 269 YTL ödüyor.

BİLGİ: Türk Telekom’un yaklaşık 50.000 çalışanı bulunuyor.

Birde sizlere ACI bir gerçekten bahsedeyim. Türk telekom’un alt yapısı … Hız limitlerini zorlamak istiyoruz daha hızlı bir internet bağlantısı istiyoruz fakat TTnet in ALT YAPISI YETERLİ Mİ ? Hayır malesef…

Birçok Hosting şirketi ve Rapidshare gibi Dosya barındırma yedekleme şirketlerinin bandwidth 60, 70, 80 GBits gibi hızları mevcutken TTNET in 51 Gbits olduğunu söylüyorlar ..

Eee buda limitleri neden kıstıklarına açık bir örnek diyebilirim… Koskoca TTnet ve 51 Gbits… Komik..

GELELİM SINIRLI yani LİMİTLİ ADSL kullanıcılarına ..!

Aranızda Limitli ADSL kullanıcısı var mı ? Muhakkak ki vardır bennnn diyenleri duyar gibiyim peki aralarında LİMİTİNİ Aşmayan var mı ?

Yok..! Malesef hemen hemen herkes limitini aşmakta özelliklede 3Gbit limitli olanlara acıyorum diyebilirim.

Aylık 29 YTL diye gidip hemen internet aldılar 1024kbps de hız aldılar iyi güzelde bu kadar hız ve bu kadar az bandwith ne kötü daha doğrusu ne alaka…

hiç aranızda 29 YTL lik paketi alıpda heray 29 Ödeyen var mı ?

Benim çevremde yok malesef 29YTL 1024Kbps diye alıp heray 60 YTL 70 YTL ve 80 YTL ödeyenleri tanıyorum. Onlara Sınırsız 256 kbps ye geçin 49YTL diyorum ama geçmiyorlar daha doğrusu geçemiyorlar adamlar alışmış 1024 KBPS ile download etmeye 256 nın yanına bir daha yanaşırlar mı ? Yanaşmazlar tabi… Her ay Bandwith aşımı ve yüksek faturalar ödemeye devam..

Aslında TTnet müşterilerine fiyat indirimi deyip Hız artırımı deyip HIZI yükselttikçe insanların daha FAZLA DOWNLOAD yani İNDİRME yapmalarına sebep oluyorlar bunun yanında Bandwith aşımı ve LİMİT AŞIMINDAN DOLAYI ABARTI FATURALAR…

Turkey’s Got the Most Expensive Broadband

yazısını okurkende için karardı diyebilirim dünya bizim pahalı internetimizi konuşuyor yani sesimiz taaaa oralara kadar gitmiş ama bir gelişme yok..

Gelişme yok çünkü YENİ TTNET İNDİRİMLERİNDE 256Kbps Limitsiz ADSL kullanıcılarını kale bile almamışlar…

“Dünyanın En Ucuz İnternet Bağlantısı ve En Pahalısı Türkiye ..!” üzerine 50 yorum

 1. valla ne diyim nedeni bence telekomun tek oolmasıdır başka ülkelerde (almanyada) büsürü böle şirket olduğundan rekabet var o düşürüyo o dşürüyo bizdede olsa düşerdi herlade telekom ben tekim bana mecburlar kaç yaparsam kabullenmek zorundalar diye düşünüyo heralde 😀 😀

  Yanıtla
 2. merhaba
  ben bu siteyi yanlışlıkla buldum 😀
  ama yazılar gercekten dikkat çekici.çok güzel konulara değiniyor.bu du yeni okudum valla pahalı diye biliyordum da turkiyedeki internetin ama bu kadra da bilmiyrdum.ben limitli kullanıyorum yeni abonelik yaptırdım ve gecen ay gelen fatura 10 günlük kullanımda limiti aşmışım 😀
  abi gelde gülme….4 gbyt hakkım var.40 mbyt aşmışım..
  eğer gelişmek istiyorsak BUNLARI GERÇEKTEN AŞMAMIZ GEREK…

  Yanıtla
 3. Bende kotalı bir kullanıcıyım yaklaşık iki yıldır aboneyim,ilk yorumu yapan arkadaşa katılıyorum sadece türktelekom olduğu için böyle fiyat ve hız artışları oluyor dediğiniz gibi komşumuz Bulgaristan la aramızda dağlar kadar fark var.Bizimdee elimizden bişey gelmez çünkü çoktan alıştık biz bu internete Türktelekomada helal olsun nasılda satıyor malını milletine hemde istediği fiyata.
  Aslında halk tepki gösterse TTelekom değişiklik yapabilir diye düşünüyorum.

