Domuz Gribi “Peki ne olacak?”

domuz_gribi_asisi_Gördüğüm kadarıyla aşı vurulmanın veya hastalıktan korunmadan öte uzmanlar artık virüs üzerinde iyicene yoğunlaşmış ve domuz gribi virüsünün form değiştirmesi incelenmekte.  Yanlış duymadınız nasıl ki insan vucudu gerçidiği hastalıklara karşı bağışıklık kazanıyorsa Domuz Gribi virüsüde malesef ki form değiştiriyor yani ilaçlara karşı bağışıklık kazanıyor.

Bunun anlamı ne ? Çok basit 500bin TL mi bilmiyorum işte kaç milyon verdiklerinide o alınan ilaçlar elimizde patlayacak gibi.  Grip önceki formunda iken birkaç ay içerisinde tüm dünyayı kasıp kavururken gelen ilaç malesef ki virüs form değiştirdiği zaman hiçbir işe yaramayacak.  Tüm insanlara belkide ilaç vurduktan sonra farklı ilaçlarla ve farklı bünyelerle dolaştıkça virüs form değiştirmekte.  Peki o zaman nasıl korunacağız ?

İlacın etkileri ve yan etkileri bir yandan, virüsün form değiştirmesi bir yandan  hatta bir süre sonra virüs bazı ilaçlara dayanıklıkla gösterebilir. Sonuç ? Hiç düşünmek bile istemiyorum.

Yetkililer ne zaman ki tek bir karar alır ve onu savunurlarsa Başbakandan en alt kademesine kadar tüm vekiller bu ilacı tavsiye edip tek tek vurulana kadar çocuğuma aşı felan yaptırmayacağım..!

Form değiştiren virüse karşı yinede bu aşının etkili olacağı söylenilene kadar bu aşıyı kullanmayacağım.

Yorum yapın