Dalından Koparıp Gönderiyorlar!

Bir ara organik ürünler ne kadar popülerdi hatırlıyor musunuz? Sürekli bize hormonlu yiyecekler yediriyorlar diye televizyonlarda bas bas bağırıyorlardı. Sırf bu yüzden organik adı altında kurulan pazarlardan çürük, çamurlu, yamrulu yumrulu organik meyve ve sebze alıyorduk.

İşin bir de üreticiden tüketiciye kadar aktarılması var…

Kim bilir yediğimiz onca meyve, sebze kaç kişinin elinden geçiyor? Yıka yıka bol bol yıka…

Sonrasında da tazelikten bahsetmeye başlamıştık! 

Aldığımız meyve ve sebzelerin tazeliği, kalitesi derken birçok yanlış bilgiye maruz kaldık… Neyse bugün sizlere organikliği bir kenara koyarsak dalından koparıp tüketebileceğiniz taze bir e-ticaret girişiminden bahsetmek istiyorum. Dalindankoptu.com…

Hikayesi şu şekilde başlamış!

Bahce_Dalindan_KoptuHer şey çocuklarımız üniversite için başka şehirlere gittiğinde başladı. Finike’den kopup öğrencilerimizin çantalarında diğer şehirlere taşınan sebze ve meyveler, çevrelerince çok beğenildi. Tazeliği, kokusu ve lezzeti; hiçbir manavda bulunamayacak kadar güzeldi. Bölgemizin bu denli taze ve çeşitli ürünleri karşısında hayretler içinde kalan ve “Ne kadar sulu portakal bunlar, en son köyümüze gittiğimizde böyle domates kokusu almıştık” gibi tepkilerde bulunan şehirli dostlarımız için artık o ürünler, dalından kopup sofranıza geliyor…

Klasik pazarlama yönteminde…

Seralarımızda ve bahçelerimizde üretmiş olduğumuz ürünler; önce bölge haline götürülür. Burada komisyoncular vasıtasıyla birçok üreticiden alınan ürünler, bir araya getirilir. Bu hallerde 1. sınıf ürünler ihracata yani dış pazara; 2. ve 3. sınıf ürünler ise iç pazara yani sizlere ulaştırılmak üzere ayrılır.

Ardından paketlenerek tüccarların tırlarına yüklenir ve en iyi ürünler ihracata, ikinci ve üçüncü sınıf ürünler ise şehrinizde bulunan sebze-meyve hallerine ulaşmak üzere yola çıkar. İki gün sonra hallere ulaşan sebze ve meyveler, burada paketlerden ayrılır; pazarcı esnaflara, marketlere ve manavlara dağıtımı yapılır. Bu işlemler ortalama 4–5 gün sürer. Fakat manavlarda bir sirkülasyon mevcut olduğu için; reyona önce eski ürünler, ancak eski ürünler tüketildiğinde yeni ürünler konur. Bu da bahçe ve seralarımızdan toplanan sebze ve meyvelerin sizlere, toplandıktan bir hafta sonra ve tazeliğini kaybettiğinde ulaşmasına sebep olur.

Teyze_Dalindan_Koptu   Bahce_Meyve_Dalindan_Koptu   Bahce_Dalindan_Koptu2

Şimdi bunların hepsini unutma zamanı!

Dalindankoptu.com Ailesi; ürünlerini stokta bekletmiyor. Dalında bekletiyor… Siparişiniz üzerine hemen toplanır ve aynı gün kargolanarak 24 saat içerisinde, tazeliğini kaybetmeden evinize ulaşıyor!

Amaç, bizlere taze ürünler taşımak… Hem de birinci sınıf taze ürünler!

Peki, kendi ülkemizin verimli topraklarında yetişen ve dünya standartlarının oldukça üstünde olan bu sebze ve meyveleri neden kendimiz tüketmiyoruz?

Domatesler, biberler, portakallar, limonlar, narlar, salatalıklar ve daha birçok ürün şu an dalında, sizler için koparılmayı bekliyor.
Dalındankoptu.com sizleri bekliyor

Neden Dalından Koptu?

Normal şartlarda pazardan, manavdan ya da marketten aldığımız sebze ve meyvelerin tazeliği en fazla 5 gündür. Ancak klasik dağıtım sisteminde zaten bu süre bölge hallerinde ve yollarda geçer. Bölgemizde üretilen birinci sınıf sebze ve meyveler ise daima dış pazara, kalanları şehrinizdeki manavlara ulaştırılır.

Domates_Dalindan_Koptu   Bahce_Dalindan_Koptu   Bahce_Meyve_Dalindan_Koptu

Siz sipariş verdiğiniz gün (saat 13.00’e kadar verilen siparişler için geçerlidir) birinci sınıf ürünler dalından toplanır. Aynı gün saat 18.00’e kadar kargoya verilir. Antalya’dan 600 kilometreye kadar olan mesafelerde ürünler ertesi gün kapınızda olur. Böylece aldığınız tüm sebze meyvelere birinci elden, taze ve en yüksek kalitede sahip olursunuz.

Bizzat denedim!

Evet, aldığım ürünler gerçekten de dalından koparılmıştı. Bir meyveyi elinize aldığınızda burnunuza kokusu geliyorsa emin olun, tazedir! Bizler tazeliğini farklı yöntemlerle ayrıştırmaya çalışırken, Dalından Koptu, kokusu ile tazeliğini kendini belli ediyor…

Umarım sizlerin de hoşuna gider…

Web: dalindankoptu.com

Twitter: twitter.com/dalindankoptu

“Dalından Koparıp Gönderiyorlar!” üzerine 2 yorum

    • Caner Bey Merhaba, sitede belirtilen fiyatlar kg cinsindendir. Yani 3kg domates 10,50 tutarındadır. Sebze meyveler genelde kg cinsinden satıldığı için ağırlık birimi kullanılmamıştır. Gerekli düzeltmeler yapılmıştır. İyi günler.

      Yanıtla

Yorum yapın