  Yanıtla
 4. valla başka internet şirketi var bilmeyenlere duyrulur ben ttneti kapattım şuan smail adsl i kullanıyorum garanti bankasının çok memnunum wairless modemde hediye ayrıca 2 ay ücretsiz bence sizde ttneti kapatın toplu grev yapalım ttnetin zenginligi bize bir fayda vermiyo valla enayi gibi bizi sömürüyorlar konusmadığım ev telefonuna her ay 30 ytl para veriyorum ne denir yani pes

  Yanıtla
 5. dewlet bizden aldığı wergileri yabancılardan alsa.. onlardan aldığı vergiyi bizden alsa… biz krallar gibi yaşayabilirdik… en azından ben öyle düşünüuorm… yabancıya iş kursun diye teşfik veriliyor.. en yakın örnekleri özelleştirmelerdir.1! yabancı özelleşen şirketleri aldıktan sonra buraya yatırım yapmıyor… zaten özelleştirilen yerler darphane gibi para basıyor.. bi de satın aldıktan sonra zamı koyup 1 yılda ödedikleri parayı çıkarıyorlar.. gerisi kâr+ellerinde türklerin büyük kısmını ilgilendiren.. kapatılsa büyük bir kesimin mağdur olacağı yerler war..

  örnek: telekon özelleşince hemen şehir içi ve şehir içi aynı fiyat dediler.. bütün aramaları şehir dışı fiyattan koydular.. üstüne ödediğimiz abonman ücretleri kontör olarak kullanılamıyor.. evet konuştuklarımız da abonmanların üzerine eklenip bize fatura ediliyor.. türk milleti de kuzu kuzu ödüyor, ödemek zorunda kalıyor… telefon kapattırmaya bile para alan bir ülkede yaşıyorz… özelleştirmelere karşı olduğum gibi bu özelleştirmelerin devan etmesine seyirci kalmak beni delirtiyor.. göz göre göre ülkeyi satıyorlar.. her türlü yabancıların kucağına oturuyorz..

  mersin limanı satıldıktan sonra limanda da ücretlere zam gelmiş, bütün milleti sömürüyorlar.. üretimi özendirmiyorlar.. tüketim toplumu olduk çıktık.. sokakta çöp süpüren adamın elinde cep telefonu var.. adamın evine götürecek ekmeği yok.. bu insanlar neden bu kadar düşüncesiz???

  ama ben bunları her düşündüğümde.. buna sebep olanın yine millet olduğunu biliyorum… millet kendini tekmeleyenin sırtını sıvazlarsa ben bu millete her şey müstehak diyorm.. iki kuruşa vatanı satmayın.. biraz gururlu olun, biraz düşünün….

  Yanıtla
 6. arkadaşlar ben ttnetibırakıyorum ve kendi arkadaşlarıada bırraktırıcam ayrıca tüketici haklarınada şikayet edicem kimse kolay para kazanmıyor ve kimsenin bizi sömürmesinede göz yummamalıyız

  Yanıtla
 7. evet bunları biliyoruz.Ama elimizdende pek birşey gelmiyor.Rakip firmalar olsa böyle yapamazlar.Bizim elimizi kolumuzu
  bağlamışlar. İnşallah başka internete bağlanma yolları çıkarda bu kan emicilerden kurtuluruz

  Yanıtla
 8. çocuklar bu ülke çapında kurulmuş bir sömürü ağının küçük bir parçası. Allah sizi korusun Tanrı Internet’i kutsasın! TTNet’e Yuuuuuh!

