Dijital Atak Haritası

Dün ve bugün tüm dünya Amerika’yı konuşuyor. Yapılan DDoS atakları sonrasında Amerika’nın 7 milyar dolar zarar ettiği belirtiliyor. Saldırının nedeni ve kimler tarafından yapıldığı henüz net değil. Aynı zamanda yorum yapmak için de henüz çok erken olduğunu söyleyebilirim.

Olay DDoS olunca herkes klavyesine dijital saldırı haritası diye yazmaya başladı. Ancak bu janjanlı dijital saldırı haritaları maalesef ki saldırıdan etkilenmiş durumda. En çok kullandığımız Norse Attack Map ise iki gündür saldırıdan nasibini almış durumda. Peki nereden bu janjanlı haritaya bakabiliriz?

Twitter’da bolca sorulan sorulardan biri oldu. Çoğuna güvenmiyorum bana biraz hikaye gibi geliyor. Ancak çalışan bir dijital ddos atak haritası arıyorsanız aşağıdaki gibi bir harita keyifle bakmanız için yardımcı olacaktır.

Yalnız not olarak düşmek gerekiyor. Bu haritada 24 saat sonra verileri görüyoruz. Diğerlerinin iddia ettiği gibi canlı canlı atakları vermiyor. Diğer bir yandan aşağıdaki PLAY tuşlarını kullanarak geçmişe yönelik saldırıları görebilmeniz mümkün!

Maksat janjan görmektse buyurun gösteri aşağıda 🙂

Yorum yapın