WordPress 3.8 Geldi! Hem de Harika!

Wordpress-3.8Meşhur blog yönetim yazılımı WordPress‘in yeni sürümü birkaç saat önce yayınlandı. WordPress 3.8 sürümü ile biz kullanıcıların karşısına müthiş yenilikler geliyor.

WordPress 3.8 sürümünde pek çok yeni özellik karşımıza geldi.

İlk dikkatinizi çekecek olan güncellemeden sonra yepyeni bir arayüz ile karşılanmanız olacaktır. Yeni yönetim paneli tasarımı alışılagelmiş kullanımınızı değiştirmeden farklı bir tasarımla sizleri karşılayacak.

WordPress’in Mp6 eklentisini kullananlar hemen fark edecektir. Artık bu eklenti, WordPress çekirdeğine entegre bir hale getirilmiş. Aslında karşımıza gelen yeni tasarımın sırrı burada yatıyor.

Yeni panel tasarımı çok hoşuma gitti. Renkler belki gözünüzü alabilir. Hemen profil ayarlarınıza gidip, kendinize açık bir renk seçerek paneli daha rahat kullanabilirsiniz.

Wordpress-3.8-Yeni-Panel-Tema   Wordpress-3.8-Yeni-Panel   Wordpress-3.8

 

WordPress tema yönetim bölümü de güncellemeden nasibini almış : ) Çok daha kolay ve hoş bir arayüze sahibiz artık! Unutmadan yepyeni bir standart WordPress teması da (2014 isminde ve magazin tarzında tasarlanmış bir tema olarak karşımıza geliyor) bizleri bu güncelleme ile karşılıyor.

Sürüm yeniliklerini daha da kolaylaştırabilmek adına farklı bir teknik geliştirmişler. Plugin First adını verdikleri yeni geliştirme sistemi ile, daha kısa sürede WordPress üzerindeki değişiklikler uygulanarak, geliştirme sürecini hızlandırmışlar.

Kısacası WordPress 2014’e sıkı çalışmış. Müthiş bir arayüz, keyifli ve kolay bir yönetim paneli ile, 2014 için kendini yenilediğini söyleyebiliriz.

Not: Sisteminizi güncellemeden önce olası hatalara karşı database ve ftp yedeğinizi almayı unutmayın!

“WordPress 3.8 Geldi! Hem de Harika!” üzerine 4 yorum

 1. Önceki gün WP üzerindeki blogun panelinde görmüştüm bunu. Gerçekten daha kullanışlı. Tema değişim ekranı da dediğin gibi detaylı. Olmuş bence. Artık emniyetini de uzmanlardan öğreneceğiz.

  Yanıtla
 2. Cok hos olmus yeni arayuz. Yeni temada gayet hos, diger temalarina gore fazlasiyla kullanisli. iyi calismislar :)))

  Yanıtla
 3. “Not: Sisteminizi güncellemeden önce olası hatalara karşı database ve ftp yedeğinizi almayı unutmayın!”

  yazıyı okur okumaz heyecanlandım blogumu hemen güncelledim,
  üstteki notu en son okudum fakat sorun çıkmadı site çalışıyor. oldukça farklı bir havaya büründü panel.

  Yanıtla
 4. Deneyip Tekrar Ekizer.net i faaliyete soksam mi ne yapsam. WP baya güzel de kim oturup icerik yazacak. Bu arada iyi bir secure code hardening yapilmiş.

  Yanıtla

Yorum yapın