Doping ADSL’den Davacıyım..!

Bugün kargocu ile telefonda kavga ettikten sonra eve geldiğimde beni küçük bir süpriz karşıladı.  Doping ADSL bana bir kutu göndermişti. Kutuyu açmadan önce “Heralde bir internet paketi gönderdiler. Yanında da bir ADSL modem galiba” diye düşünmeye başladım.  Bu kadar büyük bir kutu içerisinde başka ne olabilirdi ki?

Kutuyu açtığım zaman içerisinden vazelin, saat, tencere kapağı, tütsü, kahve, zımba, cd ve kullanım kılavuzu çıktı. Şaşırdığımı itiraf etmeliyim.  Kullanım klavuzunu açarak ne olduğunu anlamaya çalıştım.

Tencere kapağını kablosuz modemlerinden gelen sinyali daha iyi alabilmek için kullanmam gerektiği yazıyordu. Yerli mühendislik ürünüymüş.  Uğraştım uğraştım bir türlü ADSL modem sinyalini artıramadım. Tütsüye geçip okumaya başladım. Tütsü radyo sinyallerini akışkan hale getiriyormuş.  Hiçbir işe yaramadı.  Hala internet bağlantım kötü durumdaydı. Bir kutu tütsüyü bitirdikten sonra Vazeline geçiş yaptım.  (Şu adresten görebilirsiniz http://www.bizedopinglazim.com/) Vazelini kullanma klavuzunda kablolara iyicene sürmem gerektiğini söylemişler. En iyi sonucu almak için modem ve splitter girişlerine sürmemizi istemişler. Bolcana sürdüm.

Sonuçta internetim komple gitti…!

Bir arkadaşımı çağırdım ve bana yeni bir splitter ile modem getirdi. Onları bağladık.  Yine de pes etmedim. Zımba ile modemdeki kaçakları kapatmam gerekiyormuş.  Kullanma klavuzunda yazdığı gibi zımba ile modemi çok zor da olsa zımbalamaya başladım.  Arkadaşım “Napıyorsun böyle olmaz” diye seslensede modemin her tarafını resimde görüldüğü gibi zımbaladım.  Fakat internet bağlantım bir türlü düzelmedi. FrekansCD ile bilgisayarımın modemle ID sini bağlamamdan bahsediliyordu.  Bu işleme geçtim. Bilgisayarıma CD’yi taktım fakat CD boş çıktı.  İçinde hiçbirşey yoktu. Ama bir program olması lazım değil miydi?

Bana boş CD göndermişler..!

Son olarak ADSL modeme saati kurup kahve olayına geçtim.  Kullanım klavuzunda kahveyi modemin üstüne döküp bekmemem gerektiği yazıyordu.  Modemin üstüne bir güzel kahveyi döktüm.  Sonrada beklemeye başladım.  Modem sıcaklığından mı yoksa başka birşey mi oldu anlayamadım modemimden cızırtılar gelmeye başladı. En sonunda modemin içinden ateş çıktı ve modem yandı.  Sigortalar attı.  Modemi fişten çektim gidip sigortaları açtım ışıkları yaktığımda ikinci modeminde simsiyah olduğunu gördüm.

Davacıyım..!

Gönderdikleri ürünlerin hiçbiri hiçbir işe yaramadı.  2 tane adsl modem yaktım az kalsın kahveyi pc nin içine ve prizlerin içine dökecektim.  Doping Adsl müşteri hizmetlerini aradım.  Durumu anlattım Selin hanım (müşteri hizmetlerinden) telefonda bana bunları yapmamam gerektiğini ve yanlış olduğunu söyledi.  Fakat kutudan çıkan kullanma klavuzunda yazanları yaptığımı ve elimde klavuz olduğunu söylesemde beni dinlemedi.  En sonunda telefon numaramı kontrol ederek Doping ADSL müşterisi olmadığımı söyledi ve telefonu kapattı.

Selin Hanımdan da davacıyım..!

Madem bunları yapmamam gerekiyor neden kullanma klavuzunda bunları yazıp gönderiyorsunuz?  Üstelik http://www.bizedopinglazim.com/  internet adresinizde videolarınızda var.  2 tane adsl modem yaktım vazelin ve kahve sayesinde az daha evimde yangın çıkacaktı. Üstelik müşteri yerine bile koymadılar beni.  Hemen tüm paketi kargo kağıdını ve internet adresindeki videoları alıp savcılığa gittim.

