Domuz Gribi “Geçirmek yada Ölmek”

domuz-gribi-otobus Domuz gribinde sağlık bakanlığı bir yandan uzmanlar bir yandan aşı vurulmak gerektiğini belirtirken aklıma takılan bazı sorulardan bahsetmek istiyorum.  Önceki yazımda da belirttiğim gibi malesef ki insanlar ikilemde kalmış durumdalar.

Tabi bir yandan sağlık bakanı kalkıp herkes aşı vurulsun diyorken diğer yandan başbakanımız ben aşı vurulmam derse yada basına böyle empoze edilirse içimize karamsarlık düşmesi çok normal. Benimde küçük bir kızım var.  9 aylık ve küçük kızımda tehlikeli bir durumda.  Eğer domuz gribi ona bulaşırsa çok kötü sonuçlar doğurabilir.  Gidip aşı yaptırayım diyorsun eski sağlık bakanı aşı yaptırmayın bilmem ne diyor.

Devletin en yüksek makamı kalkıp ben aşı olmayacağım diyor.  Peki sonra? Ben hangi cesaretle çocuğumu aşıya götüreceğim? Sorarım size ? Aşının farklı yan etkileri ve aşınında ölümcül olabileceği söylenmekte.  Bir yandanda iyi ki bekledim diyorum.  Birde bakıyorum ki Kanada’da 100binlerce aşı geri çevrilmiş ? Neden mi ? Beklenmeyen bir etkisi görülmüş…

Peki ülkemizdeki aşıda böyle bir durum söz konusu olabilir mi ?

Artık hiçkimsenin ne dediğine bakmıyorum ve bolca vitamin, kalabalık ortamlardan kaçınma gibi yöntemlerle olup bitenleri izlemeye çekildim.  Bıraktım uzmanlar bişi söylüyor,  devlet büyükleri başka birşey,  bir yandan da insanlar ölüyor yada bu virüse karşı bağışıklık kazanıyorlar.

Bir süre sonra domuz gribi virüsünün normal bir grip virüsü gibi olması beklenilmekte. Yani her an heryerde geçirilebilecek bir hastalık olarak anılacak. Peki bu kadarıyla kalacak mı ?

“Domuz Gribi “Geçirmek yada Ölmek”” üzerine bir yorum

  1. Ben de bugün duyduğum aşı ile bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Herhangi bir şeye alerjisi olanların aşı vurulmaması gerekiyormuş. Bu iyi bir doktordan aldığım bir bilgi.

    Yanıtla

Yorum yapın