Nooyg 64 / 128GB USB 3.0 Flaş Disk

nooygGün geçtikçe veri kapasitemiz artıyor. Haliyle de önemli verilerimizi ya da yedeklerimizi saklamak, dosya transferi gibi durumlar için büyük kapasiteli disklere ihtiyaç duyuyoruz.

Düne kadar 4GB’lık bir flaş diske “Wow diske bak!” derken, bugün 8 ve 16GB’lık flaş diskler maalesef ki günümüz teknolojisi için yetersiz gelmeye başladı. Elbette ki kapasite arttıkça veri kopyalama hızlarının da aynı derecede artması gerekiyor. Aksi takdirde birkaç GB’lık dosya kopyalamak bazen insana işkence gibi gelebilmekte…

En son kendime 32GB’lık bir flaş disk almıştım. Veri kopyalama hızı beni tam olarak tatmin etmese de kapasitesi onu almamdaki en büyük etken olmuştu. Bugün ise sizlere Nooyg’un 64 ve 128GB‘lık flaş disklerinden bahsetmek istiyorum.

Nooyg ‘un yeni USB3.0 destekli flaş sürücüsü artık Türkiye’de. Kullanıcıların daha büyük verilerini saklamaları için USB uyumlu tablet bilgisayardan notebooka, televizyondan arabaya kadar pek çok farklı yerde kullanılabiliyor. Nooyg USB flaş sürücüsü 64GB ile 128GB kapasite aralığında tanıtım amaçlı olarak sahibinden.com üzerinde satışa sunuldu.

Noogy_128GB_Kutu_Flaş_Disk   Noogy_64GB_Flash_Disk_Kutu   Noogy_64GB_Flash_Disk_Kutu_icerigi

Fotoğraflarınızdan, sevidiğiniz müziklere, videolarınızdan tutun da filmlerine kadar her türlü veriyi ve dokümanı Nooyg USB3.0 flaş diski üzerinde saklayabilirsiniz.

Nooyg flaş diski USB üzerine taktığınız zaman üzerindeki kırmızı led (normalde belli olmuyor) yanarak kullanıldığını ve aktif olduğunu gösterebiliyor. USB flaş sürücüleri kullanım sırasında bir anda çekmek diskinize zarar verebileceği gibi, verilerinize de zarar verebilir. Bu kırmızı led sayesinde diskinizin o an kullanılıp, kullanımladığını görebiliyorsunuz.

USB 3.0 destekliyor!

Verilerimiz arttıkça, disk  kapasitelerimiz de artıyor doğal olarak ortaya hız problemi çıkmaya başlıyor.  Yavaş bir diske 64GB veri kopyalamak müthiş bir sabır gerektirebilir!  Nooyg’de 1. sınıf innostor chip teknolojisi sayesinde bu sorun aşılmış. Ekran görüntülerinden de görebileceğiniz gibi kapasitesinin yanı sıra, dosya yazma ve okuma hızlarının da ilginizi çekeceğine eminim!

nooyg_tanıtım   Noogy_64GB_Flash_Disk_kapak   Noogy_64GB_Flash_Disk_Alt_Kapak

Teknik Özellikleri:

 • USB 3.0 destekli
 • 1. sınıf innostor chip teknolojisi
 • 64 / 128GB kapasite
 • 80Mb yazma hızı (ortalama)
 • 120Mb okuma hızı (ortalama)
 • 2 yıl garanti
 • Windows, Mac ve Linux desteği
 • Boyutları 62 x 20 x 11 mm

64GB kapasiteli modeli Sahibinden.com üzerinde 75TL’ye satılıyor.  Bir üst modeli olan 128GB kapasiteli ürün ise, 139TL’ye kdv ve kargo dahil olarak satışa sunulmuş durumda. Tanıtım için konulan bu fiyatlar gerçekten de iyi!

İyi bir sisteme sahipseniz dosya okuma hızı 180Mb’a, yazma hızı ise 120Mb’a kadar çıkabiliyor! 

Bilgisayar performansınıza göre bu değerler değişebilir. Ortalama bir bilgisayarda  55Mb/saniye gibi bir hız alabilirsiniz.  100 GB’lık bir oyunu 30 – 40 dakikada diskinize kopyalamak mümkün! USB 3.0 ile 100Mb/sn değerlerini de görebiliyorsunuz.

Nooyg-Usb20-ile   Noogy-Usb30-ile   nooyg_tanıtım

Benim için tek negatif etken, boyutları oldu. Yan yana bulunan USB portlarına bu cihazla birlikte büyük bir cihaz taktığınız zaman biraz sıkıntı çıkarabilir. En büyük derdimiz olan kapaklar kaybolabiliyor. Kapağı kaybolmasın diye ufak bir ip ya da tutacak bir plastik olmasını tercih ederdim.

USB 2.0 portu üzerinde Nooyg 64 GB’lık model ile 44,5MB yazma ve 90MB okuma hızlarını gördüğümü söylemek isterim!  Benzer ürünleri piyasada 110-150TL arasında görmekteyiz.  Hem fiyat hem de performans olarak Nooyg’nin 128 ve 64GB’lık modellerini kesinlikle tavsiye ediyorum.

“Nooyg 64 / 128GB USB 3.0 Flaş Disk” üzerine bir yorum

 1. Akşam akşam yine masrafa (duşa) soktun kardeş :)..
  Şaka şaka; Bu fiyata kaçırmadım tabii..
  64gb olandan, hem de 2 adedini arşive ekledim :)..
  Sagolasın..

  Yanıtla

Yorum yapın