Dijital Gazeteciliği Konuşacağız!

Kahraman_Dijital_gazetelerHatırlarsanız bir süre önce Hürriyet Sosyal karşımıza çıktı. Hürriyet’in Sosyal’ini deneyimleyen birçok kişi tepki göstermişti. Tepkilerinde haklı olduklarını düşündüğüm için eleştiren bir yazı yayınladım.

Ardından da Radikal’in radikal bir karar verdiğini öğrendik!

Türkiye’de dijital gazetecilik adına birçok ilke adım atmış olan Radikal’den radikal bir karar, bir ilk daha karşımıza çıktı. Radikal artık yayın hayatına sadece dijitalden devam edecek…

Kahraman Uğurlu‘da bunun üzerinde bir canlı yayın düzenliyor. 23 Haziran Pazartesi günü 22:30’da yayınlanacak olan dijital radyo kanalında İsmail Hakkı Polat, Uğur Özmen hocalarımız ve ben Kahraman’ın İnternet Radyon programında olacağız.

Konumuz elbette ki Hürriyet’in Sosyal’i ve Radikal’in radikal kararı olacak…

Hürriyet’in sosyalini çok tartıştık. Yazarları okumak için zorunlu üyelik, üyelik sırasında istenen tonla bilgi, acaba fişleniyor muyuz? Hürriyet Sosyal için kişiselleştirmiş haber sunmayı becerebilecek mi? Bu sistem tutar mı? Gibi birçok soruyu Kahraman’ın radyosunda canlı canlı tartışacağız.

Aynı zamanda da Radikal Gazetesinin geçen hafta yaptığı açıklama ile 21 Haziran’dan itibaren basılı yayınına son vererek “tüm medya kuruluşları için yeni bir başlangıç” olarak nitelendirdiği dijital ortamda yayın hayatına devam edeceğini duyurmasını tartışacağız.

Radikal’den radikal bir karar daha! Acaba tutar mı? Acaba doğru mu? Acaba…

İşte tüm bu soruları “Sosyal Medyanın Sesi” radyo programında Kahraman Uğurlu ile birlikte cevap arayacağız. Sizler canlı canlı dinlerken bizler de sorularınıza cevap veriyoruz.

23 Haziran Pazartesi 22:30‘da başlayacak olan yayına kadar sizler için Kahraman‘ın birkaç anketi var. Bu kısacık anketleri de cevaplamanızı rica ediyoruz.

Canlı Yayın Tarihi: 23 Haziran Pazartesi Saat 22:30’da

Canlı Yayın Link: kahramanugurlu.com/radyo

Yorum yapın