WebTekno, Teknoloji Gündemini Belirlemeye Aday

Baş döndürücü bir hızla, durmadan yeniliklere sahne olan teknoloji alanındaki gelişmeleri takip etmek sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Teknolojik gelişmeler genellikle yurt dışı kaynaklı oldukları için yabancı dilde yayın yapan İnternet sitelerinin sayısı ve güncellenme sıklıkları haddinden fazla olsa da Türkçe’de teknoloji alanında doygun içerik sağlayan kaynakların yeteri kadar olmadığı bilinen bir gerçektir.

Ajanslardan gelen haber içerikleri diğer güncel konularda okurlar için yeterli olabilse de ne yazık ki teknoloji alanında içerik geliştirmek farklı bir uzmanlık alanına sahip editörlere düşüyor. Örneğin her gün bir yenisi ile tanıştığımız cep telefonlarının hangisinin ve hangi modelinin bizim için daha uygun olduğuna karar vermeye çalıştığımızda standart basın bültenlerinin yerine çok daha doyurucu teknik detaylar içeren makalelere ihtiyaç duyuyoruz.

WebTekno bu alanda ihtiyaç duyulan teknik detaylarla zenginleştirilmiş ve akıcı bir dille sunduğu içerikleri ile teknoloji dünyasındaki haberleri takip etmek isteyen kullanıcılar için benzersiz bir deneyim vaad ediyor.

Teknolojinin herkesi kapsayan ve artık bir lüks olmaktan çıkıp günlük hayatın vazgeçilmez bir ögesi haline geldiği günümüzde sadece yeni geliştirilen ürünler değil, aynı zamanda web ve mobil tabanlı servisler de çok büyük ilgi uyandırıyor. WebTekno işte tam bu noktada yayın politikasını tüm teknoloji meraklılarını aynı potada eritebilecek kadar geniş bir yelpazede teknoloji haberleri üretmeyi hedefliyor.

Daha piyasaya sürülmemiş bir tablet bilgisayarın teknik özelliklerinden tutun da yeni bir İnternet girişimine, tüm detaylarıyla anlatılan bir mobil oyundan tutun da giyilebilir teknolojilere kadar aklınıza gelebilecek her alanda zengin bir içeriğe sahip olan site şimdiden Türk teknoloji meraklılarının sık sık ziyaret etmeye başladıkları ana kaynaklardan biri haline gelmiş durumda.

 

Günümüzde içeriklerin yazılı ya da görsel ögelerle sunulması artık kullanıcıları tatmin etmekten oldukça uzak. Video temelli içeriklerin hızlı tüketilebilmesi sebebiyle hele de teknoloji gibi bilgisayara çok yakın bir ilgi alanına hitap eden bir sitede WebTekno ekibi hem alışılageldik kalıpların dışına çıkan, esprili bir dil ile hazırladıkları videolar ile hem de bu videoların sosyal medyadaki hızlı yayılma süreçleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Sadece ürün ve/ya program incelemelerine değil aynı zamanda sokaktaki insanın teknolojiye bakış açısını da yansıtan videolar ile bu alanda kendisini kanıtlamaya kararlı gözüken WebTekno bu alanda içerik üretme hızı ile de göz dolduruyor.

“WebTekno, Teknoloji Gündemini Belirlemeye Aday” üzerine 2 yorum

  1. Webtekno’yu 2 haftadır takip ediyorum ve en iyi oldukları konu samimiyetleri. Bizden biri gibiler kasma yok, espri var. Bu yüzden de tarzları ile fark yarattılar

    Yanıtla
  2. Webtekno’yu 2 aydır takip ediyorum ve video içerikleri ile fark yarattılar, umarım bu çizgilerini bozmazlar

    Yanıtla

Yorum yapın