CypSec Kıbrıs Siber Güvenlik Konferansı 15

Cypsec2013İlki 26 Nisan 2013 yılında Kasım Erkan tarafından Kıbrıs’ta düzenlenen ve Can Yıldızlı, Ozan Uçar, Hüzeyfe Önal, Emre Tınaztepe ve Halil Öztürkçi gibi sektör uzmanlarının yer aldığı Kıbrıs Güvenlik Konferansı her yıl olduğu gibi bu yıl da Nisan ayında güvenlik uzmanlarını bir araya getiriyor.

Nisan 2015’de düzenlenecek olan Kıbrıs Güvenlik Konferansı CypSec  hakkında resmi İnternet sayfası cypsec.org üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Konferans sırasında canlı izlenmesine de olanak sağlayan Cypsec organizasyonu, geçmiş yıllarda Hacker’ların ve Siber Güvenlik Uzmanlarının bilgi ve tecrübelerini sektöre kazandırmaya devam edecek.

Elbette ki her yıl olduğu gibi bu yıl da konferansa katılıyorum!

Nisan 2015 tarihinde sektörün önde gelen konuşmacıları tarafından gündemdeki siber savaşlar ve siber güvenlik stratejileri üzerine yenilikçi bir yaklaşım sunacak.

Konferansta geçtiğimiz yıllarda yaşanan siber güvenlik ihlalleri ile Amerika ve Çin başta olmak üzere ülkelerin siber casusluk, siber espionaj, siber ajan yetiştirme programları geniş bir değerlendirmesi yapılacak.

CypSec organizasyonu Genel Koordinatörü Kasım Erkan’ın yaptığı açıklamaya göre “CypSec’15 ‘te konferans için ilk olacak olan Hackerların ve Güvenlik uzmanlarının birbiriyle yarışacağı ve Finale kalanın sürpriz hediye ile ödüllendirileceği CTF (Capture the Flag) yarışması ve 1 gün boyunca sürecek olan çeşitli eğitimlerle renk katılacak”

KKTC’de 2013 yılında ilk defa yapılan, Uluslararası Siber Güvenlik konulu konferansın bu yıl üçüncüsü düzenleniyor. 15, 16 ve 17 Nisan tarihlerinde KKTC’de düzenlenecek olan Kıbrıs Güvenlik Konferansı’nda konuşmacı olarak ben de yerimi alacağım.

Hem canlı yayın hem de, #CypSec15 hashtag’i ile online olarak da takip edebileceğiniz KKTC Siber Güvenlik Konferansı, bilişim dünyasındaki güvenlik çözümlerine, bu eksendeki soru ve sorunlara çözüm ve çözüm önerileri sunmayı hedefliyor.

Ülkemizden birçok güvenlik uzmanının katılacağı CypSec 2015 Uluslararası Siber Güvenlik Konferansı’nda son yılların güvenlik riskleri, bilgi güvenliği ve siber saldırılar üzerine bilgilendirme yapılacak.

Türkiye’den çok sayıda Siber Güvenlik uzmanının katılacağı konferans üç gün sürecek. Konferansın açılışını, geçtiğimiz yıl Kuzey Kıbrıs Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı ile birlikte BTHK Başkanı yapmıştı. Bu yıl da, Kuzey Kıbrıs’ın en yetkili ağızlarının konferansta aramızda olacağını düşünüyoruz.

Konferans herkese açık ve tamamen ücretsiz olarak yapılıyor. Nisan 15, 16 ve 17 tarihlerinde yapılacak olan CypSec Kıbrıs Bilgi Güvenliği Konferansı siber savaşlar, siber ordular, siber suçlar konusunda katılımcılara daha detaylı bilgiler verecek!

Konferas hakkında daha fazla bilgi almak için; http://www.cypsec.org

Kayıt olmak ve yerinizi ayırtmak için; http://cypsec15.eventbrite.com

Gelişmeleri takip etmek için; https://twitter.com/cypsec

Not: Konferans, kayıt olan herkese açık ve ücretsizdir.

Yorum yapın