  Yanıtla
 9. Evet,internet gerçekten de pahalı görünüyor. Ancak benece en çok problem bandwith dediğimiz sitenin hosting aldığı yerdeki sürekli masraf getiren en büyük işleyiş problemi. Çok ama çok pahalı. Bu konuyu iyi çözmüş, geniş ve ucuz bandwith’i olan firmalar gerekiyor.

  Yanıtla
 10. öncelikle bu yazıyı yazan arkadaşa sonsuz teşekkürler;
  kendi memleketimizde sömürülmekteyiz ama kimsenin ruhu duymuyor.inanılmaz bir gerçek te, konuşmadığımız telefon paralarını kuzu kuzu ödüyor olmamız.sabit ücret karşılığında verilen ücretsiz dakikaları 22:00-07:00 arasında kullanmanırsak sabit ücretten düşüyor.yoksa hemenüzerine yazmaya başlıyor.UYUMAYIN KONUŞUN ki paranız boşa gitmesin.ama hala kimse bu sömürüye dur diyemedi.aynı şekilde internette de durum farklı değil.aynı şahsın ikinci bir aboneliğine bile indirim yapma zahmetinde bulunmuyorlar.sadece bu yüzden evime internet bağlatmadım.ayrıca en son,internet kullanabilmek için telefonu da mecbur tutuyorlardı.sanırım değişiklikte olmadı.şimdi telefonumuda kapatıcam.
  özelleşen telekom ülkemize çalışmıyor.cebini doldurup milletimizin emeğini sömürüyor.birilerinin buna acilen dur demesini bekliyoruz.

  Yanıtla
 11. internet ttnet olursa bırde arza varsa nerde gorulmuş bır arza nedenı bulunamaz bunu uzaylılar gelıp kurmadı yanlız geçenlerde gırev vardı çok şalışıyoruz hakımızı alamıyoruz dıyorlardı pekı ben şımdı soruyorum kardeşım sen ne işe yararsın 1 ay aydır arzayı çozeme zam iste sonra işsız kal bu ulkede açlık var de bır suru var sızlerden zamanlarını kendılerını gelıştırmeye degılde 6 lıda 1 ayata kımgelır bunu duşun ttnet boyle elamanları dolu sonrada 256 yerıne 512 kulan kesılmezde ben arkadaş bu saaten sonra ttnet of olmuştur altyapı hızmetı olmayan marka en kotu markadır mısal hızmet yonunde renault mais bır inçeleyın satış sonrası hızmet polıtıkasını bana çay ıkram edılmedı dıye şikayete bulunun bayı uyarı gorur ya ttnet ne olur ttnet gulerım yokbole bişi

  Yanıtla
 12. ben 1megabit 4 gb kotalı adslde anlamadan 9 54 gb aştım fatura ne kadar gelir bide ne kadar aşarsan aş max 61 ytl gelir yorumları vardı doğrumu lütfen en azından [email protected] adresine email atarsanız sevinirim

  Yanıtla
 13. Öncelikle Entral sana Bişi diyeyim öyle bişey yok nekedar aşarsan okadar geliyo bende 1megabit 4 gb kotalı kullanıyom 1,5 senedir şuan sadece aldığın ilk ay 30 ödedim bidaha 60 tan aşa inmedi hatta bu ay 75 geldi

  Yanıtla
 14. çok güzell yazmışsınn ama bunu kale alacakk kimseyii göremiyorumm arkadaşımm bu devren böle gelmiş böle gidecek gibi gözüküyorr

  Yanıtla
 15. kardeşim nasıl bi şeydir bu yhaa
  her ay 61 ytl ödüyoz

  1 ay az takılıyoruzz 61
  1 ay çok giriyorum 61 ne lan bu sabit mi biz 30 diye aldık her ay 61 çakıyolar
  bari sınırsıza geçelim hiç yok tan kota derdi olmazz

  yani arkiler bu ttnet bizi yoluyoo

  Yanıtla
 16. en iyisi komple almamak bakın nasıl ındırıyorlar
  bu kurum özeleşi kan emmeye basladı
  faturalar on kat oldu telefonuda ınterneti de iptal ettim darısı basınıza

  Yanıtla
 17. arkadaşlar hep şikayet ediyoruzda bunu nasıl daha ucuz kullanırız bilen varsa yardımcı olsun lütfen.soyulacak bi derimiz kaldı.

