Domuz Gribi Aşısında Büyük Hata

h1n1 Domuz Gribi aşısı halen yaptırmadığımı ve ufak kızıma (9 aylık) yaptırmadığımı söyleyerek sözüme başlamak istiyorum.  Görsel ve basılı medyada halen H1N1 virüsüne karşı aşı için gerekli ilgi gösterilmediği yazıyor.  Tabiki ilgi gösterilmez. Devlet büyükleri bu konuda malesef ki başarısız bir tutum içerisinde oldular.  Eski bakan birşey söylüyor, yeni bakan başka birşey sonrada Başbakan ben aşı olmam diyor…

Siz ne kadar reklam yaparsanız yapın, ne kadar programda aşının gerekliliğini savunursanız savunun hiç fark etmez. İnsalar iğneyi kendilerine batırmalı ki çuvaldızı başkasına batırabilsinler.

Şimdi televizyonda bakanların ekran karşısında aşı vurulduklarını gösteriyorlar.  Geç kaldılar. Biz halka güven verebilmeleri için ilk başta kendilerine iğneyi batırmalıydılar.  Bu gösteriyi 3-5 ay önce televizyonda yapsalardı hatta başbakan çıkıp televizyonda aşıyı kendine vursaydı halkın %90 ‘ı şimdiye kadar aşıyı yaptırmıştı.

Şimdilerde diyorlar ki Dmuz gribi mutasyona uğradı.  Ne olacak şimdi ? Henüz halkın %10’u aşı yaptırmamışken acaba bu aşı işe yaramayacak mı ? Söylentileri ortalıkta dolaşmaya başlarsa bundan sonra değil başbakan Anayasa başkanları bile aşı yaptırsa insanlar aşıya şüphe ile bakmaya devam edecektir.

Şimdi içimdeki şüphe 10 kat daha arttı.   Bol bol vitamin ve mineral desteği yaparım kendime daha iyi diye düşünenlerin sayısıda artacaktır.  İnsanları karı koca ilaçlarına itmeyin..!  İnsanlara ücretsiz olarak bu aşıyı sunun ve medyanın karşısına geçip tek tek tüm T.B.M.M’ni aşılattırın o zaman bakın bakalım aşı olmak için millet geceden kuyruğa giriyor mu? Girmiyor mu?

“Domuz Gribi Aşısında Büyük Hata” üzerine 5 yorum

  1. Ben aşıyı ücretsiz yapılıyor diye biliyordum ki hatta bir tanıdığım oldu. Aşı konusunda oldukça haklısın… Güven yok ki yaptırasın…

    Yanıtla
  2. aşı herkeste farklı etkiler gösterebiliyor. kimisi aşı olduktan yatağa düşüyor. halsizlik vs. o yüzden başbakan ve cumhurbaşkanının aşı olmasını beklemek doğru değil.

    Yanıtla
  3. Geçenlerde Çinde bir uçak düştü ve içinde CIA ajanlarının domuz gribi virüsü taşıdığı belirtildi. İçinde CIA ajanlarının olduğu tespit edildi. Yugoslavyadaydı yanlış hatırlamıyorsam insanlar havadan bir uçaktan gaz püskürtüldüğünü iddia etti. Bizim ülkemizdede yöneticiler aşı olmayacağız diyorlar. Onların bildiği halkın bilmediği bir şeymi var. Ki yukarıdaki iddialar doğru ise (muhtemelen doğruluğu vardır) bu nasıl bir dünya. Ve insanlık nereye gidiyor. Kar hırsı insan omaktan daha erdemli bir davranış mı? Dünyada bir çok ülke domuz gribi aşılarını toplatıyor. Canada bu ülkelerin başında. Bizim ülkemizde hala kafalar karışık. Lafa gelince gelişmiş ülkeyiz… Başbakanla saplık bakanı aynı fikirde olmazsa halk ne yapacak.

    Yanıtla

Yorum yapın