CypSec Başlıyor!

kibris-siber-guvenlik-konferansiSon yıllarda dünya Siber Güvenliği konuşuyor. Özellikle de 2012 ve 2013 yılında dünyaya damgası vuran ve Siber Tehditlere karşı Siber Güvenlik dünyası, Siber Casus yetiştirme politikaları ve Siber savaşlar önemini kat ve kat artırmış durumda.

Artık devletler ve şirketler bu alana yönelik yatırımlarını fazlası ile yapmaya başladı.  CypSec – KKTC Siber Güvenlik Konferansı ‘13 ise bu eksendeki soru ve sorunlara çözüm ve çözüm önerileri sunmayı hedeflemektedir.

CypSec, KKTC’de bilgi güvenliği ve açılımları konusunda kamuoyunda bilgi ve bilinç düzeyini yükseltmeyi hedefleyen ve bu amaçla her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

CypSec – KKTC Siber Güvenlik Konferansı ‘13, konusunda uzman kişiler tarafından yapılacak uygulamalı sunumlarda, katılımcılar merak ettikleri konulara cevap bulmakla kalmayıp uygulamalı olarak görebileceklerdir. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan CypSec konferansı 26 Nisan 2013 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi’nde düzenlenecek. Konferansa katılım için kayıt zorunlu, herkese açık, ve ücretsizdir.

Detaylı bilgi: http://www.cypsec.org

Tarih: 26 Nisan 2013

Konuşmacılar:

Tezcen Erşayan
Ozan Uçar
Huzeyfe Önal
Mert Sarıca
Celil Ünver
Fatih Özavcı
Can Yıldızlı
Dr. Selim Kınacı
Atıl Gürcan
Hamza Şamlıoğlu

Yorum yapın