  Yanıtla
 18. arkadaşlar ben son zamanlarda internet bağlantısıyla ilgili yeni adımlar atıldığını görüyorum. en azından türk telekomun fiyatına yakın olsa bile adsl hizmeti veren diğer özel şirketleri tercih etmekte bir şekilde ilerisi için faydalı olacak diyer düşünüyorum, çünkü bu büyük bir pazar ve rekabet kızışmadığı sürece fiyatlarda büyük bir indirim beklemek çok mantıklı değil. uydunetin sunduğu kablo tv hattından internet hizmeti veren bir uygulamada mevcut ki telekoma göre fiyatları daha makul. 5 ay 9.99 veya 15,99 gibi fiyatlarla üyelik veren (+ücretsiz bağlantı) şirketler var bence madem bu parayı ödüyoruz adsl kullanacaksak bu şirketlere geçmek telekoma belki biraz ders olur diye düşünüyorum. ben bu hafta içinde adsl hattımı kapatıp kablonete geçicem. hepimiz bir şekilde tepkimizi dile getirmeliyiz ki birşeyler olmasını bekleyebilelim.

  Yanıtla
 19. türk telekom internet ücretlerini yarı yarıya azaltırsa internet kullanıcı sayısı da o oranda artacaktır.gelir kaybı da olmaz.ancak artan müşteri sayısını karşilayacak altyapı ve bunu yapacak istek ve arzu olmadığı sürece fiatların düşmesi hayaldir.

  Yanıtla
 20. arkadaşlar ttnetten vaz geçelimmm bu kan emici yarasaların beslenme yollarını tıkıyalım,şayet istersek yaparız giğer özel internet firmaları ile görüşün.veya memleketinde kablolu internet olanlar onu tercih etsinler hiç olmassa telefone para ödeme zorunlulugumuz da yok bence en mantıklısı uydu net. uydu net i desteklersek tüm halkımızın kazancı olacaktır, kablolu internet heryerde yok arz talep olarak düşünmemiz lazım.

  Yanıtla
 21. Selam TURK kardeshlerim. Ben AZERIYIM. Sizde vallaha iyi. Azerbaycanda 128 kbps hiz, 1 gb limitin fiyati 20 manat. Liraya chevirirsek tam tamina 40 ytl ediyor. Dunyanin her yerinde dial-up antika sayilirken Azerbaycanda ehalinin 70% dial-up kullaniyor. 1 mbps hiz limitli nerden baksan 150 manat, liraya chevirsek 300 ytl eder.

  Yanıtla
 22. Selam TURK kardeshlerim. Ben AZERIYIM. Azerbaycanda tarifleri yeniden gozden gechirdim. Sizde vallaha iyi. Azerbaycanda 128 kbit/s hiz, limitsiz fiyati 120 manat. Liraya chevirirsek tam tamina 240 ytl ediyor. Dunyanin her yerinde dial-up antika sayilirken Azerbaycanda ehalinin 70% dial-up kullaniyor. 1024 kbit/s hiz limitsiz nerden baksan 1100 manat, liraya chevirsek 2200 ytl eder. Turkiye bu tariflerin yaninda super. kadrini bilin arkadashlar.

  Yanıtla
 23. arkadaşlar ben ulaştırma bakanına ve ttnet e isteklerimi ve şikayetimi mail yoluyla bildirdim siz de aynı şeyi yapabilirsiniz. bir işe yaramaz demeyin biz elimizden geleni yapalım kaybedeceğimiz bir şey yok. hiç değilse bilinç altlarına böyle bir baskıyı yerleştirebiliriz. millet olarak en büyük eksiklerimizden biri organize olamamak…

