ÇözümPark Windows Phone 8 Uygulaması

ÇözümPark için geliştirmiş olduğum Windows Phone 8 uygulamasını yayınladım. Öncelikle ÇözümPark’ı kısaca tanıtmak istiyorum. ÇözümPark 2008 yılında kurulan ve IT sektörüne hizmet veren bir bilgi paylaşım platformudur.

ÇözümPark içerisinde bir portal olarak kullanılıyor. İçerisinde Türkçe makaleler, dinamik bir forum ve legal paylaşımlar içeren bir platformdur.

En son çıkan teknoloji ve ürünler hakkında detaylı Türkçe makaleler konunun uzmanlarınca yazılmakta ve uygulama gerektiren konularda da dinamik bir içeriğe sahip olan forumlarında karşılıklı olarak tartışıldığını görebilirsiniz. 

Böyle bir platform için de, Windows Phone 8 uygulamasını yazmak istedim. Öncelikle şunun altını çizmek isterim. Ben yazılımcı değilim.  Bilgi birikimim, birazcık merakım ve birazcık da ders çalışarak  kısa bir süre önce Windows Phone 8 uygulamaları yazmaya başladım.

Bunlardan bir tanesi de ÇözümPark Windows Phone 8 uygulaması oldu.

ÇözümPark uygulamasını Windows Phone uygulama mağazasından “ÇözümPark” yazarak  indirebilirsiniz.  Uygulama içerisine Çözümpark’ın makalelerine, videolarına, eğitimlerine ve forumlarına ulaşabiliyorsunuz.

Forumlar sayfası üzerinde Windows Server, Exchange Server, System Center, Microsoft Office ve Windows Client konularına yer verdim. Eğitimler ve Makaleler bölümleri son 20 makaleye ve yazıya yer vermeye çalıştım. Yeni yazı yazıldıkça kendini internet üzerinden güncelleyebiliyor. Videolar bölümünde ise, ÇözümPark’ın Youtube hesabı üzerindeki son videolara yer verdim. Bu videoları uygulama üzerinde “Play” tuşuna basarak izleyebiliyorsunuz.

CozumPark (2)   CozumPark (3)   CozumPark (5)

Makale ve diğer bölümlerin detaylarında aşağıdaki status barı yukarı çekerseniz ilgili yazının kaynağına gidebilir ya da ilgili yazıyı sosyal ağlarınız ve diğer araçlar üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

Unutmadan, Makaleler bölümünde statusbar’ı yukarı çekerseniz uygulamayı kilit ekranı olarak da ayarlayabilirsiniz.

Umarım hoşunuza gider. En azından ÇözümPark okuyucularının kullanacağına eminim. Bunun yanı sıra forumlarda soru soranlar da gelen cevapları telefonları üzerinden okuyabilir. Elbette ki ÇözümPark’ı mobil olarak takip etmek isteyenlere cevap verebiliyor.

CozumPark (6)   CozumPark (7)   CozumPark (8)

Bakalım Windows Phone 8 uygulamalarıma devam edeceğim. Eğer uygulamada bir sorunla karşılaşırsanız lütfen çekinmeden iletiniz.

Yorum yapın