Comodo Firewall Artık Vista Destekli. -2

comodologo.gif Uzun zamandır Comodo Firewall programının Vista versiyonunu bekliyordum. Hele şükür ki Windows Vista destekli versiyonu Comodo Firewall Pro 3.0 ile piyasaya sürüldü. Hem bedava hemde birçok paralı Firewall programlarından kaliteli ve hiçbir sınır olmadan TAM sürüm olarak kullanabileceğiniz. Program Türkçe. Programdan daha önceCOMODO Firewall Pro Program Testimiz..! (ÜCRETSİZ ve Türkçe) Makalemde sizlere kullanımı, kurulumu ve program testinden bahsetmiştim.

Öyle ki bu makalem o kadar çok tuttu ki Google de 2. Comodo diye arayınca 2. sırada çıkıyorum. Şimdi ise siz değerli kullanıcılarıma Yeni versiyonu 3.0 Pro ‘yu haber vermek istedim.

Windows Vista destekli 3.0 versiyonu

CFP 3.0 – System Gereksinimleri

 • Windows XP – 32 and 64 bit
 • Windows Vista – 32 and 64 bit
 • 64 Mb RAM
 • 50 Mb free disk space

CFP 2.4 – System Gereksinimleri

 • Windows XP – 32 bit
 • Windows 2000 – 32 bit
 • Windows Server 2003 – 32
 • 64 Mb RAM
 • 32 Mb free disk space


Comodo Firewall Pro 2.4 Türkçe Versiyon (Büyüklük: 8.48 MB)

Comodo Firewall Pro 3.0 Vista 32 Bit English Version (Size: 31.3 MB)

Comodo Firewall Pro 3.0 Vista 64 Bit English Version ( Size: 57.3 MB)

comodov3-1.JPG

Yeni versiyonda dikkatimi çeken kurulumdan sonra sistem açılır açılmaz öğrenme modu devreye giriyor ve güvenli olan programlar için sisteminizde bir tarama gerçekleştirerek otomatik ayar yapıyor. Güvenli olarak görmediği ve şüphelendiği dosyalarda yine size internete çıkışı için izin verip vermediğinizi soruyor. Bu esnada ufak kutuyu işaretleyip Allow yaptığınızda artık size bu uygulamayı tekrardan sormayacağını belirtiyor.

comodov3-2.JPG

Yeni versiyonda dikkatimi çeken bir unsurdn bahsetmek istedim.

Eğer bir program kuruyorsanız ve bu program internet üzerinden kuruluyorsa yukarıdaki resimde gördüğünü gibi 3. seçeneği işaretlemeniz gerekiyor. Bunu işaretlediğiniz zaman INSTALLER yani kurulum olarak sisteme kurulmasına ve sistem üzerinde değişiklik yapılmasına izin vermekte. Tabi sadece kurulum için programa izin vermiş oluyorsunuz. Kurduktan sonra eğer program tekrar aktif olup internete bağlanmak isterse eğer. İnternete bağlanmasına izin verebilmektesiniz.

Eğer sürekli karşınıza çıkıp sizi uyuz ediyorsa ..!

” Remember my answer ” kutucuğunu işaretleyip izin ver derseniz o zaman size bir daha bu programın internet erişimi için sormayacaktır. Sürekli olarak internete çıkışına ve veri kullanımına izin verecektir.

Eğer siz Bloke ederseniz o zamanta bu programın o anki ve gelecekteki internet çıkışlarını tamamen kapatmakta…

Bir de sizlere

DEFANSE TASK ;

özelliğinden bahsetmek istiyorum. Bu özellik yeni eklenmiş. Sisteminizde güvenli olarak saydığınız tüm programları DEFANSE TASK bölümüne ekleyebilirsiniz. Bunun dışıda da birçok geliştirilmiş özelliği var. Özel programlarınızı sizitede çalışan işlemleri çalışan EXE dosyalarının kontrolü karantina özellikleri ve REGISTRY özelliklerini kullanabilmeniz için eklenmiş. Kullanımı çok basit ve rahat…

Sizlere diğer özelliklerinden ileride bahsetmeye devam edeceğim..

“Comodo Firewall Artık Vista Destekli. -2” üzerine bir yorum

 1. ya iyi güzel hoş bi program ama Türkçesi yok mu? bi de benim sistemimde neden eskisi gibi bilgisayar başlar başlamaz açılmıyo. oysa eski sürümünde oluyodu..

  Yanıtla

Yorum yapın