  Yanıtla
 24. Arkadaşlar selam,
  Bu TTNET’ adlı adi kurum tekelinde bulundurduğu muddetçe bu kazığı bize sürekli atacak. sadece 29 ytlden bahsediyor arkadaşlar hiç kullanmasan da min 10 ytl telefon ücreti gasp ediyorlar oldumu 39 ytl. ben niye telefon hattına bağlı kalmak zorunda olayım. yokmu adam gibi şirket bu haraççıların nefesini kesecek?? Ne lazım ev telefonu cepler artık daha ucuz
  o nedenle sesimizi birlik olup arttırmamız ve her platforma duyurmamız lazım. Sizi beraber protestoya ve gereken hareketi yapmaya davet ediyorum.
  Sözde kalmasın. yapabilecek arkadaşımız varsa bir dilekçe formatı hazırlayıp tüm arkadaşlara göndersin herkez o formatı doldurup gereken mercilere dilekçeyi mail atsın. Ne Dersiniz??

  Yanıtla
 25. bende 29 tl ye abone oldum 2 yıl kapatamıyormuşuz 2 yılın bitmesini bekliyorum.kapatıp kablo nete geçeceğim

  Yanıtla
 26. Arkadaşlar duydunuz mu ? duymadım diyorsanız müjde! Şirketinin bakım Telekom değil Fiberİnternet hizmeti veriyor.

  Yanıtla
 27. elbet birgün bunların hesabı sorulur ttnet bizim halkımız herseyin en iyisine ve en ucuzuna layiktır
  örnek:sene 1979 telefon (4 yılda yazılarak çıkardı) cıktı cıkmaz olaydı 29bin tl cekilecek hat ve direklerin parasını aldı sonra bunların uzerinden 100lerce kişiye telefon bağladı benim parasını ödedim direkler hey ben ödedim o direk ve hat masraflarını benim sayemde bu günlere geldiniz layıkmı bize 1024 sınırsız 62 tl bana şimdi yorum okuyanlara kalsın

  Yanıtla
 28. Arkadaşlar “zaten devletin TEK geliri vergi onada dil uzatmayalım” diyen bir insanın bulunduğu toplumumuza bu yakışır zaten ne bekliyorsunuz ki…

  Yanıtla
 29. bir elin nesivar iki elın sesi var derler bizde birlik yok alışmısız hava olsun diye işte ben bukadar verıyorum bu kadar harcıyorum bugun birlik olsa 3 ay interneti kapatalım görün bakın 49 tl olan internet en azında 10 tl ye düşer ama bunu yapan kım herkes banane diyo elbeteki bizde kuzu kuzu öderiz böyle sadece omu ttnete benzer bir çok şey var elektirik su gibi hiç masrafı olmaya türkıyede bir çok yer altı kaynaklarımızın oldugu gibi nerde neden nasıl kımler musade etmiyorda türk halkı bu ızdırabı çekiyor takdiri sizlere kalmıs 🙂

  Yanıtla
 30. @kutay
  çok dogru söylüyon be kardeşim birde sakın 2 yılık sözleşme imzalamayın çünku her zaman ucuz hatlara geçiş yapalımki internet ucuzlasın yoksa birşey elde edemeyiz birlik çagrısında aslında ben bunu diyorum 3 ay inlernetleri kapatalım gine kendiliginden düşer hemde çok düşer tahmin etigimizin altına iner bence tşk ler 🙂

  Yanıtla
 31. Sadece telekoma kızmayın yaw. Ne malum şirkete tay’in ortak olup beraber sömürmedikleri. Tay bi zamanlar istanbul başk bi şov yapmıştı, kasasına koyuyom dedi millette başa getirdi. Hey millet nerden biliyon kasadan geri almadığını

  Yanıtla
 32. @Aziz Kerim
  aziz kardeş aynen katılıyorum yorumuna. keşke sadece telekoma ortak olsaydı. nereye baksan ya akrabası ya eşi ya dostu ya yandaşı yada oğlu vs oranın sahibi

  Yanıtla
 33. valla arkadaslar ne tayne bir baskasi yaptiklari yanina kalmaz ama bu dunyada ama diger tarafta mutlaka oderler cezasini bende internet baglatacaktim eve onun icin okudum yorumlari ilginc seyler ogrendim ve vaz gectim baglattirmaktan