O kadar sinirliydim ki Savcıya tüm içimdekileri döktüm.

Savcı bana elimdeki kullanma klavuzu ve kargo kağıdını delil olarak kullanabileceğimizi söyledi.  Tanıdığı bir avukatı çağırdı O avukat arkadaşa derdimi bir güzel anlattım.  Bana gönderilen paketi ve kullanma klavuzumla beraber yanmış olan 2 adsl modemimi aldı.

Sonunda Doping Adsl’ye dava açtım..!

Davanın birkaç gün içersinde sonuçlananacağını söyledi avukatım.  Özelliklede elimizde sağlam deliller olması ve benim dışımda Kupa kıralı, Simto, Sahika, Melih Bayram Dede gibi arkadaşlara da bu paketi gönderdiklerini söyledim. Bunun üzerine davayı kazanıp tazminat davası da açabileceğimizi söyledi.  Bakalım doping adsl firması ne yapacak..!

NOT: Burada yazılan gerçek bir hikaye değildir. Tamamiyle uydurmadır. Doping ADSL’e ilgi alaka ve hediyeleri için teşekkürlerimi iletirim :)

 

“Doping ADSL’den Davacıyım..!” üzerine 65 yorum

 1. doping adsl beni resmen dolandırdı,haziran ayında aradılar ttnet ile olan sözleşmeniz sona ermiştir doping adsl e geçmek istermisiniz dediler kampanyalarını anlattılar cazip geldi kabulettim etmez olaydım,bi süre sonra ttnetten aradılar sözleşmeniz 8 temmuzda sona erecekt*kir diye,bende nasıl olur doping ten aradılar sözleşmemiz sona ermiş ben de kabul ettim dedim ttnetle sözleşme sona ermeden dopinge geçtiğim içimn ttnet benden ceza parası istiyor şimdi ne yapacağımı şaşırmış durumdayım resmen dolandırıldım,aradım dopingi sözde ses kayıtları incelenip haksız olduğuma karar verilmiş,aramaya bile tenezzül eetmiyorlar karşınızda muhattap bulamıyorsunuz birkaç tane cahil insanı tel.başına oturtmuşlar ezberledikleri 2 cümleyi tekrara edip duruyorlar,bu konuda bana yardımcı olabilecek kimse varsa lütfen cevap yazsın..dava açmayı düşünüyorum

  Cevapla
  • aynısını bana yaptılar dava acmaya calıstım benı arayan numara kullanıma kapatılmıstı musterı hızmetlerı berbat aldıgım gunden berı sorun yasıyorum serefsız ve dolandırıcı bır fırma dava acsakta kurtarıyorlar kendılerını benı kandırdınız dıyorum sız onay verdınız dıyorlar boyle aşagılık bır fırma musterı çalıyor ve memnun edemıyor

   Cevapla
 2. benide kandırdı bu üçkâğıtçılar aman dikkat 7 ayım kaldı sözleşmemin bitmesine bu aralar arıyorlar sözleşmeniz sona erdi diye . Sizide ararlarsa sakın kanmayın doping lafını duyar duymaz telefonu kapatın .

  Cevapla
 3. doping adsl mi kapatmak için telefon ettim bana isteğiniz alındı sizi arayacaklar dediler akşama kadar bekledim akşam üstü birisi aradı bana bir fax numarası ve hangi evrakları yollayacağimi söyledi ertasi gün sabah evrakları faxladım 9:06 da faxladıktan sonra dopind adsl i aradım ben faxladım diye aynen şu cümleyi kurdular eğer faxsınız gelmezse veya silik gelirse iptal gerçekleşmez birdahaki ay faturalandırılırsınız ben bunun kontrolünü nasıl sağlıyacağim diye sorduğumda fax bölümüne aktaramıyoruz size faksınız geldi problem yok diyede bir bilgi veremiyoruz bir üst yöneticinize aktarın dediğimde aktaramayız neden aktaramıyorsunuz dediğimde aktarmamızı istemiyorlar açıkca kara para aklıyorlar bunlara acilen devletin el atması gerekiyor

  Cevapla
 4. ING Bank’ın bireysel internet şubesinden işlem yapınca ilk üç aylık Doping İnternet bedava olarak servise geçiş yapabiliyormuşuz, yukarıdaki arkadaşların aksine ben bir de bunu deneyeceğim zira, o kadar para verip adam gibi sonuç alamadığım fiber internet servislerine kıyasla daha umutluyum.

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)