Netsparker Ücretsiz Sürümü Çıktı…

Ferruh Mavituna’nın müthiş tarama yazılımı Netsparker için ücretsiz versiyon piyasaya sürüldü. Kısıtlı olarak kullanıma açılan Netsparker free sürümü birçok özelliğe sahip. Özelliklede güvenlik uzmanlarının ve web yazılımcılarının merakla beklediği Netsparker yazılımı bir süre önce piyasaya sürülmüştü.

Netsparker’i uzun bir süredir test ediyorum. Özelliklede uygulama güvenliği adına birçok benzeri yazımdan kat kat daha iyi. Raporlaması, taraması ve sistem açıklarını bildirmesinin yanında sistem açıklarını kullanarak sisteme sızma ve sisteme exploit yerleştirip bağlantı sağlama gibi birçok özelliğe sahip. Benzeri birçok program malesef ki yanlış alarmlar vermekte. Netsparker’in farkı ise bulduğu güvenlik açıklarını tek tek deneyerek sisteme girmeye çalışması bir nevi yapay zekası ile sistemdeki açıklardan içeri sızmaya çalışıyor ve size raporluyor.

Bankalar,  holdingler,  büyük ve orta ölçekli firmalar, hastaneler, e-ticaret siteleri gibi birçok sektörde olmassa olmazlar arasına giren bir penetrasyon aracı olarak kabul edebilirsiniz.  Şuan itibariyle birçok banka ve e-ticaret sitesi Netsparker yazılımını kullanmaya başladı.  Özelliklede e-ticaret sitesi sahipleri bu ücretsiz sürüm ile sistemlerini tarayıp programın onlara ne kadar fayda sağlayacağını öğrenebilirler.

Sistem uzmanları ve IT yöneticileri şimdi Netsparker’i ücretsiz olarak  indirebilirsiniz.

NOT: Bu yazılımı sadece kendi internet sayfanızın güvenliğini test etmek için kullanın. Başkalarının internet sayfalarını taramak, güvenlik açığı bulmak suçtur. Hapis cezası vardır.

https://www.netsparker.com/

Yorum yapın