  Yanıtla
 34. Arkadaşlar sızlanmayalım .Ne diyorduk özelleşsin herşey güzelleşsin işte sonuç bu.58,82 nerede 0.32 nerede ALLAH bu dini imanı para olanların belasını versiiinn

  Yanıtla
 35. Bir hesap yapın bakalım. Telekomun kişi başı maliyeti ne? 1 kuruştan fazla çıkarsa boğazdan atıcam kendimi. Telekom maliyetinin yüksek olduğunu ispatlasın, boğazdan kendimi atacağıma and içiyorum.

  1 kuruş maliyetin olacak, ama milyon kat fazla kar elde edilecek. İyi yere dükkan açmışlar.

  Yanıtla
 36. gerçekten yazıklar olsun.. nasıl bi ülkede yaşıyoruz lan..asgari ucretin 800 tl olduğu bi ülkede dünyanın en pahalı etini, benzinini internetini ve alkolunu biz kullanıyoruz.. daha da fazlası vardır ama bildiklerimiz bunlar.. bütçe açığını kapatmak için ota boka vergi alınıyor.. garibanı fakiri kimse düşünmez.. adeta bi rejim bi sömürge erki yönetiyor ülkeyi.. evt, badem bıyıklılardan bahsediyorum.. gerçi bunan oncekilerdinde pek bi farkı yoktu.. ulke gerçek anlamda yozlaşmış ve bataklık.. yolsuzluk, dolandırıcılık, hırsızlık, hile, hurda, rüşvet ne desen var.. düşünün ki bi (sözde) bi hukuk ülkesinde yaşıyosunuz ama gel gör ki parası olan kesim mahkemelerde her turlu davaları kendi lehlerine sonuçlandırabiliyor.. bu cok acık ve net ülkenin ne halde olduğunun göstergesidir.. bi şehrin valisi demokratik haklarını aramak için yasal olan yürüyüş eylemini yapmak istiyor ve polis bu insanlara biber gazı, plastik mermi ve tomalarla saldırıp öldürüyor akabinde vali tarafından yapılan açıklama; ”polisimiz fevkalade bir iş çıkarttı, destan yazdı” deme cüretini gösterebiliyor.. daha fazla söze gerek yok sanırım.. ülkenin bakanları emin olun yolda görseniz selam vermeyeceğiniz tipler oluşuyor.. başbakana hiç girmiyorum bile.. yüzde elliyi içerde zor tutuyor.. sinirlenmesin sakın, yoksa savaş palalarıyla dışarı çıkar hepsi.. kimse biz ulke olarak şöyleyiz böyleyiz demesin.. kusura bakmayın türkiyenin varlığı yokluğubu dünya için hiç bir şey ifade etmiyor.. ne üretmesini biliyoruz ne de dünya ya bikatkımız var.. etkisiz eleman 0 yazıyla SIFIR.. halk olarak yapmamız gereken çok şey yok aslında cok basit ama biz kaderimize razı olduktan sonra semer vuran çok olur.. yazıklar olsun..

  Yanıtla
 37. Gün geçtikçe internet fiyatları düşmekte, umuyorum ki bir gün bizde Avrupa ülkelerinde olduğu gibi interneti en ucuz fiyatlara kullanmaya başlayacağız. Dip not olarak araştırmalarım sonucunda bu gün itibari ile en ucuz internet Doping te görünüyor, örnek vermek gerekirse şu an 16 mbps’e kadar sınırsız internetin fiyatı 39,99 TL kaynak: http://www.indirimliinternet.com

  Yanıtla
 38. Vay be 256 kpbs sinirsiz internet 49 ytl ha… adamlar alisti 1 mbit ha vay be simdi fiberler miberler var 5 sene gecmis aradan sadece 🙂 .bi bes sene sonra aoq

  Yanıtla
 39. Evet bu ülkede haksızlık çok ama neyaparsın kimsenin sesi çıkmiyor oyleyse yönetim diyorki herkes halinden memnun sürünmeye devammmmmmm

  Yanıtla

Yorum yapın