Dmoz editörleri hangi kriterlere göre belirleniyor? -3

Yazımın devamı olarak sizlere editör kriterlerinden ve Dmoz’dan bahsetmeye devam ediyorum. Sizlere önceki yazımda Dmoz editörü olurkenki başvurudan ve editör kriterlerinden bahsettim.  Gelelim düşüncelerime..  Açıkcası anlamadığım birşey üzerinde takılıp durdum.  Dmoz’a bende birkaçkez başvurdum açıkcası ne yalan söyleyeyim farklı e-mail adresleriyle ve farklı tarzlarda 10 kez…

Açıkcası başvuruda profesyonel oldum diyebilirim. Sizlere en azından biraz tecrübe olur ümidiyle…

10 kez başvuru neden yaptın ?

Bu sorunun cevabını yazının sonlarında sizlere vereceğim.  Asıl konumuza dönelim.  Editörlük… Yalnız şu dikkatimi çekti.  Dmoz’a editörlük için başvuruda bulunduğunuz zaman size RED cevabı gelirse mail içeriğinde aşağıda şöyle bir not okuyabilirsiniz.

” Editörün yorumu “

Editör arkadaşlar için bırakılmış bir kısım eğer editör arkadaşın bir tavsiyesi yada neden reddettiği yazıyorsa arkadaş buraya yorumunu yazıyor.

Fakat editör arkadaşlara böyle bir zorunluluk verilmemiş.  Zorunluluk olmadığı gibi arkadaşlarda cevap yazmıyorlar… El insaf desenizde, ya nerde hata yaptım desenizde,  niye beni kabul etmediler diye yırtınsanızda fayda etmeyecektir.  Çünkü bu bir zorunluluk değil ve doldurulan bir bölüm olduğunuda zannetmiyorum.  Hani belki ufacıcık bir yerde bir hatamız vardır düzeltilebilecek birşeydir ..!

Dmoz blog’u biliyorsunuzdur.  Blog’da birçok konunun altında yine aynı şekilde sitemkar yorumlar ve hatta ileri düzeyde yıkıcı eleştiriler görmekteyiz.

Ya arkadaşım yapıcı olun biraz yıkıcı değil..!

Doğal olarakda editör olmak isteyen yada sitesini defalarca gönderen fakat yanıt bile alamamış arkadaşlar içlerini döküyorlar… Ya aslında insanlara bir yanıt verseniz… ?

İnternet sayfanız tamamiyle Türkçe değil bazı yerleri ingilizce lütfen düzeltin..!

Mesela bunun gibi şeyler yüzünden 4-5 defa reddedilen insanlar var peki hiçmi cevap vermek istemiyorsunuz ? Editörlerin görevi dmoz’a kaliteyi, doğru bilgiyi eklemek değil mi ? Önünüze gelen bir kaliteli, doğru bilgiyi neden elinizin tersiyle itersiniz ?  En azından bir yorum yazıp sisteme ekleyebilirsiniz ?

Tamam anlayabiliyorum yüzlerce başvuru var.  Yüzlerce başvuruya kalkında cevap verin demiyorum ki sadece eklenebileceklere cevap verin..!

Hadi onuda geçtim. Sizlere yüzlerce insan editörlük için başvuruyor… İnsanların sayısı artsa  sizin yoğunluğunuzda azalmaz mı ?  Editör seçmek ne kadar zor olabilir ? Heleki hiçbir uyarı yapmadan tek bir SİL butonuyla silebilirken ?

Devamı : http://www.teakolik.com/dmoz-editorleri-hangi-kriterlere-gore-aliniyor-4/

“Dmoz editörleri hangi kriterlere göre belirleniyor? -3” üzerine bir yorum

Yorum yapın