Direkt Mesajlarda 140 Karakter Sınırı Kalktı!

Bugün Direkt Mesajlar’ınızı kontrol ettiyseniz 140 karakterlik sınırda bir değişiklik farketmiş olmanız muhtemel. Artık Direkt mesajlar’da dilediğinizce sohbet edebilecek ve sınır olmadan tek mesajda sohbet etmeye devam edebileceksiniz.

Twitter genelde herkese açık olan bir deneyim, ama Direkt Mesajlar ile birlikte Twitter’da dönen capsler, haberler ve etkinlikler konusunda özel sohbetler yapabiliyorsunuz. Twitter’da gönderilen yüz milyonlarca Tweet’in her biri, dünyada neler olduğuna dair sohbetler başlatmanıza olanak sağlıyor.

Bu yüzden geçtiğimiz birkaç ayda(https://blog.twitter.com/2015/now-on-twitter-group-direct-messages-and-mobile-video-capture) Direkt Mesajlar’a bazı değişiklikler(https://blog.twitter.com/2015/easier-than-ever-to-have-private-conversations) yapıldığı açıklanmıştı.

Bugün yapılan değişiklik ise Twitter’ın kişiye özel kısmını daha eğlenceli hale getirmek için atılmış büyük bir adım.

Tweet’ler bugün olduğu gibi 140 karakter limitli olmaya devam edecek. Fotoğraflar, videolar, linkler, Vine’lar gifler, emojiler sayesinde Tweetler yorumlama açısından son derece zengin.

Bugün bu değişikliği Android ve iOS aplikasyonlarında, twitter.com’da, TweetDeck‘te Twitter for Mac ‘te uygulanmaya başlıyor.

Önümüzdeki birkaç haftada da dünya çapında yayılmaya devam edecek. Daha uzun hale gelen Direkt Mesajlar’I kullanmak için uygulamalarınızın son versiyonlarını kullandığınızdan emin olun.

Not: SMS ile olan Direkt Mesaj gönderim ve alımı hala 140 karakter limitine sahip olacak.

Baştan söyleyeyim, Twitter Direk Mesajlarda destek yazan olursa direk bloke ederim 🙂

Yorum yapın